Skocz do zawartości

Proszę o ocenę tej e34


snozzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprzedałem swoja Omegę 2.0 16v i rozglądam się za innym samochodem. W oko wpadła mi BMW E34 520i 24v 150 hp benz/gaz. Rok produkcji tego samochodu to 28.12.1995, jego wyposażenie to:

- 2x elektryczne szyby

- 2x AIR BAG

- elektryczne lusterka

- elektryczny szyberdach

- klimatyzacja

- telefon

- ABS

- wspomaganie układu kierowniczego

- centralny zamek

- immobiliser

- halogeny

- oryginalne alufelgi BMW

- nowy model kierownicy oraz lusterek bocznych

- regulacja foteli w każdej płaszczyźnie

- regulacja reflektorów

 

Pod linkiem zdjęcia egzemplarza http://pokazywarka.pl/wuop04/

 

Jako że nigdy nie miałem, ani nawet nie jechałem BMW nie mam pojęcia czego się spodziewać. Przyspieszenie z tym silnikiem 0-100 jest krótsze o 0,4s niż mojej byłej Omy i tylko tyle w sumie wiem :D Prosiłbym o jakieś delikatne porównanie tych dwóch samochodów, czego mam się spodziewać, no i oczywiście co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu. Jeżeli umieściłem ten temat w złym dziale to przepraszam. Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik bardzo dobry, wyposażenie jak na 2.0 też o.k . Jak dla mnie przód auta podpada. Popatrz na lewy przedni narożnik, chodzi mi o spasowanie trzech elementów maska, błotnik, grill. Zdjęcie środka widać tam otwarte drzwi kierowcy przyjrzyj się dolnemu rantowi drzwi.Nie jestem pewien ale tam może być rdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Z zewnątrz i wewnątrz reprezentuje się ładnie choć brak zbliżeń na progi. Ale kolega słusznie zauważył złe spasowanie błotnika i widać wyraźnie rdzę na rancie drzwi. To może się kwalifikować to wycięcia. Kierownica błyszczy ale drążek zmiany biegów już nie tak bardzo. Pod maskę też dobrze zajrzeć. Ople lubią rdzewieć a tu rdzy nie ma prawa być jak się dbało i auto nie bite.

Pomimo różnic w latach produkcji ceny części są porównywalne ale jakość ma znaczenie a tu BMW nie ustępuje a nawet przewyższa trwałością. Nie ma co porównywać osiągów Omegi 2l do BMW 2l. Omega to 136KM i 16v na pasku rozrządu a BMW to 150KM i 24v na łańcuchu przy podobnej masie, więc to naturalne że się lepiej zbiera i to nie tylko do 100-ki. Spalanie mniej więcej to samo. BMW 5 miało najlepsze hamulce w swojej klasie i świetne prowadzenie. Omega jest miększa.

Jedyna co pozostało to zrobić jazdę próbną, sprawdzić czy nie ściąga na stronę, nic nie puka itp. i podjechać do fachowca żeby ocenił.

Można dać fachurze dychę i niech tylko rzuci okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie dopasiona choć zawsze dziwiła mnie konfiguracja BMW, klima itp. a zegarek zwykły ale na ten elektroniczny idzie zamienić, linki gdzieś tu pewnie będą lub na bkb.bydgoszcz.pl tam ktoś przekładał. Co do BMW to na bank sprawdż: jak jeżdzi na Pb czy właściciel przypadkiem nie zapomniał co to takiego, progi w miejscu mocowania lewarka - gniją przednie błotniki ale pod budą gdzie są przykręcane - gniją, ranty drzwi przednich tu też lubi sobie korozja wejść a listwy te plastikowe to koszmar cena ok 80zł oryginał (k.... za metr plastiku) wiem bo sam szukałem i....kupiłem do swojej starej 4 sztuki przód-tył jak robiłem. Zawiecha nie jest skomplikowana i raczej droga w naprawie - allegro i masz za pół darmo. Przejedż się zobacz jak chodzi m50 to dobra jednostka i raczej cicha czyli jak coś cyka lub klekocze odpuść sobie, jeżdziłem m50 tyle że 2.5 w e36 i VISCO (wentylator :) ) było słychać a nie silnik, ogólnie auto mało awaryjne a jakiekolwiek przypadki to najczęściej wina poprzednika choć BMW jak każda rzecz martwa ma swoje kaprysy. Silnik 2.0 to torpeda nie będzie a z klimą to już gorzej...choć i tak szybszy od Omegi więc jeżeli Omega ci starczała to BMW też spokojnie. Moje e34 było 2.5l i spalanie pomiędzy 2.0-2.5 to groszowe więc może poszukaj coś w tym silniku. Sam mam e39 2.0 i gdyby nie mały pasażer z tyłu auta z całą pewnością nie byłoby mi obojętne jaki silnik kupuję :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to, że z przodu ma białe kierunki, a z tyłu pomarańczowe to normalne? Bo w którymś artykule tutaj widziałem że nowsze wersje mają białe kierunki z przodu i z tyłu, szersze nery(tak jak tutaj), inne lusterka(są), ale znowu tutaj niema malowanych listew pod kolor jak to jest w nowszych wersjach... Na drzwiach faktycznie jest rdza i mam powód żeby zbić z ceny, przyjrzę się dokładnie temu lewemu przedniemu rogowi jak pojadę oglądać. A jak z komfortem e34 vs Omega? Bo w Omie komfort był naprawdę na b. wysokim poziomie. O do różnicy w latach Omy i BMW to akurat niema różnicy bo moja była też z grudnia '95 :)

Z tym zegarkiem też zauważyłem i jeżeli ją kupie to w niedługim czasie zegarek poleci i wstawię ten elektroniczny bo ten jest okropny. Ogolnie z zewnątrz imho jest bardzo ładna, ale w środku mi czegoś brakuje :( Ale decyzja zapadnie po obejrzeniu na żywo. Czekam na dalsze opinie. Pozdrawiam :)

 

 

@thefi:a listwy te plastikowe to koszmar cena ok 80zł oryginał o jakie listwy ci chodzi? Te na dzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki ktoś zmienił. Fabrycznie wychodzą pomarańczowe. Komfort w e34 jest naprawdę wystarczający. Jedno z moich bmw mam od 9 lat i poznałem to auto bardzo dobrze. Minimum raz w roku będzie trzeba zaglądnąć do zawiechy .Zegarek to pikuś wyjmiesz ten ''budzik'' i bez problemu podłączysz proste OBC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna srebrna bawarka:) tylko czy nie bita? nie napisales ile ja sprzedawca ceni...

ta benzyna 2.0 jest troszke slaba, i to nie ze wzgledu na liczbe koni, tylko moment obrotowy, ale silnik utrzymany potrafi sie odwdzIeczyc niezawodnoscią.

Warto ja dokladnie obejzec, w koncu to egzemplarz z samego konca produkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te dolne przy rantach tam jest aluminium wtopione i jak się utlenia to puchnie i odpada, Dzieje się tak do spółki z korozją dolnych rantów. Co niektórzy szpece poprostu wywalali je i szpachlowali drzwi na gładko, na allegro dość sporo takich wersji :) no coż szpachel tańszy niż 4 nowe listwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.