Skocz do zawartości

Turbo do e36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W skrócie nadeszła chwila ,że w końcu odłożyłem trochę kasy na drugie autko w rodzinie :) Nie stać mnie na M3 a nawet jak by było to boje się o szperę i jazdę w zimie. Więc wpadłem na genialny pomył czemu nie kupić e36 325 albo 328 i dołożyć turbo :) Piszę ponieważ potrzebuję osobę która już coś takiego przechodziła albo osobę która posiada umiejętności by takiemu wyzwaniu sprostać. Nie interesuje mnie bicie rekordów mocy i momentu po prostu zbliżenie się emki ale tak by auto mogło być użytkowane cało rocznie. Jest to mój pierwszy post w tej sprawie.

 

Z poszanowaniem

 

Bartek

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=121&t=123046

Kolega opisuje cały proces krok po kroku. Jeśli się nie orientowałeś wcześniej to koszty Cię przerażą, bo musisz mieć około 10 tysi na samo turbo. I co najmniej tyle samo na auto. Pod turbo lepszy jest m50b25 (żeliwny blok). Ja zamiast turbo poleciłbym swap na 3.0 lub 3.5 z e46 albo pancerne M60 V8 4,0 286 KM - ze względu na duży moment może łyknąć seryjne M3 3.0, a po małych modach nawet 3.2. Koszty myślę , że podobne a radość z bulgotu V8 pod maską bezcenna :d

Szpera w zimie tylko ułatwia jazdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A moze kompresor. Cena jak sie kupi w zestawie ( najlepiej moim zdaniem z rynku USA ) to koszt mniejszy i jest od razu z kolektorem itp.

Plusy to brak tzw. turbo dziury i problemów z chłodzeniem układu jakie mogą wystąpić w przypadku spreżarki opartej na gazach wylotowych no i układ dedykowany jest zawsze ładtwiejszy w adaptacji.

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kraj to obyczaj 10 tys. to chyba w pelni pro i pod cisnienie 1.3 bara. za 3 spokojnie sie zmiesci jak bedzie mial glowe na kraku i troche checi do grzebania na allegro i wiedziec czego szukac i co pasuje !!
czesci e30 !!!! kowale30@wp.pl kom.514966488 WuWua stolica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.