Skocz do zawartości

Zakup pierwszego bmw- e90,e39,e60,e65- 4 modele, jeden wybór


Maniek_01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, otóż przymierzam się do zakupu pierwszego auta lecz nie mogę zdecydować który model byłby najlepszy... przejrzałem forum odnośnie każdego z aut i opinie są różne... Szukam czegoś wygodnego, z dobrym motorem, auta którym będę mógł jechać w trasę bez obaw, że nie dojadę do wyznaczonego celu :D Po autko zamierzam wybrać się do Niemiec, śledzę mobile.de i autoscouta, więc z cenami jestem na bierząco. Powiedzcie co myślicie o 320i e90, 530i bądz 530d e39-e60, 730 e65.. wszystko z roczników 2001-2005. Czyli trzeba by było szykować ok 12 tyś euro bądź nawet do 13tyś.. za tą kasę miałbym napewno dobrą e39! ale co z resztą.. czy warto kupywać takie ,,pierwszaki" bo jak wiadomo to ich początki produkcji... Większość narzeka że auta te nabite są po dach elektroniką i na dodatek szwankującą.. Jak z ekspoatacją takich aut? części itp.. Czy akcyza i opłaty mogą wykończyć? Pracuję ale nie chce całych pieniędzy z każdym miesiącem pakować w naprawę auta! Jakieś rady panowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz taką kwotę to tylko e90 benzyna z pierwszych lat produkcji (sedan lub touring)

lub dobrze wyposażone e46 coupe po lifcie

e39 trochę już starsza buda, e60 i e65 to raczej ciężko za tą cenę, chyba ze golas

 

jak na pierwsze samochód to polecam serię 3 :)

 

akcyza może Cię wykończyć jak kupisz coś powyżej 2L

 

proponuję e90/e91 320i, samochód będzie w miarę pewny, nie będziesz się narażał na duże wydatki w serwisie, przeglądy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wybierać miedzy modelem z początku okresu produkcji ,a modelem z końca okresu produkcji ,to odpowiedz jest jedna ,wybierz auto starsze modelowo ktore bedzie dopracowane i nie cierpi na wiek niemowlęcy,ponadto bedzie dobrze wyposażone i napewno znajdziesz mało jeżdzony egzemplarz.Nie kieruj sie teorią młodsze lepsze ,bo to najczestsza błedna teoria.Najważniejsze odnależć ten dobrze utrzymany egzemplarz.To bmw więc patrz na to wszystko inaczej.Domyślam się że to Twoja pierwsza przygoda z bmw więc polecam Ci serie 3 i nie myśl ze bmw swój najmniejszy model traktuje po macoszemu i jest słaby jakościowo w stosunku do większych modeli,bo tak nie jest.Ja proponuje rozejrzeć się za e46 z końca produkcji ,może 320 z 2,2l silnikiem,małe spalanie i dosyc dobre osiągi ,a ponadto uklad kierowniczy ,hamulcowy i zawieszenie może Cie powalić jakościa ,miałem okazje jezdzic wieloma bmw i jesli chodzi o precyzje kierowania i zawieszenie to żadna inna bmka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak e46... Zreszta poczytaj w starych gazetach porównania tego auta na tle innych marek, to jest wzór dla innych, to bmw ustala poprzeczke ! Przejedż się tym autem !
nie jedź szybciej niż myslisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał E39 ewentualnie E46 (jeżeli nie zależy Ci bardzo na wielkości samochodu). Ładną wypasioną sztukę z końca produkcji. U Niemiaszków spokojnie coś trafisz ale licz się z tym, że będzie kosztować tyle co pierwsze e90 od Turasa (z przebiegiem 500k cofniętym na 165k) i naprawionej po stłuczce z pociągiem. To były porządne samochody, z dobrych lat przed epoką Bunglowozów, projektowane przez ludzi z pasją a nie księgowych.

Co do silnika - doradzam benzynę (im większa tym lepiej :D ). Współczesne diesle są fajne jako nowe samochody ale po przebiegach 200-300k może się okazać że ogólny koszt paliwa + napraw wyjdzie więcej niż spali M3.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.