Skocz do zawartości

Przestrojenie BMW X5 z USA - rocznik 2011


gregor_79

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się jeszcze nad tym czy kupić diesla czy benzynę (wiem, że temat jest filozoficzny) ale co myślicie. Wybór jest taki:

1. Benzyna (35i) - mocniejszy silnik, nowa skrzynia biegów lecz trudniej będzie kiedyś sprzedaż oraz co trochę mniej ważne - więcej pali

2. Diesel (35d) - będzie łatwo kiedyś odsprzedać, fajny moment obrotowy lecz skrzynia poprzednia no i mniej pali.

 

Ciekawy jestem Waszej opinii.

 

Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz!

 

Niedługo do Was dołączę.

ja tam nie wiem czy są jakieś różnice, sam jestem użytkownikiem X5 3.0 si pali mi koło 15 w mieście

kolega ma 3.0 sd i pali mu 14 w mieście, czy to jest róznica przechylająca szalę ?? dodam że auta mają podobną moc bo tylko takie można porównywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawiałem się jeszcze nad tym czy kupić diesla czy benzynę (wiem, że temat jest filozoficzny) ale co myślicie. Wybór jest taki:

1. Benzyna (35i) - mocniejszy silnik, nowa skrzynia biegów lecz trudniej będzie kiedyś sprzedaż oraz co trochę mniej ważne - więcej pali

2. Diesel (35d) - będzie łatwo kiedyś odsprzedać, fajny moment obrotowy lecz skrzynia poprzednia no i mniej pali.

 

Ciekawy jestem Waszej opinii.

 

Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz!

 

Niedługo do Was dołączę.

ja tam nie wiem czy są jakieś różnice, sam jestem użytkownikiem X5 3.0 si pali mi koło 15 w mieście

kolega ma 3.0 sd i pali mu 14 w mieście, czy to jest róznica przechylająca szalę ?? dodam że auta mają podobną moc bo tylko takie można porównywać

 

Z tą odsprzedażą to nie wiem czy to takie pewne, za 3-4 lata sytuacja na rynku paliw może być zupełnie inna, tak samo świadomość ludzi która po zachwycie dieslem zaczyna powoli wracać w stronę nowozesnych silników benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
taaa, wracac to mozna, ale do "prostej" benzyny, nowoczesne benzyniaki sa podobnie skomplikowane jak nowoczesne diesle - przykladem jest np. silnik n54, w ktorym czesto pada pompa wysokiego cisnienia oraz wtryski

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor_79:

 

Pamiętaj koniecznie o tym "przeglądzie przed wydaniem" (PDJ), jeśli chcesz mieć 2 lata gwarancji w Polsce. Trzeba się o to upomnieć u Dealera w USA, bo sami tego nie wydają :!:

Zawiera on m.in. info, że sprawdzili i ... poinstruowali Ciebie, jak wyjechać :roll:

Ad., "książeczki serwisowej" wypełnionej, to nie wiem, co tam jest do wypełnienia, chyba, że wpisanie nr VIN, bo Amerykanie nie stemplują, więc pieczątki Dealera nie będzie...

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na forum amerykanskim przeczytalem, ze w niemczech nie przestrajaja juz bmw ze stanow do europejskich warunkow - chodzi m.in. o roznice w elektryce: swiatla przeciwmgielne "chodza" w europejskiej wersji na pinach (gniazdach / zlaczach - nie znam sie), na ktorych w amerykanskiej wersji "chodza" airbagi...

 

ktos slyszal o takich kwiatkach? mysle o zakupie nowej x5 w us a nie za bardzo chce wyladowac z samochodem, ktory nie zostanie dopuszczony do ruchu w polsce :)

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam wszystkich posiadaczy X5.

Od niedawna jestem posiadaczem X5 z USA (35d 2009r.)

Poszukuję sprawdzonego warsztatu w Warszawie (nie ASO) który za rozsądną cenę przerobi tylne lampy (kierunkowskazy z czerwonych na pomarańczowe).

Co tu przerabiać -

potrzebujesz tylko kupić na Allegro lampy/klosze europejskie (czyli z żółtymi kirunkami) i zamienić... 10 minut samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtiam,

 

Pisalem jakis rok temu... Czas leci szybko. Ja wlasnie wybieram sie do Polski a samochod juz plynie w kontenerze i bedzie na poczatku stycznia.

 

Rozmawialem o przestrojeniu w BMW Polska i dowiedzialem sie, ze warto zrobic to w Krakowie w BMW Misiak. Trzeba sie przejechac ale tam to podobno zrobia najlepiej.

 

Ja, oprocz swiatel, potrzebuje jeszcze Navi, radio i chce wymienic zegary - teraz tempomat jest w milach - przyzwyczailem sie do niego a w Polsce mile bede slabe w uzytkowaniu (nie da sie tego zmienic w ustawieniach).

