Skocz do zawartości

316i zawieszenie z prawej opadło o ok 2-3cm


cygan1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tak jak w temacie pisalem mam problem z zawieszeniem w moim compakcie e36 a mianowicie ostatnio zauwarzylem ze prawa tylna strona obsiadla troszke,jakies 2-3 cm w poruwnaniu do lewej strony.Lewe kolo ladnie wypelnia nadkole i dobrze wyglada na blotniku zas z prawej strony kolo wchodzi glebiej w nadkole i tu tak sie zastanawiam czy to moze byc peknieta sprezyna??zagladalem za kolo i nic nie widac.Dodam ze niedawno tez moje bmw przechodzilo przeglad i koles powiedzial ze wlasnie z tylu z prawej mam do wymiany tulejke wachacza,czy to moze byc tuleja??Do wiosny chce przejezdzic w takim stanie i wziac sie za remont generalny na wiosne i w tym czasie chcialem sie poradzic,moze ktos mial taki problem??

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tuleja (ale nie byłoby to az tak widoczne obniżenie), może być sprężyna, może byś padnięty amortyzator - bez zdjęcia koła i tak nie zobaczysz więc (biorąc pod uwagę temperaturę na dworze) jeśli nie masz garażu to warsztat Cię czeka....

 

PS. jazda z uszkodzonym zawiasem zakrawa o debilizm :mad2: :mad2: :mad2:

 

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pękła sprężyna, lub jakaś nietypowa usterka w zawieszeniu. Na tulei opadło by może z 1cm i strasznie waliło na nierównościach chyba ze oderwał Ci się wahacz :lol: , ale do wiosny nie przeżyjesz w tym aucie.

ogólnie tego typu usterki gdzie widać na oko ze jest krzywo nie powinny mieć miejsca na forum (np. "POMOCY!!! Uderzyłem w drzewo i maska zasłania mi widok, co to może być"). Przez szkło nie wymyślimy co się popsuło. Możesz jedynie osobiście popatrzeć na żywo i stwierdzić usterkę porównując poszczególne elementy z lewą stroną. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem juz kompletne zawieszenie gwintowane do mojej beatki i kupilem tulejki wachacza niedlugo wymiana bedzie a propos tego to chcialem zapytac czy jesli sprezyna jest peknieta to bedzie to widoczne golym okiem po zdjeciu kola??Co do zawieszenia to zebym mogl korzystac z gwarancji na te gwinty to musze dostac papier z warsztatu ze zawieszenie zostalo zamontowane przez wykfalifikowany warsztat no i sam niemoge tego zrobic,boje sie ze jesli to nie sprezyna to kolesie jeszcze mi te 2-3cm zniweluja na regulacji sprezyny.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm, na 99% pekła ci spreżyna, ja w swoim compakcie tez tak miałem, jedne koło normalnie a drugie schowane w nadkola, począdkowo nie wiedziałem w czym tkwi problem dopuki nie pekła mi druga spreżyna wtedy od razu sie kapnołem ze to sprezyny. ale nie zaleznie czy pekla ci jedna czy dwie to i tak trzeba wymienic komplet tzn dwie. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, po wymianie kół na letnie (16" opona 205), na wybojach opona w prawym tylnym kole zaczęła ocierać o rant błotnika, tylko ta jedna.Nic nie dało podgięcie błotnika czy założenie takich gum w sprężynę.Co prawda ociera sporadycznie i tylko jak mam komplet na pokładzie ale ociera.Byłem na przeglądzie, wyszło że amory z tyłu są jeszcze dobre i zużyte mniej więcej tak samo ( nie pamiętam dokładnie wartości), dodatkowo samochód siadł na prawą stronę.Tak jak u kolegi.Różnica jest ok.2cm.Ale opona nie wchodzi w nadkole.Teraz po zmianie na zimówki problemu nie ma bo zimówki mam 15" 195. Ale przyjdzie lato i coś trzeba z tym zrobić,tylko co?

Dodam ,że nie zaobserwowałem żadnych anormalnych zachowań samochodu, jeździ się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat niezaleznie od opon i tak widac roznice ale z tego co wynika to jednak sprezyna.Zastanawiajace jest to ze po sprezynie nic nie widac ale to juz sie wyjasni jak zaloze nowe amorki i sprezyny,wtedy dam znac co bylo usterka,moze kogos zainteresuje.Dzieki za rady i podpowiedzi,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.