Skocz do zawartości

jak zdemontowac panel climatronic ???????


brazyl

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie chce wymienic panel klimatronicu w mojej e 38 728 bo nie wyswietla wszystkich pikseli, i mam pytanie jak wyciagnac stary ??? moj panel jest z dwoma wyswietlaczami regulacja sily nawiewu pokretła i czy moge wymienic go na troszke nowszy czyli z regulacja nawiewu na przyciski???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam , a nie lepiej naprawić samemu będzie taniej i na pewno będzie dobrze. jutro właśnie zabieram się do naprawy swojego panelu czytałem na innym forum dosyć prosta sprawa,poszukam linka to wrzucę. pozdro.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak pisałem zabrałem się za naprawę brakujących pixeli w moim klimatroniku i muszę przyznać że efekt jak na pierwszy raz super tzn lewy wyśw. świeci w 90% a prawy tylko może w 50% ponieważ odkleiła mi się lekko taśma ale to i tak w stosunku do tego stanu jaki był to jest super.....a to link jak to zrobić. Polecam !!! naprawdę warto 30 min. pracy i jaka radość.......

 

viewtopic.php?f=15&t=52561

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że gdzieś w tym linku jest powiedziane ale ja nakłuwałem tak z wyczuciem bo na wylot to się raczej nie da ale tak żeby był widoczny ślad na tej taśmie jak zaczniesz to robić to sam zobaczysz. powodzenia....!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyc dokladnie przeczytalem te posty i wydaje mi sie ze nie bede mial z tym wiekszych problemow jutro zabieram sie do roboty, oczywiscie podziele sie doswiadczeniami, u mnie na jednym wyswietlaczu prawie nie wyswietla nic na drugim minimalnie tak ze nie wiele mam do stracenia::):):):
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebralem panel zrobilem jeden wyswiatlacz , odkrecilem drugi a tu niespodzianka brak tasmy laczacej wyswietlacz z płytka i co ciekawe na plytce widac wszystkie styki a wyswietlacz czysty nie ma nic:( czyste szkielko ,chyba juz nic z tym nie zrobie, raz ze nie ma tasmy dwa ze na wyswietlaczu wogole nie ma stykow jak by je zmylo,,, prosze o jakies rady ...... ten pierwszy wyswietla wszystko ladnie a z drugim bedzie problem???????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz pecha wychodzi na to że ktoś już się bawił w mechanika ale widać że raczej pogorszył sprawę (bo gdzie ta taśma?) pewnie przyjdzie Ci jednak wymienić na inny bo wątpię żeby dało się coś z tym fantem zrobić... pozdro.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie ktos cos probowalł i mu nie wyszło... pytalem znajomego elektronika , ale nie da sie tego zrobic nawet jak by byla tasma to do płytki by sie jakos dało dolaczyc ale problem złaczenia tasmy z wyswietlaczem, bo tak jak pisalem na wyswietlaczu nie widac stykow,,, ten elektronik mowil ze sa styki widac je tylko pod swiatło jakies grafitowe i to jest fabrycznie zgrzewane, tak ze lipa, troszke mnie zdziwilo jak to rozebralem ze nawet do plytki na tej tasmie nie ma zatrzaskow blokujacych ani zabezpieczenia tylko z obu stron tak jakby przyklejone tylko było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy troszke nowszy panel klimatronicu powinien pasowac, dotychczas mialem panel z dwoma pokretłami siły nawiewu i dwa małe wiswietlacze czy jesli zmienie na nowszy powinno dzialac bez zadnych problemow????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
dokładnie to nie podwaza sie w około tylko sa 4 punkty w ktorych sa blaszki i one maja puscic wtedy wychodzi panel, 2 z gory i 2 z dołu ,około 3 cm od bocznej krawedzi panelu,w starym jest tak samo tylko blaszki sa ciut blizej bocznej krawedzi z 2 cm z tego co pamientam , wkladasz 2 nozyki -blaszki lub inne ustrojstwo np z prawej strony doł i gora i prubujesz jak troche wyjdzie to druga strona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.