Skocz do zawartości

318i 118km dusi na lpg na benzynie delikatniej mniej


GrzesBMW3e46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moja bunia. zaczelo sie najpierw od przelaczania z lpg na benzynke . podjechalem do gazownika noi wymienili tylko filterki. no ale nie pomoglo. z tygodnia na tydzien coraz gorzej sie dzialo zaczal na lpg przerywac dusic sie na benzynie nie mial problemow. po przejechaniu 1000km zaczely sie problemy i na benzynie czyli dlawienie sie brak mocy. podlaczylem pod kompa wyskoczyl blad za niski przeplyw katalizatora. Wiec bunie na podnosnik i wycielem katalizator wstawilem rure noi problem ten sam na lpg szarpie nie ma sily nie wkreca sie w obroty a na benzynie czuc podobne objawy tylko lzejsze.Swiece wymianialem rok temu ngk zrobilem juz na nich 40 tys km przewodow wogole nie wymienialem i tak wlasnie mysle ze moze tego jest wina. moze mi cos doradzicie moze juz ktos mial z was taki sam problem i go rozwiazal bede wdzieczny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja lpg sekwencyjna musi być dostrojona do charakterystyki silnika , zasada jest prosta jeżeli silnik chodzi na benzynie bez problemów to ma działać na LPG ponieważ sterownik LPG musi dostosować się do Benzyny , to jednostka DME silnika jest główną zarządzającą . prawdopodobnie masz źle dobraną charakterystykę krzywej ciśnienia gazu , jaki masz sterownik do LPG ?

specjalizacja napędy X-drive , posiadamy oryginalne łańcuchy do X3 X5

kodowanie , diagnostyka

531 967 978

dla klubowiczów 10% zniżki na części , piszcie na private nie zawsze mam czas odpisać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jest dużo punktów do sprawdzenie przy używanej LPG z 40 tys.km , my najpierw sprawdzamy czy silnik nie pobiera "lewego powietrza" , czyli czy nie sparciały wężyki gazowe na kolektorze , następnie sprawdzamy inpa długość czasu wtryski , potem zawór membranowy następnie podłączamy się do instalacji gazowej i sprawdzamy rozbieżność czasów wtrysku gazu i benzyny , możesz mieć zawieszony lub zatkany wstryskiwacz LPG i trwale naniesione na mapie wtrysku ograniczenie dawki , bez kompa nie da rady - muszą być screny czy z Inpy lub DIs

specjalizacja napędy X-drive , posiadamy oryginalne łańcuchy do X3 X5

kodowanie , diagnostyka

531 967 978

dla klubowiczów 10% zniżki na części , piszcie na private nie zawsze mam czas odpisać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze podlaczany byl pod kompa u gazownika noi wykryl ze czujnik temp w parowniku jest padniety wymienili ale dalej to samo. sa tez objawy ze sam sie przelacza z gazu na benzynke. przewody, podcisnienia, weze sa spoko. podlaczany byl pod kompa wywalilo blad z niskim przeplywem przez kata noi go wycielem dodam ze strasznie dawalo siarka z wydechu przed wycieciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katy wycięte i nie jedzie ? czyli nie katy ,

brak sterowania podciśnieniem lub za niskie ciśnienie gazu na parowniku

.......

.....

powiem tyle reset na kompie LPG i adaptacja na jednostce DME jak nie pomoże to zapraszamy do nas

jaki masz sterownik do instalacji gazowej ?

specjalizacja napędy X-drive , posiadamy oryginalne łańcuchy do X3 X5

kodowanie , diagnostyka

531 967 978

dla klubowiczów 10% zniżki na części , piszcie na private nie zawsze mam czas odpisać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem swiece na ngk i jak narazie jest wszystko w porzadku zrobilem juz 300 km i nie ma problemu z jazda.choc jest cos takiego jak przy 4 tys obrotow czuc przymulenie tak juz mam z tym od roku czasu i to nie zawsze wystepuje. Dzieje sie to na lpg jak i na benzynie. Nie jest to tak bardzo zmulenie ale czuc ten spadek mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.