Skocz do zawartości

330d realne spalanie?


koziolekkamil

Rekomendowane odpowiedzi

jak wygląda sytuacja z oponka 205/50/17 na feldze 7.5 cala?? czy opona nie jest zbyt naciągnięta??

jak wygląda trakcja latem na takich oponach w 330d?

 

Ja mam takie zimowki. Jest ok, ale rantu ochraniającego felgę nie ma.

 

trzeba po prostu uważać na krawężniki :) ale to nic trudnego, mnie od momentu zakupu 330d udało się jeszcze nie obedrzeć felgi o krawężnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zastanawiam się nad zmianą 320d(136) na 330d skrzynia manualna z 2004r. Miesięcznie robię jakieś 1300km krótkie odcinki po małej miejscowości,sporadycznie jakaś trasa. Czy warto inwestować w auto z silnikiem 3 L?? Jakie będzie spalanie w takich warunkach. Proszę o realne spalanie,bo w wypowiedzi typu 5, 6L nie uwierze:). Czy może lepiej zainwestować w 320d z końcówki serii?+chip na 180km??czy w 320d jest możliwe wyeliminowanie tych felernych klapek w kolektorze??

czesc!ja mam 330d automat i przy jezdzie na krotkich trasach(miasto)zima pali mi jakies 12l/100km,latem ponizej 11l. auto na dluzszej trasie pali 6l/100km-wierz lub nie ale tak jest.jezeli jezdzisz na krotkich trasach i czesto gasisz i odpalasz silnik to odradzalbym ci diesla.kup sobie benzynke,bedzie mniej awaryjne(np.323i lub 325i) i napewno nie bedziesz zalowal,sam kiedys mialem 323i i powiem ci,ze zaluje,ze ja sprzedalem bo malo jezdze i rowniez jak Ty tylko na krotkich trasach a jednak dieselek kosztowal mnie o wiele wiecej a pali w miescie tyle samo.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w zimie zwiększone ?? nie zaobserwowałem , po prostu jak koledzy piszą nie szaleje i jadę spokojniej niż latem , moja średnia 8l tak pokazuje komp i tak według moich wyliczeń wychodzi przy czym 70 % trasa 30 % miasto

jak jeździsz krótkie odcinki to normalne że na zimnym ci spali więcej , ale bez przesady , mój disel po 5-10 km w zależności jak się jedzie ma już 90 stopni , benzyna na zimnym podbnie wiecej spali , a czy szybciej się nagrzeje - może trochę szybciej ale za to skotłuje wiecej .

 

co do opon kupiłem nokiany 17" z rantem ochronnym i powiem że jeździ się bardzo dobrze , a że to 17" to zwyczajnie na wertepach jeżdżę wolno bo ani to komfortowo ani to dobre dla zwiasu i felg (kupiłem alusy do zimówek)

a i co najważniejsze są do 240 :)

 

330d jest droższa w utrzymaniu i trochę wiecej spali od 320d w mieście - w trasię już bym polemizował ,zależy jak się ciśnie , przy 120 km/h na 6 biegu mam 2000 obrotów , przy 140km mam 2500 , a przy 180 chyba 3100

nawet przy 180 nie spali dużo 330d , 320d to już osobna sprawa

 

jak masz kase i cię stać to kupuj 330d , jak nie to 320d prosty wybór

benzyna jak cię na nią stać to kupuj - a co do awaryjności to 10 letni samochód raczej nie jest bezawaryjny jaki by nie był nawet benzin, są tu teorie na tym forum że są :)... nie będe się sprzeczał - stać cię na wache to kupuj benzin tylko weź pod uwage ze 323i nie chipujesz a 320d owszem :) i 320d po chipie jak by nie patrzeć jak by nie liczyć spali zawsze mniej od 323i a czy 323i objedzie 320d + chip ??? pomijacie tutaj na tym forum chip - a w dieslu on zmienia wszystko.

