Skocz do zawartości

F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, że w warunkach miasta zdarza się problem z otwarciem auta pilotem. Nie często, (raz na kilka tygodni), ale to wkurza. W dodatku otwarcie drzwi kluczem powoduje wzbudzenie alarmu i dopiero zbliżenie pilota do kolumny kierowniczej załatwia sprawę. Co ciekawe, powtarza się to w tych samych miejscach miasta. Serwis mówi o zakłóceniach pola, to samo jest w instrukcji, ale to znaczy że jest to problem technologii. W sumie proszę: coś z pilotem, coś z audio... wszystko złe co zaobserwowałem to elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 823
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam, że w warunkach miasta zdarza się problem z otwarciem auta pilotem. Nie często, (raz na kilka tygodni), ale to wkurza. W dodatku otwarcie drzwi kluczem powoduje wzbudzenie alarmu i dopiero zbliżenie pilota do kolumny kierowniczej załatwia sprawę. Co ciekawe, powtarza się to w tych samych miejscach miasta. Serwis mówi o zakłóceniach pola, to samo jest w instrukcji, ale to znaczy że jest to problem technologii. W sumie proszę: coś z pilotem, coś z audio... wszystko złe co zaobserwowałem to elektronika.

 

Czy może napisać coś więcej co z audio?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja mam zgoła odmienne doświadczenia...mógłbym powiedzieć że dostęp komfortowy to moja najlepiej wydana kasa na opcje w aucie... :D Dwa razy się coś tam zacieło, poza tym działa idealnie.

 

ja z dostepem komfortowym takze nie mam zadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że w warunkach miasta zdarza się problem z otwarciem auta pilotem. Nie często, (raz na kilka tygodni), ale to wkurza. W dodatku otwarcie drzwi kluczem powoduje wzbudzenie alarmu i dopiero zbliżenie pilota do kolumny kierowniczej załatwia sprawę. Co ciekawe, powtarza się to w tych samych miejscach miasta. Serwis mówi o zakłóceniach pola, to samo jest w instrukcji, ale to znaczy że jest to problem technologii. W sumie proszę: coś z pilotem, coś z audio... wszystko złe co zaobserwowałem to elektronika.

 

Czy może napisać coś więcej co z audio?

Problem opisałem na stronie 8. Do tego dochodzi fakt, że są płyty CD, które audio BMW czyta ze zniekształceniami (poważnymi!). Dotyczy to powtarzam pełnowartościowych płyt, które są prawidłowo czytane przez inny sprzęt i przez komputery. Sprawdziłem, że czasami pomaga zrobienie kopii płyty i jej przegranie do auta. Na około 100 krążków mam takich przypadków kilka, ale jednak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszycie fotela odłazi. Mam sportowe, skórzane. W fotelu kierowcy, kiedy wysuwam podparcie ud, odpina się skóra łącząca to podparcie z resztą fotela. Zapinka/plastikowa wszywka, która ma to wszystko trzymać w kupie nie wygląda profesjonalnie, a już na pewno nie "premium". Lipa Panowie i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poszycie fotela odłazi. Mam sportowe, skórzane. W fotelu kierowcy, kiedy wysuwam podparcie ud, odpina się skóra łącząca to podparcie z resztą fotela. Zapinka/plastikowa wszywka, która ma to wszystko trzymać w kupie nie wygląda profesjonalnie, a już na pewno nie "premium". Lipa Panowie i tyle

Próbowałeś reklamować to "cudo"?

 

Ciekaw jestem co bystrzaki z serwisu by powiedzieli - zapewne "works as designed" :lol:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszycie fotela odłazi. Mam sportowe, skórzane. W fotelu kierowcy, kiedy wysuwam podparcie ud, odpina się skóra łącząca to podparcie z resztą fotela. Zapinka/plastikowa wszywka, która ma to wszystko trzymać w kupie nie wygląda profesjonalnie, a już na pewno nie "premium". Lipa Panowie i tyle

Z powodu dlugich nog, i ja i zona uzywamy tego praktycznie codziennie i nie moge narzekac na fuszerke wykonania. Powod do reklamacji.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś reklamować ten "junk-audio" w BMW?

 

Może to tylko przypadłość twojego egzemplarza?

Zgłosiłem podczas umówionej wizyty. Było to przy okazji usterki z czujnikami parkowania, którą usunięto. Stwierdzili, że wgrali nowy soft i powinno byc OK, ale... nie jest. Oczywiście że tego nie odpuszczę. Wybieram się do nich z tymi płytami CD i muszą mi pokazać, że to zjawisko występuje też w innych autach. Jeśli tak, to pewnie wina softu i ich bazy danych i trzeba poczekać na aktualizację. Jeśli nie, to będę miał podstawy do wymiany. Bądź co bądź to jest audio za kilka tysięcy DODATKOWYCH złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy próbowałeś reklamować ten "junk-audio" w BMW?

 

Może to tylko przypadłość twojego egzemplarza?

