Skocz do zawartości

Jak Wam sie podoba nastepca E90


AndiT

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie o nie wiadomo jak będzie wyglądać nastepca E90/E91/E92/E93 czyli F30.

Premiera sedana ma być na jesień a sprzedaż ma ruszyć na początku 2012.

 

Swoją droga ciekawe jczy pójdą za ciosem i wprowadzą oznaczenia F/30/F31/F32/F33 :think: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak, na e90post.com Coupetki reklamują jako F32 :twisted: Na szczęście one będą dopiero w 2013 :lol: Więc jeszcze troche czasu E92 będzie aktualnym modelem :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę z ciekawością jak to się wszystko rozwinie, ale te zdjęcia nie są w 100% zgodne z tym co BMW pokaże na targach we Frankfurcie. Chodzą wieści, że chcą produkować nową 3 w USA, mam nadzieje, że tylko na potrzeby tamtejszego rynku :x

...no i ten 1.5 litrowy dieselek :lol:

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam dieselek

Z uwagi na akcyze, ktorej zaden rzad w podatek ekologiczny nie zamieni mysle, ze najciekawsza opcja to nowe 2.0 Turbo, ktore zaraz sie pojawia w Z4 (130kW i 175kW)

Wiadomo, z legendarnego dzwieku R6 juz nici, ale chyba wole mocne 4-cylindry w benzynie niz jakiegokolwiek diesla.

Silnik bedzie lekki - wiec nie bedzie efektu ciezkiego przodu = dobre prowadzenie i do tego super osiagi, przy rozsadnym spalaniu.

Patrzac na ceny Audi gdzie turbo benzyna 2.0tfsi 180KM jest tansza od 2.0tdi 170KM - wersja 130kW moze kosztowac ok 130.000pln.

A tyle za auto, ktore ma ok 7 sekund do 100km/h to jest juz dobra cena.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski Autocar pisał swego czasu, że nowa trójka ma mieć w wersji najbardziej eko 3 cylindrowy silnik diesla o mocy około 150KM i CO2 poniżej 100g/km. To robi wrażenie, jeśli ktoś docenia eko :P

link:

http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/254756/

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem słuchy, że pracują nad silnikiem 1.5 Turbo Benzyna - 200KM. Fajnie, mogłoby być to fajną alternatywą dla wszystkich mniejszych silników.

 

Z drugiej strony patrząc to żaden wyczyc, od paru ładnych lat pływam/ścigam się na skuterach wodnych, tam silnik 1.5 Turbo Benzyna ma 260HP, po chipie i zmianie wirnika robimy je na 300KM - cały czas mówimy o pojemności 1500cm3 :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie osobiście przeraża fakt 3 cylindrowego silnika..bardziej to będzie przypominać kosiarke do trawy, niż Bmw..

 

wiem, że ekologia jest trendy, ale to zaczyna być przesadą..póżniej się dziwić, że silnik się rozpada przy 200 tys km..

Potrzebujesz porad car detailingu,kosmetyków - pisz na PW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na zdjecia nowa trójka nie zachwyca,wręcz przeraża,a ten trend na minimalizacje pojemnosci to tez porażka, niech to sobie robia w innych autach ale BMW niech zostawią w spokoju :norty: no zreszta to chyba obciach miec 3 cylinderki w bmw :mad2: moze to i wytwarza mniej co2 ale napewno nie mniej pali np: takie 2.0turbo bez problemu spali wiecej paliwa niż tradycyjna 3.0-3.2 litrowa wolnossąca benzyna o podobnej mocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa coupe wyglada apetycznie :D

http://img204.imageshack.us/img204/1707/26210526.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ciekawe tylko jak beda wygladac choroby wieku dzieciecego. Jak czytalem o nowych 5tkach to az strach sie bac.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na zdjecia nowa trójka nie zachwyca,wręcz przeraża,a ten trend na minimalizacje pojemnosci to tez porażka, niech to sobie robia w innych autach ale BMW niech zostawią w spokoju :norty: no zreszta to chyba obciach miec 3 cylinderki w bmw :mad2: moze to i wytwarza mniej co2 ale napewno nie mniej pali np: takie 2.0turbo bez problemu spali wiecej paliwa niż tradycyjna 3.0-3.2 litrowa wolnossąca benzyna o podobnej mocy