 

Daj znac jesli znalazlbys jakis dobry warsztat w Warszawie.

 

Pozdro

g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, oprocz swiatel, potrzebuje jeszcze Navi, radio i chce wymienic zegary - teraz tempomat jest w milach - przyzwyczailem sie do niego a w Polsce mile bede slabe w uzytkowaniu (nie da sie tego zmienic w ustawieniach).

Nawigacji nie przestraja się tylko trzeba wgrać mapę Europy (bo rozumiem że jest to CIC, inaczej płyta załatwiłaby sprawę).

Radio na parzyste częstotliwości przestroi każdy magik z laptopem za parę groszy - ogłaszają się tacy na tym Forum.

W ustawieniach komputera można zmienić mile na kilometry (podobnie jak stopnie F na C).

Zegary są w milach i kilometrach, ale można zmienić na europejskie - to już więcej zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomatu sie nie da zmienic w ustawieniach. Probowalem wielokrotnie.

 

Zegary sa w milach i km ale km sa maloczytelne.

 

Z tego co sie dowiadywalem - ale przyznam, ze bardzo powierzchownie, to wymiana zegarow powinna tez "przelozyc" tempomat.

 

Z nawigacja masz racje - to nie przestrojenie a wgranie nowych map.

 

Wiecie moze czy w Polsce bedzie dzialal BMW Connect - w USA wyszukiwalem adresu w google maps, klikalem "wyslij do samochodu" i w samochodzie pojawiala sie wiadomosc w "messages".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy X5.

Od niedawna jestem posiadaczem X5 z USA (35d 2009r.)

Poszukuję sprawdzonego warsztatu w Warszawie (nie ASO) który za rozsądną cenę przerobi tylne lampy (kierunkowskazy z czerwonych na pomarańczowe).

 

Polecam http://www.servicemile.pl/

Mają doświadczenie, "przerabiali" już kilka BMW z USA. Napisz do nich, Pan Hubert. Serwis znajduje się w Powsinie, koło Konstancin-Jeziorna.

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtiam,

 

Rozmawialem o przestrojeniu w BMW Polska i dowiedzialem sie, ze warto zrobic to w Krakowie w BMW Misiak. Trzeba sie przejechac ale tam to podobno zrobia najlepiej.

 

Ja, oprocz swiatel, potrzebuje jeszcze Navi, radio i chce wymienic zegary - teraz tempomat jest w milach - przyzwyczailem sie do niego a w Polsce mile bede slabe w uzytkowaniu (nie da sie tego zmienic w ustawieniach).

 

Daj znac jesli znalazlbys jakis dobry warsztat w Warszawie.

 

Pozdro

g

 

Odpuść sobie ASO; dużo gadają, mało chcą pomóc; przynajmniej w Wa-wie. Gdy próbujesz dowiedzieć się o "przeróbki", serwisowanie i zachowanie gwarancji, bo masz auto z USA, to... robią wielkie oczy i traktują Ciebie, jak zło konieczne.

Nie chcę generalizować, ale może, to ja trafiałem na mało kompetentnych...

Wymienisz światła tylne, wstawisz moduł świateł ze światłem przeciwmgielnym tylnym (+ odpowiednie wiązki), wyłączysz przód "pomarańczowy", wgrasz nawigację i ... "będzie Pan zadowolony" :cool2:

Zmień ustawienia w komp. na st.C i km, nie zmieniaj tych zegarów, chyba, że naprawdę te "podwójne" z milami vs. km mocno Ciebie drażnią...

Edytowane przez miniasy
pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień ustawienia w komp. na st.C i km, nie zmieniaj tych zegarów, chyba, że naprawdę te "podwójne" z milami vs. km mocno Ciebie drażnią...

 

Dlaczego nie zmienialbys zegarow - mi chodzi glownie o tempomat - na st. C i km zmienilem juz dawno ale tempomatu sie nie da. Podobno tylko wymiana zegarow pomaga. Choc przyznam, ze te "zageszczone" z milami nie pasuja. Jakos tak nieestetycznie :).

 

Jedyne czego sie obawiam to aby czegos jakis "fachura" nie popsul przy wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zmienialbys zegarow - mi chodzi glownie o tempomat - na st. C i km zmienilem juz dawno ale tempomatu sie nie da. Podobno tylko wymiana zegarow pomaga. Choc przyznam, ze te "zageszczone" z milami nie pasuja. Jakos tak nieestetycznie :).

Hmmm... wszystko rzecz gustu :twisted: chociaż wiem, jak zwykła kropka - potrafi wkurzać i denerwować... Jeśli przeszkadza, to zmieniaj, to Tobie auto ma sprawiać przyjemność...

Wstyd się przyznać, ale tempomatu jeszcze nie wypróbowałem :roll: Akurat z tej funkcji nie korzystam, ale sprawdzę w najbliższym czasie.

