Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem po demontażu OBC 2


berka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Niedawno zdemontowalem ze swojej e30 325i komputer obc 2 i instalacja itp itd caly komplet. Postala kilka dni w garazu probuje ja odpalic nawet nie keci. Pomyslalem padl akumulator i tak rzeczywiscie bylo . Naładowalem go wkladam odpalam i nic . Kręci dobrze ale nawet nie chce załapac. Jakby nie dostawala paliwa ew gazu bo i na tym i na tym nie pali. Wiecie moze co to moze byc? moze obc za cos odpowiada i teraz bede mial problem? czy da sie go normalnie zdemontowac zeby auto jezdziło? czekam na odp dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

OBC nie powinno spowodować problemów z odpaleniem, chyba że bawiłeś się opcją CODE :D

Wydaje mi się, że nie w tym przyczyna leży. Dziwne, że nie odpala też na gazolinie :|

Przyjrzyj się dokładnie rejonom deski rozdzielczej, w których grzebałeś zakładając OBC, może tam coś przeciąłeś/przerwałeś/odłączyłeś??

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo. Zakładałem OBC II i też nie chciał odpalić. Rozwiązaniem było odpięcie podwójnej wtyczki, którą wpinasz we wiązkę (w okolicach gł sterownika). W tym miejscu musisz zostawić po staremu. ODC będzie ci działać z wyjątkiem odcięcia zapłonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale kolega nie montował tylko demontował. Pewnie coś uszkodził przy demontazu lub jakiś kabelek się zerwał. Sprawdź jak kolega matiss radzi wsztytkie wtyczki i kabelki. Pod deską roxdzielczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem niby wszytsko ok ale zauwazylem ze przy włączonym zaplonie nie swieci przełącznik od gazu a powienien swiecic. jest mozliwosc ze powiedzmy uszkodzilem jakis kabel od tego przełącznika i samochod został na gazie ale nie dziala przez ten przełącznik i na benzyne tez nie da sie przełączyc?? troche to zagmatwane :P

czy powienien automatycznie przełączyc sie na benzyne? iskra jest swiece tez zalane wiec i prąd i paliwo dostaje , Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A może w trakcie demontaż ugdzieś jakieś zwarcie zrobiłeś? Pomierz czy wszedzie dochodzi prąd, posprawdzaj bezpieczniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.