Skocz do zawartości

falowanie tylko na zimnym lpg


maciek20x

Rekomendowane odpowiedzi

witam,,,,, pewnie temat wam jest bardzo dobrze znany, mam e39 20i z gazem 4 gen, redukt. zavoli do 250km, wtryskiwacze martix...oddkad go mam, po odpaleniu bardzo lekko obroty faluja i troche szarpie ale tylko na zimnym, a na cieplym jest git i dzieje sie to tylko na gazie... palil mi 13l lpg i na butli robilem 380km, w pewnym momencie cos sie stalo i robie teraz 310km wiec pojechalem na wymiane filtrow i czyszczenie reduktora i wymiane swiec...iiiii jest gorzej niz bylo,,,szarpie nizm z rana, a o obrotach juz nie wspomne, gaziarz powiedzial ze listwa jest do regeneracji bo jej sie nie czysci, ale z tego co wyczytalem to mozna ja wyczyscic...zmienilbym gazownika ale u mnie w miecie sam dziad jest....aa dodam ze po podlaczeniu auta do kompa mam dwa bledy, jeden to czujnik polozenia walka rozrzadu a drugi to sonda lambda, ale niby sonde zawsze bedzie pokazywac bo mam gaz....i mam pytanie co moze byc przyczyna falowania obrotow i szarpania tylko na zimnym,,,aa i czuc deikatnie gaz w okolicach silnika, dokladnie to nie wiem skad,,,czy tak ma byc ??????? i jeszcze jedno jak odcinke robie to przy 6tys sygnalizuje mi brak gazu i musze go recznie przelaczycz na gaz!!!jak to zmienic zeby tak sie nie dzialo?????bo gaziarz rece rozklada.... z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie jedź odrazu wymień ten czujnik od wałka,skasuj błędy kompem i wtedy sprawdź jak auto Sie zachowuje
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.....bylem znowu u gazownika i stwierdzil ze wtryski sa dobre i nie trzeba ich czyscic, wspomniał o reduktorze ze nie trzyma juz idealnego cisnienia i to moze miec wplyw na szarpanie z zrana na zimnym... i znowu zatankowalem na fulll butle i na 50l zrobilem az 300km i nie chce wiecej , gdzie z pare tyg temu robilem 380km......i do was pytanie gdzie mi uciekaja te 80km????? i drugie pytanie czy czujnik polozenia walka rozrzadu ma wplyw na falowanie obrotow na gazie?? bo na benzynie nic sie niedzieje ??pojade sprawdzic jeszcze sonde bo wiem ze tez mam blad moze ona jest walnieta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wiesz mam takie samo autko, i miałem podobny problem z gazem, powyżej 4tys obrotów nie chciał iść na gazie - uszkodzony parownik, jeśli temp załączenia gazu masz powyżej 30 s to może ci lekko szarpać bo 30 st to jeszcze troszkę za mało, przy 40 autko już pracuje dobrze, weź pod uwagę iż mamy niskie temperatury, jeśli komp pokazuje awarie czujnika to też radzę to sprawdzić (ale być może jeszcze na nim pojeździsz, gdyby był uszkodzony kompletnie autko nie miałoby siły) polecam wymianę parownika lub regeneracje membran i wszytko wróci do normy :D

co do wtryskiwaczy matrix na ten silnik to i tak za słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.