 

Spokojnie nie zlikwidują 2 i 3 litrowych silników, a te maluchy są po to by szukać nowych rozwiązań i sprostać coraz bardziej wyśrubowanym normom eko webec samego producenta, a nie samochodu jako takiego.

 

Ja myślę, że po pierwsze, to nie są w 100% pewne zdjęcia, a po drugie, betki wychodzą co jakieś 7 lat więc różnica pomiędzy nowym a starym modelem musi być spora (e90 w stosunku do e46, tak wewnątrz jak i w looku zewnętrznym to mega różnica) stąd no początku produkcji bywa, iż trudno się przyzwyczaić co niektórym. Choć myślę, że nowe eFki są już łagodnym przejściem od ostatnich modeli, a szczególnie jest tak w przypadku E9X wobec którego nowa seria 5 jest niemal prostą kontynuacją. Z nową trójką będzie podobnie, ale że nowe modele mają być atrakcyjne wizualnie przez kolejnych parę lat - muszą być odważne :cool2:

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW oficjalnie podalo ze odchodzi od technologii wolnossacej

3.0 zostaje tylko uturbione.

Co do 2.0T zawsze spali mniej niz 3.0 przy takiej samej jezdzie.

Moja Z4 wciaga 14-15 w miescie. 2.0TFSI A4 - automat i quattro nie zbliza sie do 13.

Ponadto 2.0T nie potrzebuje takiej mocy jak 3.0 bo jest kilkadziesiat kilogramow lzejsze.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przejechales sie but w podlodze to pewnie wyszlo 16. Ja mowie o normalnej eksploatacji w ruchu miejskim.

U mnie w pracy kolega ma S5 (jeszcze to v8) i to auto pali 16-18 w miescie przy normalnej jezdzie

A4 2.0TFSI pali 11-12 - i pokrywa sie to z zasada, ze np. Warszawie auto pali 2-3 litry wiecej niz deklaruje producent.

Jezeli A4 palilo Ci 16 to 330d musi Ci palic 14-15. :norty: , bo to tez 6 litrow niz w katalogu

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"arnold" niekoniecznie wrozenie z fusow. Zobacz na nowa 5tke, przyjrzyj sie nowej X3, czy nawet X1. Osobiscie mysle, ze zdjecia te beda bardzo przyblizone do oficjalnej wersji, gdyz stylistyka w/w aut tez jest bardzo podobna.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sa pierwsze dane o nowym silniku 2.0T

2.0 T BMW TwinPower Turbo technology with twin-scroll charging, High Precision Injection direct petrol injection, VALVETRONIC fully variable valve control, double-VANOS fully variable camshaft control

245 koni :cool2:

350Nm przy 1250rpm :cool2:

0-100km/h 6.1 :cool2: to dane dla X1 28i wiec w F30 bedzie jeszcze lepiej :norty:

80-120km/h na 4 biegu 6,0 (moje z4 3.0 si ma 5.5 - wiec wynik porownywalny po odjeciu wiekszej masy X1)

Spalanie w miescie 9.9 - podobnie jak a4 2.0tfsi, ktore jest slabsze o 34 konie :!:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rewelka, Chcę taką F32... - czekam :mrgreen:

 

Jakiś tydzień temu w Bawaria Motors Katowice widziałem na salonie BMW X1 w oznaczeniu 28i czy to możliwe aby to był ten silnik ?? :shock:

Chociaż raczej nie bo odgłos był zdecydowanie jak z R6.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.