Skocz do zawartości

M51 gasnie na wolnych obrotach


Bodo735

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

3 dni temu stalem sie posiadaczem bmw e34 2.5 TD z 92roku,

wszystko w nim jest super pieknie, nawet panoramiczny dach dziala:),

mam tylko jeden problem gasnie mi na wolnych obrotach pochodzi ok 8-12 sekund i potrafi zgasnac, nie zaleznie czy zimna czy ciepla,

podobna sytuacja jest gdy ruszam kierownica tez potrafi zgasnac, oraz jest jeszcze taki obiaw ze chodzi elegancko i nagle wskakuje na wyzsze obroty ok 1100, myslalem ze to nastawinik pompy jest zle wyregulowany, ale nie ma problemow z odpalaniem ani na zimnym ani na cieplym po zagrzaniu swiec pali na dotyk, i fachowiec od pomp stwierdzil ze to nie nastawnik, skoro nie ma problemow z odpalaniem,

dodam jeszcze ze nie ida zadne babelki powietrza w przewodzie paliwowym,

prosilbym o pomoc i ewentualnie jakas porade gdzie we wroclawiu albo okolicy zrobili by mi ta usterke za rozsadne pieniadze

e38 m62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

 

nastawinik pompy, ciezko znalesc tds-a z przebiegiem ponizej 500tys, i to jest efekt zuzycia materialu wewnatrz pompy,

auto mialem nie dlugo byla to moja chwilowa "skrzynka" do przemieszczania,

wydaje mi sie ze jedyna sluszna droga to kupno uzywanej pompy z gwarancja, oczywiscie sprawdzonej na aucie,

bo nie ma ekonomicznej podstawy wydawac na naprawe 2-2,5tys skoro auto jest warte nie wiele wiecej chyba ze chcesz je zostawic na lata

e38 m62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wymienić nastawnik pompy nie trzeba wymieniać całej pompy

wystarczy sam nastawnik ,można kupić po regeneracji nastawnik za kilkaset zł z gwarancja lub dać go do dobrego elektronika żeby wytrawił nowe ścieżki na płytce bo to właśnie jest przyczyną w nastawnikach typu MES czyli te pierwsze modele do 94r

na nowej płytce auta śmigają aż miło ,spalanie ,moc ,palenie na ciepłym wraca do normy ,lub można też kupić nowy boscha za ok 1300zł i dożywotnio wystarczy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.