Skocz do zawartości

320i Nie działają kontrolki świateł, kierunkowskazów


Maciek19-N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem jest taki że bardzo często nie działają(czasem zadziałają) kontrolki kierunkowskazów, świateł, i ten narysowany samochód też się nie świeci łącznie z tym nie działa zmieniarka jednak jak zdarzy się tak że to zadziała to zmieniarka też wtedy pracuje normalnie.Wszystkie światła działają poprawnie.Czytałem że może być to powiązane z webasto ale ja go nie mam więc odpada co to może być :mad2: POMOCY!!!!!

Edytowane przez Maciek19-N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzłem bezpieczniki od modułu świateł i były dobre chyba że to bezpieczniki od czegoś innego ale to raczej nie one bo raz to działa a raz nie jakby to były przepalone bezpieczniki to nie działało by cały czas.Też słyszałem że może być to moduł świateł tylko jak go sprawdzić bez zamieniania na drugi??Dzwoniłem do elektryka i powiedziałem mu w czym problem powiedział że w bawarach juz się z tym spotkał i wie co to jest i za naprawe chce 400 zł jak spytałem się czy trzeba zamawiać jakies podzespoły to powiedział że nic nie trzeba.Ciekawe w czym problem mam nadzieje że dowiem się tego przed wizytą u elektryka i wypłaceniem 400 zł ,może to jakaś drobnostka i sam dam rade to zrobić jak ktoś ma jakieś pomysły to dawać :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam pojawił się u mnie problem chyba z modułem świateł... Od długiego czasu mam takie coś, że jak włączam prawy kierunkowskaz (z lewym problem jest rzadziej) to kierunek miga mi bardzo szybko tak jakby jakaś żarówka była spalona (czasem długo tak miga a czasem szybko robi się normalnie) ale żadna spalona nie jest i wszystkie kierunki działają, a na inpie pokazuje coś takiego:

http://img851.imageshack.us/img851/7862/unled5v.jpg

wiem oczywiście, że problem pokazuje mi w tylnych kierunkach i nie myślałem do tej pory że to moduł ale od niedawna nie świeci mi się kontrolka od długich (same światła działają tylko kontrolka nie) może to tylko jakaś diada się spaliła? Ale w inpie pokazuje tak...

http://img820.imageshack.us/img820/4169/unled3y.jpg

moduł świateł pokazuje jakiś problem tylko jaki? Czy związane jest to z kontrolką długich? I nie wiem też co to jest ten "TOG" proszę o pomoc bo na razie nie są te problemy takie straszne ale co jeśli moduł siądzie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne kierunkowskazy to masa we wtyczkach przeczyść i musi być OK u mnie pomogło. TOG to czujnik poziomu oleju montowany w misce olejowej, pewnie zapala ci się na żółto kontrolka od oleju. Co do długich też posprawdzaj wtyczki, masę w pierwszej kolejności jeśli to nie pomoże spróbuj przełożyć moduł świateł na chwilkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zapala się kontrolka poziomu oleju bo mam walnięty czyjnik ale nie wiedziałem, że to jest tog. Kurcze czyściłem styki ale spróbuje jeszcze raz, może gdziś nie łapie masy? czy coś nie łączy. Tylko ten moduł gdzie jest? to jest ten cały z włącznikiem świateł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł LCM to właśnie ta puszka z włącznikiem świateł po lewej. Do niej wpięty jest gruby splot kabli, ponieważ od każdej żarówki jest osobno podciągnięty kabel do modułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.