Skocz do zawartości

Wspomaganie schemat układu


prezes39_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oczywiście, że wiemy, to element kulisty, który spędza sen z powiek wszystkich posiadaczy 750. Jest to akumulator ciśnienia siły hamowania, ostatnio wreszcie go wymieniłem. Były dwa rodzaje, przed liftem i po lifcie, oba padały. W trzech litrach masz trochę łatwiej i dużo taniej, ponieważ masz zamiennik z Febi za około 250 PLN. Natomiast na tym schemacie węże 15 i 16 ście dochodzą do wielozaworu(w niego wkręcony jest akumulator), który zajmuje się dystrybucją ciśnienia między wspomagania kierownicy, a pompę hamulca. W 750 również LAD(NIVO). Tam znajdują się jeszcze dwa wkręcane czujniki ciśnienia.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję z wyczerpującą odpowiedź.

Mam jescze pytanie dotyczące tych czujników wkręconych w wielozawór. Z uwagi na fakt iż czujniki te w mojej "buni" są leciwe i cieknie z nich oliwa chciałbym je wymienić. Jakich czujników szukać, może jest jakiś sklep internetowy gdzie mógłbym takie czujniki zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostępne w każdym sklepie motoryzacyjnym, nawet z Meyle. Cena około kilkadziesiąt złotych za sztukę. Oryginały około 150 PLN. Objawem padającej kuli jest twardy pedał hamulca, czyli przy łagodnym hamowaniu wszystko ok, ale przy gwałtownym naciśnięciu skała, a po chwili dopiero hamuje. Na wyłączonym zapłonie twardy natychmiast po wyłączeniu silnika.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wspomaganie układu kierowniczego i układ hamulcowy sprzężone są ze sobą elektrycznie za pośrednictwem tychże czyjników wkręconych w wielozawór.

Nie mam problemów z hamulcami lecz męczy mnie ten cieknący olej.

Sprawdzę numerki tych czujników i będę szukał gdzie są dostępne "od ręki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten układ nie jest sterowany elektrycznie, wielozawór jest tylko sterowany ciśnieniowo, a te czujniki mają za zadanie badać ciśnienie w układzie i monitorować o usterkach. Sprzężone jest wspomaganie kierownicy, hamulcy i NIVO jeżeli jest w aucie. U mnie te czujniki się też pocą, ale układ jest szczelny, nic nie ubywa.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
pytanko co to jest za urzadzenie do ktorego przykreca sie waz nr16 i nr8. cos mi cieknie ale nie wiem co i skad... po 3 dniach na postoju zbiorniczek byl pusty ale do okola bylo sucho a plama przed zderzakiem...

 

To kolumna kierownicza, jeśli na niej masz płyn, to spróbuj powymieniać miedziane podkładki. Też mam ten układ w swojej e32, jest z 01.07.1987 i co jakiś czas muszę dolewać płyn, ale u mnie poci się cały zbiorniczek wyrównawczy, wywala mi przez dekielek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, oczywiście, że wiemy, to element kulisty, który spędza sen z powiek wszystkich posiadaczy 750. Jest to akumulator ciśnienia siły hamowania, ostatnio wreszcie go wymieniłem. Były dwa rodzaje, przed liftem i po lifcie, oba padały. W trzech litrach masz trochę łatwiej i dużo taniej, ponieważ masz zamiennik z Febi za około 250 PLN. Natomiast na tym schemacie węże 15 i 16 ście dochodzą do wielozaworu(w niego wkręcony jest akumulator), który zajmuje się dystrybucją ciśnienia między wspomagania kierownicy, a pompę hamulca. W 750 również LAD(NIVO). Tam znajdują się jeszcze dwa wkręcane czujniki ciśnienia.

 

Czuje się bardzo zirytowany, bo rysunek od prezes39_m przedstawia układ wspomagania, gdzie widoczna jest przekładnia Servotronic a ttrol pisze o układzie wspomagania siły hamowania (zobacz http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/34_0370-wspomaganie-sily-hamowania-hydraul/vDC58449).

 

Czy ktoś to może wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.