Skocz do zawartości

Nie spadaja obroty po odkręceniu korka oleju?!


mad_leaf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, może banalne. Kupiłem niedawno 740ia 97r. Sprawdzałem odkręcając korek oleju, bo słyszałem że w dobrym silniku spadną obroty niemal do przygaśnięcia. U mnie raczej nieznacznie jeśli już! Powiedzcie w czym rzecz i co z tego wynika... To bardzo źle czy niekoniecznie?! :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, a wymieniales cos takiego jak odpowietrzenie silnika odma,,,, bo to tez ma wplyw , bo odkrecajac korek oleju lewe powietrze dostaje sie przez odme do przepustnicy,,,, a nie przez dolot przepływke i do przepustnicy, dlatego obroty spadaja lub gasnie bo podaje inna mieszanke paliwa,,, ale np silnik moze byc zyleta w 100 procentach odkrecisz korek obroty moga nic nie spac ani nie gasnie bo np odma jest zatkana i lewe powietze nie dostaje sie do przepustnicy,dlatego odme powinno sie wymieniac , czasami bywa tak ze np bo widzialem takie przypadki ze ktos odme odpial i puscil w (powietrze )i samochod tez nie bedzie zmienial obrotow bo w sumie lewego powietrza nie dostaje, ja u siebie niedawno zmienialem odpowietrzenie silnika odme , dostep troszke zły ale samochod nawet jakby lepiej chodzil po wymianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak jest choc nie zawsze, nieraz zasysa miarke i sa problemy nawet z jej wyciagnieciem, w audi mialem np tak ze jak odkrecilem korek oleju schodiło dosc duzo powietrza, robilo poprostu cisnienie,,, okazała sie tez zawalona odma, jest to troszke niebezpieczne jak robi cisnienie bo cierpia na tym usczelniacze moze nawet powodowac potem wycieki oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki trochę mi rozjaśniło.. To sprawdzę odmę jak jak ustalę gdzie to ustrojstwo, chyba że ktoś pomocny w dwóch słowach... silnik 4400 w e38 z 97. Przy okazji jaki to model silnika? Miałbym na przyszłość łatwiej coś dopytać do tego.. Z góry dzięki wielkie i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.