Skocz do zawartości

problem z radiem


czarli5665

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ziomki, nie dawno kupilem moja Bunie i mam otoz taki problem ze jak stoje w miejsciu to radio odbiera mi git jednak gdy jade a jak juz wlacze ogrzewanie tylnej szyby to juz calkiem sie nie da sluchac bo albo sygnal zanika albo bardzo szumi, co moze byc tego przyczyna?? mysle ze na 90 procent nie bd to wzmacniacz w tylnym lewym slupku. Ostatnio jakos wyciagalem w tyle siedzenie znalazlem pod siedzeniem cos takiego kabel czarny wygladal jak antenowy i na koncu zakonczone taka plytka, mysle ze moj problem jest zwiazany cos w tym kierunku. Znalazlem na necie ze to powinno sie znajdowac na srodku dachu pod podsufitka. Wiem ze ta BEMA miala klejona podsufitke czy facjowcy po zdemontoaniu nie zalozyli tego z powrotem ito moze byc przez to?? czekam na odp z gory dziekuje z apomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mi sie wydaje że problem leży w tym, że antena jest w postaci pasków na tylnej szybie (na pierwszy rzut oka wygląda to na ogrzewanie bocznej szyby, a to jest ANTENA). I jest zbyt blisko umiejscowiona tylnej szyby na której jest ogrzewanie. Jak włącza się ogrzewanie tylnej szyby wytwarza sie pole które zakłóca fale ściągane przez antenę. A dzieje sie tak bo w naszym zasranym kraju stacje radiowe nadają gówniany sygnał. Uważam że w tym tkwi problem z pojawianiem się zakłóceń w odbiorze radia przy włączonym ogrz. tylnej szyby.

P.S. Ustaw Radio_Ma_Ryja, i włącz ogrz. Zakłóceń nie powinno być... wkurzające nie...

pozdrawiam Mad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu skołował bym sobie jakąś inna antenę ze starego auta wymontowana byle by sprawdzić czy tez się będzie tak działo tyle że końcówka nie spasuje :shock: szukaj uszkodzenia kabla wygląda tak jakby ekran nie spełniał funkcji :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w mojej e46 jest to samo ale jest to zależne od stacji którą słucham. Jeśli w miejscu gdzie stacja ma słaby zasięg i właczę ogrzewanie tylnej szyby to również nie da się słuchać ale jeśli dana stacja ma mocny sygnał to jest ok. Myślę, że przyczyną tego jest to, że antena jest wbudowana w tylną szybę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a może najpierw spróbuj jakiegoś wzmacniacza do anteny. Gdzieś czytałem, że taki wzmacniacz rozwiązał problem. Musiał byś popytać wujka google bo nie pamiętam jaki to był wzmacniacz i gdzie to czytałem. Jak znajdę to wrzucę tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.