 

a np moi znajomi twierdzą że to diesle są bezawaryjne - tylko że akurat u nich to widzę na własne oczy , 300 tys 1,9tdi +chip bez awarii , mam nadzieje że tak samo dobrze będzie mi się sprawowało 330d :) odpukać nic się nie dzieje , mineło trochę już czasu od zakupu i ani pompa nie poleciała ani wtryski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w zimie zwiększone ?? nie zaobserwowałem , po prostu jak koledzy piszą nie szaleje i jadę spokojniej niż latem , moja średnia 8l tak pokazuje komp i tak według moich wyliczeń wychodzi przy czym 70 % trasa 30 % miasto

jak jeździsz krótkie odcinki to normalne że na zimnym ci spali więcej , ale bez przesady , mój disel po 5-10 km w zależności jak się jedzie ma już 90 stopni , benzyna na zimnym podbnie wiecej spali , a czy szybciej się nagrzeje - może trochę szybciej ale za to skotłuje wiecej .

 

co do opon kupiłem nokiany 17" z rantem ochronnym i powiem że jeździ się bardzo dobrze , a że to 17" to zwyczajnie na wertepach jeżdżę wolno bo ani to komfortowo ani to dobre dla zwiasu i felg (kupiłem alusy do zimówek)

a i co najważniejsze są do 240 :)

 

330d jest droższa w utrzymaniu i trochę wiecej spali od 320d w mieście - w trasię już bym polemizował ,zależy jak się ciśnie , przy 120 km/h na 6 biegu mam 2000 obrotów , przy 140km mam 2500 , a przy 180 chyba 3100

nawet przy 180 nie spali dużo 330d , 320d to już osobna sprawa

 

jak masz kase i cię stać to kupuj 330d , jak nie to 320d prosty wybór

benzyna jak cię na nią stać to kupuj - a co do awaryjności to 10 letni samochód raczej nie jest bezawaryjny jaki by nie był nawet benzin, są tu teorie na tym forum że są :)... nie będe się sprzeczał - stać cię na wache to kupuj benzin tylko weź pod uwage ze 323i nie chipujesz a 320d owszem :) i 320d po chipie jak by nie patrzeć jak by nie liczyć spali zawsze mniej od 323i a czy 323i objedzie 320d + chip ??? pomijacie tutaj na tym forum chip - a w dieslu on zmienia wszystko.

 

a np moi znajomi twierdzą że to diesle są bezawaryjne - tylko że akurat u nich to widzę na własne oczy , 300 tys 1,9tdi +chip bez awarii , mam nadzieje że tak samo dobrze będzie mi się sprawowało 330d :) odpukać nic się nie dzieje , mineło trochę już czasu od zakupu i ani pompa nie poleciała ani wtryski :)

Zgadzam się z kolegą u mnie podobne spalanie, też zastanawiałem się nad 320d i 330d i jednak padł wybór na 330d i nie żałuję i nie zamienię na żadną benzynę, jedynie w przyszłości na nowszy model ale tylko 330d.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamieszcze jeszcze jedne post w tym temacie.

Wczoraj wracając z urlopu trasa ok 400km Zamosc- Jarosław- Łańcut- Rzeszów- Tarnów-Kraków - Katowice. Spalanie wyszło mi 7,3l Prędkości w miastach 80-90km/h obwodnice 120-140km/h autostrada 160-180 w porywach do 200km/h koła 17" 225/45 Wiec jak dla mnie na ten silnik i przy tych prędkościach jest to małe spalanie. Latem spalanie mialem ok 8L wiec tragedii niema

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

320d poliftowy - Spalanie liczone przezemnie to ok 5-6 litra przy calkowicie normalnej nieemerytowej jezdzie.

Komputer mi pokazuje teraz rowno 20 km / litr (btw pytanie - idzie to jakos zmienic zeby pokazywalo ile litrow na 100?) Takze jest po prostu pierwsza klasa. Porownujac do 150km benzyne do 150km do diesela do ropniak po prostu mistrzostwo jesli chodzi o spalanie, co innego kultura pracy, turbodziura itp.

Edytowane przez Molossus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nie ściskaj portfela i dla kaprysu kup sobie 3er z silnikiem, który chyba nawet dostał nagrodę roku jako engine of the year i...

 

Nie chyba - tylko na pewno i to bodaj trzy czy nawet cztery lata z rzędu....

x2 :lol: :lol: :lol: :lol:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

swoją drogą straszne błędy są w tabelkach na tej stronie na wikipedii. poprawiłem je niedawno ale jeśli ktoś uczynny ma konto i może zatwierdzać artykuły to prosiłbym o zatwierdzenie tych dwóch czekających zmian :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.