Skocz do zawartości

F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka podobnych plam na masce i dachu. Plamy pozostały po odchodach ptaków. Nie jeździłem z nimi po kilka tygodni tylko usuwałem po kilku godzinach. BMW nie uznało ustnej reklamacji. Rozumiem, że to czynniki zewnętrzne, ale można chyba przewidzieć, że nad naszymi głowami lataja różne stwożenia. Teraz woskuję lakier co 2-3 miesiące i nowe plamy sie nie pojawiły. Lakier Deep Sea Blue. Z innych ciekawostek to udało mi sie zarysować przednią szybę plastikową skrobaczką przy intensywnym zdrapywaniu lodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 823
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

właśnie jestem świeżo po wymianie przekładni kierowniczej w ramach gwarancji i pan w serwisie z lekkim uśmieszkiem poinformował mnie że słychać rozrząd :shock: Mam 71 kkm i 4-letnie auto, jazda miasto-trasa 70-30.

Pytania:

1) jeździć i nie przejmować się i przed okresem 5-letnim (tyle mam wykupioną gwarancję i 5 letni pakiet serwisowy plus) zgłosić im niech to robią ?

2) zgłosić teraz a oni pewnie zdiagnozują i stwierdzą że kpl rozrząd nie będą robić i wymienią np. tylko napinacz... :(

3) czy mam zmienić w związku z pytaniem 1) styl jazdy (raczej dynamiczna) czy nie przejmować się dalej mając w razie co gwarancję.

4) czy od słyszalnego już metalicznego szurania szczególnie na zimnym silniku do ewentualnego zerwania/przeskoczenia daleka droga czy to prostu tzw. loteria...?

 

Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem przy podobnym przebiegu, styl jazdy nie ma tu znaczenia moja żona jeździ bardzo spokojnie :8)

Wymieniają cały komplet ja płaciłem dodatkowo za jakiś uszczelniacz(zimering) BMW nie przewiduje wymiany tyko każe zakładać stary, ale serwis dla świętego spokoju proponuje założyć nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X3 rozrząd wymieniony w ramach przedłużonej gwarancji.

 

Przy przebiegu około 40.000 po raz kolejny przetarly się boczki obydwu foteli przednich oraz zepsuł się mechanizm zamykania klapy bagażnika. Na dodatek metalowa osłona mechanizmu składania foteli tylnych po prostu odpadła. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

X3 35i po wymianie wiazki odpowiedzialnej za sterowanie skrzynia biegow ,teraz szwankuje komunikacja (wbudowana karta sim).Auto trzeci tydzien w serwisie,tym razem trafilem slaby egzemplarz :wink: na pocieszenie ,jak postoi jeszcze troche to wymienie na nowy :D

 

 

p.s. do sprowadzenia 2015 Macan (wiecej na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w X3 od kilku dni pojawia się komunikat "Skrzynia biegów, proszę nie gasić silnika, po zgaszeniu jazda może być niemożliwa, prosimy udać się do serwisu" oraz pojawiło się zauważalne opóźnienie w reakcji skrzyni na zmianę z P na D i R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w X3 od kilku dni pojawia się komunikat "Skrzynia biegów, proszę nie gasić silnika, po zgaszeniu jazda może być niemożliwa, prosimy udać się do serwisu" oraz pojawiło się zauważalne opóźnienie w reakcji skrzyni na zmianę z P na D i R.

 

I jaka diagnoza usterki?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 3kkm FL- odebrana w sierpniu, nawierzchnia szutrowa z lewej strony słychać głuche stuki.. poszukałem , pogmerałem - obluzowana lampa z przeciwmgielnego 3mm .. jutro mają zrobić i zobaczymy czy to jest to.. przewidywany czas dokręcenia w Bawarii 3h...już mi się podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tak dla relacji; wymieniona skrzynia VTG przy 72 kkm. Napęd wreszcie nie szarpie. W sumie od początku eksploatacji wymieniono mi tyle podzespołów, że jestem w szoku jak niska jest trwałość tego auta. Z drugiej strony jeżdżę ciągle jakby "nowym" samochodem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się póki działa gwarancja.... co będzie po?

W przyszłym roku zamierzam dokupić gwarancji jeszcze na rok. Potem zostanie mi już tylko poszukać jakiś warsztat, który za normalne pieniądze pomoże naprawić auto.

Jeśli nie, to auto trzeba będzie sprzedać, ale co kupić w zamian, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciesz się póki działa gwarancja.... co będzie po?

W przyszłym roku zamierzam dokupić gwarancji jeszcze na rok. Potem zostanie mi już tylko poszukać jakiś warsztat, który za normalne pieniądze pomoże naprawić auto.

Jeśli nie, to auto trzeba będzie sprzedać, ale co kupić w zamian, nie wiem.

Daj znać ile będzie kosztowało przedłużenie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużenie w moim przypadku do 6 lat i 120 kkm kosztuje ok. 2600 PLN i mogę to dokupić do dnia, w którym kończy się bieżący kontrakt serwisowy.

Kalkulator jest na stronce BMW. Płaci się różnicę pomiędzy ceną wyjściową i sumą zapłaconych kwot za dotychczasowe rozszerzenia gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 z kwietnia 2012,aktualny przebieg 76 tys.

-ustawiane świateł (gwarancja) :?:

-ustawianie zbieżności kół (gwarancja) :?:

-wymiana rozrządu na 60 tys. (gwarancja,robocizna płatne)

-wymiana łącznika kolumny kierowniczej na 70 tys.( płatne )

-wymiana kolumny kierowniczej na 75 tys. (płatne)

 

Niech mi nikt nie mówi że to dobrze zrobione auto ,szczególnie pierwsze rozczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie,

 

w jaki sposób zdiagnozować łańcuch rozrządu lub jego elementy współpracujące do wymiany/naprawy ?

W trakcie wymiany klocków w sierpniu br zwrócono mi uwagę na początki głośniejszej pracy łancucha rozrządu (metaliczne, cykliczne szuranie, wyrażnie słyszalne po podniesieniu maski).

Poproszono mnie przy najbliższym przeglądzie aby zostawić na 2-3 dni celem wyjęcia silnika i zdiagnozowania co trzeba przy nim zrobić.

Zrobiłem jak szanowny dealer prosił, ale okazało się że mechanicy nic nie słyszą !!!! Pikanterii dodaje fakt, że mam zamontowaną kamerę w aucie obok lusterka wewnątrz i przejrzałem sobie .... :lol: ...zapis z tych 2 dni jak auto było w w warszawskim serwisie... P O R A Ż K A.... :duh: ..dwie krótkie jazdy próbne i to wszystko.... Klient nie ma racji...

 

Czy ktoś może mi doradzić jak zdiagnozować w sposób obiektywny pracę łańcucha rozrządu ??? /jest jakiś test czy na słuch ???

Mam 74 kkmm przebiegu i pakiet naprawczy do 100 tys. i 5 lat czyli do 09/2016.... Czekać do końca gwarancji ???

Na piśmie że jest OK nie chcieli mi nic dać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Łańcuch powininen działać bezgłośnie, tak jak w każdej innej X3... jak szura, dźwięczy itp. to jest do wymiany. Koniec i kropka.

 

Jedź i powiedz, że albo wymieniają, albo niech piszą że wszystko ok, a Ty wtedy jedziesz do innego serwisu (lub wynajmujesz eksperta by wykonał ekspertyzę - będzie jak znalazł do sądu) i niech jeszcze raz zweryfikują.

 

P.S. W jakim serwisie byłeś?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.