Skocz do zawartości

Spalanie oleju 530d 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Posiadam BMW 530D z 2004r, przebieg 265tkm. Zmieniłem olej miesiąc temu na CASTROL SLX 0W30. Zalany był pod sam MAX. Dzisiaj po ok 1tkm wyjmuje bagnet a tam połowa stanu. Silnik nie kopci, równo pracuje, ma swoją moc. Przebieg oryginał, turbo wymienione przy ok 220tkm, BMW jeździ na krótkich odcinkach w mieście. Co to może być?

Opublikowano
widze ze wszyscy posiadacze bmw zalewaja castrol ja mam złe wspomnienia z tym olejem własnie takie jak ty piszesz zmieniłem na motula i auto przestało brac olej
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A po drugie 0W30 jest za rzadki jak na taki przebieg, powinien byc 5W30 lub 5W40
Opublikowano
Witam

 

Posiadam BMW 530D z 2004r, przebieg 265tkm. Zmieniłem olej miesiąc temu na CASTROL SLX 0W30. Zalany był pod sam MAX. Dzisiaj po ok 1tkm wyjmuje bagnet a tam połowa stanu. Silnik nie kopci, równo pracuje, ma swoją moc. Przebieg oryginał, turbo wymienione przy ok 220tkm, BMW jeździ na krótkich odcinkach w mieście. Co to może być?

 

odpalałeś auto przed sprawdzeniem ?

Opublikowano
  • Autor
sprawdzałem olej po całej nocy, bez odpalania.
Opublikowano
sprawdzałem olej po całej nocy, bez odpalania.

 

bez odpalenia olej nie dotrze wszędzie, np. do filtra ( chyba, że zalałeś filtr przed montażem )

 

aby sprawdzić stan po wymianie należy uruchomić silnik, zgasić, odczekać trochę aby olej spłynął do miski i dopiero wtedy sprawdzać

to, że auto musi stać na płaskiej powierzchni chyba jest oczywiste

 

przejedź kolejny tysiąc i sprawdź

obstawiam że będzie tyle ile jest teraz

 

P.S.

pytałem czy odpalałeś auto przed sprawdzeniem stanu po wymianie

Opublikowano
  • Autor
Tak, po wymianie odpalony pochodzil z 10min, odczekalem 5min, sprawdzilem poziom, i uzupelnilem do max, jeszcze jakos niewiele po wymianie sprawdzalem i bylo ok. A teraz polowa skali :-(
Opublikowano
na max sie nie dolewa. powinno byc tak 3/4
Opublikowano
Niezależnie od marki samochodu czy też silnika, olej po wymianie powinien być zalany na 3/4 wskazania na skali.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.