Skocz do zawartości

320Ci - problem z ABS i ASC


Alex_ID

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moim aucie pojawił się problem jak w temacie, tzn padł ABS i ASC, świecą się na stałe kontrolki ABS, trakcji i ręcznego. Dodatowo nie działa prędkościomierz i ekonomizer. Początkowo nie działał ABS i ASC i paliły się tylko kontrolki ale zegary działały, natomiast podczas następnej jazdy w pewnym momencie przestały również działać: prędkościomierz i ekonomizer. Z dyskusji na forum wynika, iż winny może być czujnik ABS lewy lył. Dodam że odłączałem już akumulator na 20 min, robiłem reset zegarów, oraz próbowałem z przytrzymaniem pedału hamulca niestety nic to nie dało. Co oprócz tego czujnika może odpowiadać za tą awarię? :(

 

pzdr

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko dlaczego prędkościomierz jeszcze na chwilę znowu zaczął działać, czy to nie jest tak że jak padnie czujnik to już nie ma prawa zadziałać ? możliwe jest że uszkodzony czujnik raz działa raz nie ? Edytowane przez Alex_ID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj założyłem galerię w odpowiednim dziale i tam opisałem wszystkie wydatki związane z samochodem :) zapraszam do czytania i komentowania

jestem bardzo zadowolony, szczególnie z silnika :D , bo e46 to e46 - świetny samochód za te pieniądze

przelot na dzień dzisiejszy - 212900km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego na pewno czujnik lewy tył . To właśnie z niego sa odczytywane predkości samochodu. Dlaczego najpierw działał a pózniej nie. Moze padł inny a potem ten lewy tył i masz uszkodzone dwa. Myjnia pomoze ale tak jak kolega wyzej pisał na jak długo. To samo mialem w tamtym roku , pojechałem na myjnie przepłukałem i było wszystko ok az do tej zimy- problem powrócił. Szukałem na allegro takiego czujnika ale nie była. kupiłem nowy i właśnie na niego czekam

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem usiedzieć i... właśnie wróciłem z myjni :wink: , jeszcze przed wizytą na myjni zaraz po wyjechaniu na ulicę kontrolki zgasły i wszystko wróciło do normy, porządnie umyłem wew okolice kół, na razie jest ok jak problem się powtórzy zamawiam czujnik lewy tył.

Panowie póki co dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mogłem usiedzieć i... właśnie wróciłem z myjni :wink: , jeszcze przed wizytą na myjni zaraz po wyjechaniu na ulicę kontrolki zgasły i wszystko wróciło do normy, porządnie umyłem wew okolice kół, na razie jest ok jak problem się powtórzy zamawiam czujnik lewy tył.

Panowie póki co dzięki za pomoc!

 

U mnie jest dokładnie to samo. Gdy zapale auto kontrolki sie nie świecą. Zapalaja się gdy auto wyhamuję do 0 km/h choć nie zawsze ale tylko w tych okolicznościach to sie zdarza. Gdy juz sie zapala nie gasną. Po zgaszeniu auta i dłuższym postoju gdy go zapale swieca 2 a nie już 3 kontrolki czyli trakcja i ABS ręczny już sie nie świeci. Kolejne dwie gasną po przekroczeniu 20km/h bo właśnie przy tych prędkościach zaczyna działać cały układ. Dodam ze problem ten występuje tylko zimą gdy jest snieg na grogach o innych porach roku mam spokój kontrolki nie zapalają się gdy auto sie zatrzymuje.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz u mnie było inaczej tzn. jak pierwszy raz się zapaliły to wogóle już nie gasły niezależnie czy jechałem szybko czy wolno, później auto stało ok 2 godz, był odłączany akumulator i nic, cały czas po uruchomieniu silnika świeciły się wszystkie trzy kontrolki. Dopiero za jakąś godzinę właśnie w drodze na myjnię wszystkie zgasły zaraz po wyjechaniu na ulicę i do tej pory jest ok, zobaczymy co bedzie dalej. Być może system zgłupiał bo przed awarią na wyłączonym ASC "pokręciłem" się trochę na lodzie... i za 15 min już był problem, jeśli tak to bardzo czuły jest ten system... Poprzednio miałem "pastucha" B5FL z ESP i nic go nie ruszało jeśli chodzi o systemy hamowania... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Więc oby to pomogło , nowy czujnik jak dla mnie sporo kosztuje. Musiałem za nowy zapłacić 400 zł bo już mnie to zaczynało denerwować. Kontrolki zapalają się cześciej niż w tamtym roku wiec pewnie czujnik już na wykończeniu

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak. wszystkie sa do du.... Wszyscy sprzedawcy na allegro mysla ze różni sie to tylko kolorem wtyczki. Jak wiadomo sa tylko 2 (szary i niebieski) jak jednemu wysłałem 3 rózne nr i napisałem ze skoro tak twierdzi ze sa tylko 2 rodzaje i zapytałem jakiego kolory bedzie 3 nr czujnika to juz nie otrzymałem odpowiedzi. Więc jak chcesz kupic to tylko oryginał albo używany. Oryginalne to ATE. Jeden koleś na allegro sprzedaje czujniki ATE pisałem do niego wysałem win i nr czesci jaka potrzebuje ale nie miał. Kupiłem w sklepie www.czescidobmw.pl

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dlatego według mnie trzeba kupować po nr części a nie po kolorze wtyczki

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się w każdym przypadku

ja miałem specyficzny przypadek

pierwszy czujnik kupiłem wg numeru VIN - nie pasował kolorem i ilością pinów

drugi kupiłem wg. tego co podało ASO - nie pasował kolorem wtyczki i kształtem czujnika

kupiłem w końcu jakiś używany za 50 zł (OE BMW), szary i pasował...

okazało się potem w serwisie, że mój samochód to przejściówka między liftem a przedliftem

buda przed liftem, silnik już m54, i taki szczegóły mam z polifta, jak właśnie np klamki, a niektóre elementy przed liftem

w serwisie powiedzieli mi, że zdarzają się czasem takie samochody, ale rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No jak sam powiedziałeś masz mieszanke samochodu. Przykład jest prosty i wielu forumowiczów moze to potwierdzic ze zamienniki z allegro są nic nie warte . Śledze forum już prawie 3 lata i nie widziałem zeby ktoś założył tani zamiennik i mu pasował

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.