Skocz do zawartości

318i pytanie o oświetlenie wnętrza i alarm


DamianSiema

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam e36 sedana 318i M43. Chciałem na początku dodać w nim oświetlenie ale jak robić to już raz a dobrze. Wyciągnę co się da ze środka, wprowadzę diody led w owiewki, klamki i pod nogi. Przeciągnę kable i chinche do wzmacola i skrzyni aby po świętach je włożyć. Od razu wypiorę i wysprzątam cały środek.

Tylko że chcę wrzucić centralke m.in. Alarm z kluczykiem i tu zaczynają się moje pytania. Posiadam 4x el. szyby czyli co do centralki wszystko będzie dobrze a z alarmem to nie wiem czy by nie przeszkadzał jak działa żeby mi nie piszczał w każdej sekundzie kiedy stoi.

I następne pytanie jest takie jakbym chciał do tego alarmu dołożyć funkcję otwierania tylnej klapy czy da rade coś takiego w tej bumie utworzyć z roku 1994? Znalazłem nawet taki Silniczek.

Dołożę jeszcze niklowane obwódki na zegary może podświetlenie wymienię i nie wiem co jeszcze utworzyć wewnątrz autka bo miałęm zamiar dziś na allegro zrobić zakupy jutro kable podokupować a tak to wolę się jeszcze popytać z tym alarmem przez tą klapę.

A może macie jakieś fajne koncepcje co do wnętrza e36. Prócz skóry zdecyduję się na wszystko, na wyposarzenie itp.

 

Pozdrawiam, DamianSiema

 

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołóż jeszcze stroboskopy :D Oczywiście to żarcik.Na alledrogo są zestawy alarmów które spełnią Twoje oczekiwania i nawet działają.Sam mam alarm z allegro i działa już 2 latka beż żadnego problemu(funkcja domykania szyb,szyberdachu,oraz dodatkowy kanał do np otwierania klapy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jeszcze stroboskopy, świecące lampki pod podwoziem, świecące wentyle, zmień podświetlenie zegarów na ultrafiolet i obowiązkowo komplet spojlerów.... :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Ten alarm jest do tylnej części ciała (czytaj: dupy) - zwykły, najprostszy do rozkodowania kupę wart bloker tylko, że kluczyk ma logo BMW. Lepiej udaj się do jakiegoś warszatatu i zrobią Ci wszystko tak jak chcesz. Może zapłacisz więcej, ale będziesz miał porządny alarm z atestem a nie badziewie za 150pln... Siłownik od centralnego do klapy będzie pasował.

 

 

Uzdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chcę żeby się na przycisk otwierała tylna klapa. A lampki fajnie wyglądają i nie zawsze będą włączone tylko od humrku ;) Wiejskiego tuningu nie robie spokojnie. A zrobić wolę sam a co ja zrobię że nic droższego nie ma niż 150 zł ;). Jak skończę dam fotki na koniec. To siłownik dobry będzie a coś będzie do niego potrzebne jakbym go zakupił? Czy tylko sam siłownik parę akabelków i starczy? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Ci napisałem, żebyś poszedł do warsztatu zajmującego się montażem alarmów - założą Ci alarm z atestem a nie made in aledrogo.

Jak chcesz żeby na przycisk otwierała się klapa to musisz założyć inny siłownik - ten jest po prostu siłownikiem zamka klapy. Nie kupuj siłownika o udźwigu mniej niż 6kg bo guzik Ci wyjdzie. Sam montaż jest dość skomplikowany i lepiej oddaj to komuś kto ma o tym pojęcie.

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zadniem najlepsze wnętrze to oryginalne wnętrze. bez udziwnień i usprawnień. Jak nie masz grzanych foteli to mozesz sobie takie wstawić, zapodaj sobie skórę na kiere, szyby w prądzie jak nie masz. Załóż oryginalne dywaniki obszyj mieszek od biegów nową czarną skóra bez jakiś kolorowych nitek.

Powymieniaj jakieś popekane plastiki na ładne, wyczyść, powymieniaj żaróweczki te które juz nie domagają i masz najładniejsze wnętrze jakie mozesz sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że ori jest najlepsze :cool2: Ale co do grzanych zydli się nie zgodzę - na aledrogo są maty, które można włożyć pod ori tapicerkę i będą miały taki sam efekt jak ori podgrzewanie. Cena o wile niższa, efekt ten sam a samodzielna praca włożona we własne BMW - bezcenna :mrgreen: Działa w 100%, wiem bo zrobiłem tak w moim ŚP touringu e30 :)

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ważne żeby synchro z ori guzikiem zrobić obok zapalniczki

 

Oczywiście :!: Podłączenie "zestawu zastępczego" na pałę mija się z celem :cry:

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.