Skocz do zawartości

[E87] 120d Blokada kolumny kierownicy


Hipokulka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem znowu zamontowany nowy akumulator -

dzisiaj rano wymienione opony wszystko oki wjechałam w zaspe troche zaśmierdziało zgasiłam samochód, i jak wsiadłam to cisza lipa totalna nie odpala co to moze byc, a rano jeszcze zaczeła migac kontrolka od poduszki - nie wiem co zrobić bo samochód nie odpala ani drgnie moze cos sie zjarało??

co o tym myślilicie RATUNKU!!!!!!!!

 

mam od wczoraj nowy akumulator .... czy to mogło sie zjarac sprzegło- podobno niemozliwe ...a moze jakis czujnik bo start stop nie działa. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło to by ci się zjarało jakbyś bączka kręciła na hamulcu przez 20 min, albo ciągnęła 10 tonową przyczepę. Raczej to nie akumulator jeśli jego parametry się zgadzają z oryginalnym +- 5%. Jak szybko wjechałaś w zaspę? Może za szybko i komputer to zakwalifikował jako zderzenie i czujnik pirotechniczny ci wystrzelił odcinając zasilanie.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko nie wjechałam ale na pewno bączków przez 20 minut też nie kręciłam najlepsze jest to że coś zaśmierdziało - zaspa hmm miała wysokość po drzwi samochodu...załamię sie chyba :-( ale to mi tak wygląda na odcięcie zasilania bo jak 3 razy nacisnę start to wszystko gasnie całkowicie juz nawet kontrolek nie widac....nie mówiąc o zapalaniu, a moze cos mu sie poprzestawiało po tej zmianie akumulatora?

 

no i jeszcze jedno pytanie a z czego to mogło tak zasmierdziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisz proszę co dokładnie robiłaś jak wjechałaś w zaspę? Czy próbowałaś wyjechać z tej zaspy? Czy wyłączyłaś dtc? Czy sama zmieniałaś aku? Czy uderzyłaś w coś? Jaki to był niepokojący Cię zapach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjechałam w zaspę trochę kręciłam kołami ale krótko około 1minuty i nic nie wyłączyłam, DTC cały czas włączony , tak sama wymieniałam akumulator :D dokładnie to wróciłam do domu zgasiłam samochód, odśnieżałam wjazd nastepnie wsiadłam w samochód przejechałam kawałek dalej ( w tym momencie trochę kreciło kołami) zgasiłam samochód wysiadłam poczułam smród stwierdziłam ze to sprzegło chyba sie p-rzypaliło , zaczełam odnieżac postanowiłam znów przejechac ale jak wsiadłam to nie chciał odpalic....

 

rano jak jechałam wymienic koła przed tym zdarzeniem to zapaliła mi się kontrola od poduszki nie wiadomo dlaczego moze ja o cos zczepiłam czy cos....

 

HELP :duh:

umówiłam sie na jutro do serwisu ale tragedia boje się tam to oni mają ceny.... wolałabym gdzie indziej ale tu sie nikt nie zna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych zablokowała mi się kolumna kierownicy- która będzie do wymiany, a czujnika nie mam bo już ktoś kiedyś wymontował :( musze podstawić do seriwsu i wymienia ogolonie ogladneli całe auto podpieli pod kompa i odblokowali, 358 zł mnie to uczyniło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie skoro babka podjechała na serwis ,to doliczone 100 % :P

Wiesz jak jest :norty: aczkolwiek dziś jak odstawiłem auto do warsztatu to przyjmowała fajna dziewczyna "młodziutka" i jak zacząłem jej opowiadać to zaczęła mi takie pytania zadawać, że mnie z nóg zbiła :shock:

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w woli ścisłości

200 zł za podpięcie do komputera 150 zł za odblokowanie kolumny kierownicy

czy to ąz tak drogo?

jeszcze dodam że stwierdzono wszystkie inne problemy typu olej do wymiany itd klocki- wiem na czym stoje

bo moze w waszych miastach są jacyś magicy typu nie serwis ale ja stwierdziłam ze skoro ma mi jakis partacz grzebac to mam to gdzies serwis to jest zawsze serwis.... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!

Musieli podpiąć pod kompa za 200 zł ,żeby zobaczyć że olej do wymiany i klocki :)

Kurcze , ciesze się , bo umnie takie info . jest za darmo :)

 

Pozdrawiam!

cena faktycznie nie jest najniższa, ale ma auto sprawne, a informacje, które otrzymała są "przy okazji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok!

Widzę ,że towarzystwo ma słabe poczucie humoru.

Panowie w serwisie sprawdzali Ci klocki i olej jakąś metodą organoleptyczną czy z komputera pokładowego.

Bo jezeli z kompa to w ogóle po co piszesz takie rzeczy jakby to była część usługi za którą zapłaciłaś?!?

Natomiast jeżeli Panowie w serwisie powiedzieli ,że olej i kocki sa do wymiany a kopm. pokazywał że do wymiany jest jeszcze trochę , to sprawa jest inetersująca.

Nie pisałem ,że potrafię odblokować kolumnę , tylko zaintersowało mnie stwierdzenie , że powiedziano Ci że olej i klocki są do wymiany. Ot i o co mi chodziło.

Życze udanego użytkowania , z wizytą w serwisie jedynie na wymianę oleju , filtrów i klocków oczywiście :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba,

wporządku :) ja może ostatnio faktycznie mam słabe poczucie humoru - przeczytaj mój ostatni temat...

 

z drugiej strony temat założyła "koleżanka - Hipokulka", która nie do końca musi wiedzieć co i kiedy zmienić... tak jak my - faceci z kremami i podkładami na nasze maski ...jakie, jak i kiedy używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich przypadkach serwisy wymieniają z reguły kolumnę kierowniczą gdyż nie podejmują ryzyka powtórzenia się sytuacji co może miec miejsce po jedynie wyzerowaniu pamięcie ELV, tak jak to zrobił warsztat w tym wypadku. Z jednej strony to miło że zrobili to tanio ale z drugiej nie chciałbym ponownej awarii blokady kierownicy podczas jazdy na przykład...a kolumna kierownicy wraz z blokadą to słaby i często nawalający element w serii 1 i 3 e90, wygląda na to, że problem jest natury elektronika a komunikacja z czujnikami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.