Skocz do zawartości

[e36] m52b28 galareta na korku oleju


funny.cigarette

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

parę dni temu musiałem dolać trochę oleju (bierze mi nieco ponad 0,1L na 1000km) i na korku od oleju zauważyłem jasno-żółtą maź (galaretę). czy to oznacza koniec uszczelki pod głowicą? auto kupiłem we wrześniu 2010 i od początku bierze ok. 0,1L oleju i ok. 0,2L płynu chłodniczego na 1000km niezależnie od temperatury na zewnątrz. Czy mam się szykować na koszty rzędu 1000-1500zł czy może się to zamknąć w mniejszej kwocie?

 

Mam zamontowaną instalację LPG, a wiem, że podstarzałe silniki R6 źle reagują na gazownię, właśnie ze względu na wrażliwą głowicę...

 

/edit: poczytałem parę tematów i spotkałem się z opinią, że w R6 z LPG "majonez" na korku od oleju nie musi oznaczać pękniętej uszczelki - czy któryś z posiadaczy R6 z LPG mógłby to potwierdzić? Dodam jeszcze, że wskazówka temperatury zawsze trzyma pion, a płyn chłodniczy wygląda normalnie, nie widać w nim oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powinieneś też znaleźć bo przewija się to przez wiele postów, że najlepszym sposobem sprawdzenia czy to nie jest uszczelka, podjechać do warsztatu gdzie sprawdzają zawartość spalin w układzie chłodzenia... Wtedy będziesz miał pewność.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwe z uwagi na fakt ze jest zimno i dużo wilgoci w silniku skrapla się woda i gdy miesza się z olejem daje taki efekt jest to tak gdy auto przez dłuższy czas stoi na parkingu bez pracy bo jak jest w ciągłej eksploatacji to tego efektu tak nie widać po prostu obserwuj silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisza, krótkie trasy to raz a po drugie może jezdzisz na antku lotosie 15w-40? może olej kiepski?. U mnie po wymianie oleju problem znikł po prostu poprzedni właściciel wlewał chyba jakis turdelus z lat 90 a po zalaniu texaco 5w 30 (choć z obawami) jest czysto i nie łyka oleju. Juz kolejne auto mam w pb+lpg i jeżdze na 5w 30 do dieasle i silnik nie kąsa oleju a mam ciężka nogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie powinieneś się martwić - u mnie i u wielu jest to samo. Ja mam 92r 2.0.. w Październiku tego roku założyłem podtlenek LPG, bo wcześniej tego nie miałem.. Spowodowane jest to robieniem krótkich odcinków i niedogrzewania się silnika, na korku powstaje wtedy masełko.. 3 rzeczy sprawdz, czy nie ubywa Ci za dużo płynu chłodniczego ( w sumie nie powinno praktycznie w ogóle ubywać ) i tak jak kolega radził, sprawdź spaliny, i bagnet.. jeżeli te 3 rzeczy są w porządku, to pozostaje Ci tylko wsiąść w te 328 i pocisnąć chociaż ze 100 km za miastem, najlepiej na Pb.. Problem powinien zniknać.. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma różnicy czy na Pb czy gazie, po prostu chodzi o przejeżdżanie czasem dłuższego dystansu. spotkałem się z tym nagarem wraz z zakupem e36, po wymianie oleju problem już nie wystąpił. nie masz się co na zapas martwić, podłączam sie do opinii kolegów powyżej - sprawdzaj bagnet (olej jak będzie o zabarwieniu 'kawy z mlekiem' to nie masz uszczelki), kontroluj poziom cieczy chłodzącej, tam oleju sie nie spodziewaj (jak napisałeś). w m20b25 ubywało mi płynu i to lekceważyłem, aż pewnego słonecznego dnia rozjebało mi głowicę więc przestrzegam :)
freude am fahren / fuck downsizing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za odpowiedzi, u mnie problemem okazaly sie wlasnie krotkie dystanse, w grudniu jezdzilem tylko do pracy (12km) i zadnych tras. Juz po przejechaniu krotszej trasy, ok 50km (dynamicznie:), wiekszosc majonezu znikla. Olej (Mobil 10w40) wyglada normalnie, natomiast ubywa mi troche plynu... od zakupu przejechalem niecale 5000km i wlalem ok. 1L... ale narazie wole myslec, ze to nieszczelnosci w instalacji LPG :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.