 

Jedyne czego sie obawiam to aby czegos jakis "fachura" nie popsul przy wymianie

 

Zgadzam się, każda dodatkowa ingerencja w autko, to drżenie, aby nic nie zepsuto - "przy okazji"... Dlatego, wychodzę z założenia, jeśli nie trzeba, niech nie grzebią. Powodzenia w modernizacji :cool2:

 

Pamiętaj o przeprogramowaniu zamykania i otwierania klapy oraz składania, rozkładania lusterek, oraz szyb - z kluczyka.

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tutaj nie styka - piszesz parokrotnie że już w aucie grzebałeś, mądralujesz się i wiesz że:

mi chodzi glownie o tempomat - na st. C i km zmienilem juz dawno ale tempomatu sie nie da

a potem piszesz (i wcześniej też tak pisałeś):

 

Wtiam,

Pisalem jakis rok temu... Czas leci szybko. Ja wlasnie wybieram sie do Polski a samochod juz plynie w kontenerze i bedzie na poczatku stycznia.

Samochod doplynie do Polski prawdopodobnie jeszcze w styczniu wiec od razu sie tym zajme

 

 

To jak to jest.... w podpisie "nie powiem" jakie masz auto, w paru postach podobno już w nim cudowałeś, ale ono (to auto) dopiero płynie w kontenerze do stycznia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tutaj nie styka - piszesz parokrotnie że już w aucie grzebałeś, mądralujesz się i wiesz że:
mi chodzi glownie o tempomat - na st. C i km zmienilem juz dawno ale tempomatu sie nie da

a potem piszesz (i wcześniej też tak pisałeś):

 

Wtiam,

Pisalem jakis rok temu... Czas leci szybko. Ja wlasnie wybieram sie do Polski a samochod juz plynie w kontenerze i bedzie na poczatku stycznia.

Samochod doplynie do Polski prawdopodobnie jeszcze w styczniu wiec od razu sie tym zajme

 

 

To jak to jest.... w podpisie "nie powiem" jakie masz auto, w paru postach podobno już w nim cudowałeś, ale ono (to auto) dopiero płynie w kontenerze do stycznia...

 

Widzisz,

 

Nie kazdy mieszka w Polsce i w Polsce kupuje samochod. Ja mieszkalem w 2011 ( jeszcze tu jestem) w USA. W USA kupilem samochod jeszcze w marcu i tutaj nim jezdzilem. Mialem czas aby sprawdzic ustawienia. Nie wiem czy nazwalbym to cudowaniem. Ale mozesz sobie to nazywac jak chcesz.

 

Samochod wyslalem do Polski 3 tygodnie temu (tzn pojechal na lawecie do portu a stamtad na statek). Jeszcze przedwczoraj sprawdzalem i kontener mial doplynac do Polski w polowie stycznia. Dzisiaj widze, ze na koniec stycznia. Zobaczymy. Ku mojemu zaskoczeniu ta data sie zmienia (dla Twojego wyjasnienia - kontener mozna sledzic jak przesylke kurierska).

 

Nie wiem o co chodzi z tym "nie powiem jakie mam auto". Tytul watku to "BMW X5" - jesli poczytasz od poczatku watku to zobaczysz, ze to diesel... Chcesz jeszcze kolor, tapicerke?

 

Skad wogole te podejrzenia i nieufnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jak to jest.... w podpisie "nie powiem" jakie masz auto, w paru postach podobno już w nim cudowałeś, ale ono (to auto) dopiero płynie w kontenerze do stycznia...

 

Bo ...kupujesz auto w USA, użytkujesz je przez pół roku, później przesiedlasz się i wysyłasz auto firmą spedycyjną do składu celnego (co trwa ok. 6 tyg.), sam w międzyczasie wracasz i tyle... Zagadka Kolegi rozwiązana? :8)

Edytowane przez miniasy
pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki gregor_79, odpowiedziałeś Koledze wcześniej :cool2:

 

Sama przesyłka dopłynie na pewno wcześniej, ale formalności, czyt. dokumentacja - z tym jest największy problem, który wydłuża czas oraz "przetransportowanie" do konkretnego oddziału składu celnego trwa najdłużej :modlitwa:

Z papierami możesz mieć tak, że samochód będziesz miał już tutaj, ale ... Amerykanie zapomną wysłać oryginałów :mad2: Im się zdarza...

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym "nie powiem jakie mam auto". Tytul watku to "BMW X5"

Skad wogole te podejrzenia i nieufnosc?

Tak się odezwałem bo tutaj każdy chwali się swoim autem, a Twoje "nie powiem" w wizytówce wyglądało na prowokację. Podobnie wypada wpisać adres (OK, u Ciebie ta Ameryka) - wtedy wszystko by było jasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.