Zgłosiłem podczas umówionej wizyty. Było to przy okazji usterki z czujnikami parkowania, którą usunięto. Stwierdzili, że wgrali nowy soft i powinno byc OK, ale... nie jest. Oczywiście że tego nie odpuszczę. Wybieram się do nich z tymi płytami CD i muszą mi pokazać, że to zjawisko występuje też w innych autach. Jeśli tak, to pewnie wina softu i ich bazy danych i trzeba poczekać na aktualizację. Jeśli nie, to będę miał podstawy do wymiany. Bądź co bądź to jest audio za kilka tysięcy DODATKOWYCH złotych.

 

W ND na tok.FM mówili o "jakości" zestawu HiFI przy okazji BMW 6 - stwierdzili, że poprzednia generacja miała cennikowo duży tańszy zestaw, a grał dużo lepiej niż ten z obecnej wersji... eh, samo życie :mad2:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś reklamować ten "junk-audio" w BMW?

 

Może to tylko przypadłość twojego egzemplarza?

Zgłosiłem podczas umówionej wizyty. Było to przy okazji usterki z czujnikami parkowania, którą usunięto. Stwierdzili, że wgrali nowy soft i powinno byc OK, ale... nie jest. Oczywiście że tego nie odpuszczę. Wybieram się do nich z tymi płytami CD i muszą mi pokazać, że to zjawisko występuje też w innych autach. Jeśli tak, to pewnie wina softu i ich bazy danych i trzeba poczekać na aktualizację. Jeśli nie, to będę miał podstawy do wymiany. Bądź co bądź to jest audio za kilka tysięcy DODATKOWYCH złotych.

 

Płyta CD/DVD to standard i ma działać w każdym odtwarzaczu. Oczywiście warunek jest taki, że nie jest uszkodzona mechanicznie (drobne ryski są bez znaczenia). Najczęstszą przyczyną niedziałania jest uszkodzona optyka napędu. Jak nie chcą naprawić/wymienić to możesz powołać się na "niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową" i niech wymienią całe auto lub obniżą cenę. W takim jednak razie warto mieć pod ręką zaprzyjaźnionego prawnika lub firmę np. "DAS". Pisałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Następna wada do wymiany jest tylna szyba w modelach wyprodukowanych do końca listopada 2010, przestaje działać ogrzewanie tylnej szyby super !!!

 

To Twoje doświadczenie czy masz skądś oficjalne info?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na wymiane oprogramowania, przy starcie w 35i wskazowka obrotosciomierza skacze dziwnie pomiedzy 1500 a 1900 RPM. Podobno maja wymieniac software juz od nastepnego tygodnia.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie chcą naprawić/wymienić to możesz powołać się na "niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową" i niech wymienią całe auto lub obniżą cenę..

 

pod warunkiem, że nie kupiłeś auta na fakturę na firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie chcą naprawić/wymienić to możesz powołać się na "niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową" i niech wymienią całe auto lub obniżą cenę..

 

pod warunkiem, że nie kupiłeś auta na fakturę na firmę

Tak, masz oczywiście rację. Ja kupowałem prywatnie. Jak firma, to pozostaje robota dla prawnika. Nie wiem czy wspomniany przeze mnie DAS obsługuje również firmy, ale mam potwierdzone, że są bardzo skuteczni w przekonywaniu do swoich racji.

Ktoś wśród moich znajomych miał sposobność naprawiania samochodu na gwarancji z ich pomocą. Był zwodzony przez dealera. Po kilkukrotnych, nieskutecznych wizytach w serwisie oświadczył, że ma dość i od tej pory będzie go reprezentować przedstawiciel tej firmy. Wystarczył jeden telefon do szefa salonu i wszystkie problemy zniknęły od ręki. Nie trzeba było chodzić do sądu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze przyczyna stuków z przodu po lewej stronie jest luz przekładni kierowniczej. Jesli macie taki problem to nie dajcie sie nabrac na wymiany innych podzespolow, zwieszenia itp. :8)

Witam! Po 8 tys doczekałem się słynnych stuków. Czy ktoś wie czym to grozi? Jak długo czekaliście na wymianę przekładni,ile to trwa i czy komuś po jakimś czasie kontuzja ta się odnowiła?

Edytowane przez sznauca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po 8 tys doczekałrm się słynnych stuków. Czy ktoś wie czym to grozi? Jak długo czekaliście na wymianę przekładni,ile to trwa i czy komuś po jakimś czasie kontuzja ta się odnowiła?

 

Ja niedługo będe miał wymienianą!!!!!! Po 3 miesiącach od reklamacji!!!!!

MASAKRA>

Najpierw nie wierzyli!!!!

Potem uwierzyli i niby zamówili!!!!!!!! kolejna wizyta

potem zablokował to BMW Polska i chciał sam zweryfikować ---- wiec znowu wizyta!!!!

NAstępnie przyszła---- wizyta!!!!!!

Okazało się że zepsuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

MASAKRA :shock: :shock:

 

czekam dalej....

POwiem szczerze że boje sie wymiany tej kupy bo mam przeczucie ze nowa nie wiele zmieni w tym zakresie!!!! obawiam sie ze te stuki powrócą takie informacje miałem od innych uzytkowników....

 

 

Czy ktoś juz ma wymienioną??????

Czy lepiej sie prowadzi czy nie ma stuków????

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.