Skocz do zawartości

4x4


Kluczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie da, jak się da:)

Ludzie

rzeczy robią, to e38 z 4x4 nie zrobią?:)

Wymaga to jedynie dobrego inżyniera i kilku wiaderek gotówki. Wszystko się da, tylko czy się opłaci.

 

Musiałbyś wymienić co najmniej skrzynię (pewnie razem z silnikiem), na taką, która podpasuje do silnika i obsłuży dwa wały. Najpewniej trzeba ją dorobić na zamówienie (projekt, odlew, środek itp.) - furmanka pieniędzy. Następnie przerobić przednie zawieszenie, żeby było napędzane. Znowu projekt, elementy na zamówienie - kolejna furmanka. Do tego przerobienie budy, żeby to wszystko zmieściła.

Myślę, że taniej by wyszło, jakbyś kupił np. A8 i rozebrał na części. Następnie pod konstrukcję zawieszenia i napędu z A8 wyspawał ramę. Byłoby to o tyle trudne, że tę ramę z zamontowanym już całym układem od A8 musiałbyś obłożyć elementami blacharskimi z e38. Do tego wszystkiego włożył środek z e38 i masz piękne auto z bardzo dobrym napędem na 4 koła:) Pewnie nawet jakoś będzie jeździło, chociaż miałbym obawy przed rozwijaniem tym większych prędkości.

 

Myślę, że jakbyś się bardzo sprężył z kosztami (dwa auta jako dawcy: A8 i e38 + projekty + elementy na zamówienie + robocizna) to może byś się w 100k zł zmieścił (jeśli mówimy o autach z lat 95-97).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e38 nawet nie bylo opcji takiej. Sam dawca mysle by nie starczyl bo musi byc miejsce do tego , jesli auto ma w opcji naped na 4 to okey ale w serii 7 nie bylo takiej opcji wiec trzeba by bylo ciac blachy zeby zrobic to miejce a to mogloby byc juz nie eleganckie w tym modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Wy na to? Silnik i skrzynia od bmw 525ix (o ile dobrze pamiętam e34 z tym oznaczeniem miało napęd 4x4) trochę gimnastyki przy adaptacji zawieszenia i podzespołów i powinno działać:-) powinno co nie znaczy że będzie he he he ale to czysto teoretyczne rozważania. Można też przeszczepić układ napędowy w x5 lub x6 ale koszty koszty i jeszcze raz koszty :)
Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLACZEGO WYPOWIADACIE SIE STANOWCZO DA SIE LUB NIE NA TYCH FORACH TO CHYBA SA SAMI SZPANERZY KTORZY WYPOWIADAJA SIE 4 LITRY LUB 5 POJEMNOSCI TO WTEDY JEST OK NA CO? CHYBA NA WIEJSKA DYSKOTEKE WYRWAC PANIENKE.NA NASZE DROGI TO 3 MAX KUPUJECIE 5 LITROW A POTEM BRAK NA BENZYNE I OPLATY ALE 750ke MAM I JESTEM GOSC POD BLOKIEM.PANOWIE TROCHE ROZWAGI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nikt tu nie mowi o pojemnosci chlopcy maja 750 bo ich stac ludzie sa dorosli i wiedza na co ich stac a na co nie, a pytanie brzmi czy da sie zrobic naped n 4 kola a nie o dyskotekach. nikomu nie brakuje w baku, jak narazie nie widze zadnego posta chlopcy pomocy bo nie mam paliwa! Chyba zły dzien kolego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZGODA KOLEGO ALE NA TO CO NA TYCH FORACH NIEKTORZY DORADZAJA TO ZAL CZYTAC ZIELONEGO POJECIA NIEMAJA A UDAJA SPECOW,ZADAJESZ PYTANIE I MASZ 100 ODPOWIEDZI BEZNADZIEJNIE ROZNYCH POMIMO TEGO ZE NIEKTORZY MAJA TE SAME PROBLEMY (JUZ ROZWIAZANYCH) A PORADY CALKIEM ODMIENNE.KOLEGO NIESUGERUJ SIE FORUM POPROSTU POJEDZ DO JEDNEGO I GRUGIEGO FACHOWCA A CI PORADZI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISZE TO BO MAM PODSTAWY W MIESCIE GDZIE MIESZKAM JEST SUPER ELEKTRYK OD BMW CZASAMI BYWAM U NIEGO I WIEM JAK WPROWADZA LUDZI W BLAD TAK JAK JEGO KOLEDZY MECHANICY ROBIA TO CELOWO.ROZUMIEM ZE GDZIES INDZIEJ MOZE JEST INACZEJ ALE RADZE BRAC POPRAWKE NA TO CO PISZA,GDYBY PODAWALI GOTOWE PODPOWIEDZI TO CO ONI BY ROBILI W WARSZTATACH? JESZCZE KOLEGO KIEDYS PRZYZNASZ MI RACJE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego KARYS rzecz sie tyczy ewentualnej mozliwosci napędu 4x4 w e38. po to jest forum by nawet takie sprawy omawiac. co zaś się tyczy na forum to nie popadajmy w paranoję. może ktoś kiedyś Cie wyrolował ale nie każdy dający rady na forum to złośliwy mechanior strzegący tajemnicy zawodowej. niektórzy po prostu lubią sami coś zrobić przy aucie. więc nie rozumiem dlaczego nie mieliby podzielić sie z innymi swoją wiedza i doświadczeniem?
Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu 4x4 kiedyś podobny wątek czytałem na forum opla. Chodziło o to czy da się zrobić astre F 4x4 i wiecie co? Okazało się że nie dość że się da to jeden z członków klubu coś takiego zrobił:) przerzucił układ napędowy z calibry (wychodziły modele z napędem 4x4) i wcale wielkich pieniędzy na to nie wydał. Jak będę przy komputerze to poszukam tematu i wkleje link. (obecnie przeglądam forum w telefonie,)
Na BMW narzekają głównie ci, którzy nigdy ich nie mieli. Również ci którzy za parę groszy kupili wymęczoną Bawarkę i warsztat jest ich garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paździoch30 i Kluczyk dobrze mówią, a raczej piszą..., a jeśli ktoś nie ma cierpliwości, dobrych chęci i ma dwie lewe ręce to później do wszystkich ma pretensję...kolego KARY5 doceń to że jest takie forum i staraj się nie narzekac na cały świat, bo nikt nie uprzedzał nikogo, że w rzyciu będzie łatwo... a nawiązując do tematu to naprawdę było by super miec e38 4x4 :) też sobie tak nieraz gdybałem jak i czy się by opłacało, ale cóż...Pozdrawiam tylny napęd;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.