Skocz do zawartości

RDC - TYRECONTROL INACTIVE' - jak dezaktywować?


marcosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Mam auto wyposażone w RDC, w czujnikach są zuzyte baterie które sa niewymienne i tu pytanko: czy zna ktoś metodę dezaktywacji funkcji kontroli ciśnienia RDC? spraw jest na tyle irytujaca iz komunikat blokuje wyświetlacz na zegarach, inne komunikaty nie są w stanie sie przebić - ASO powiesiło białą flagę [oczywiście mozna zakupić nowe czujniki :mrgreen: ]; funkcja dezaktywacji była by przydatna gdy ktoś korzysta z felg zimowych nie wyposażonych w czujniki.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Marku w Łodzi zrobią to w ciągu kilku minut, wczoraj Radek podpytywał się jak to zrobić i co nieco mu powiedzieli więc może mu się uda.

Tak w skrócie to chodzi o wyłączenie na stałe tego komunikatu na BC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, a koszt jednego czujnika na nowy to jakieś 200,00 PLN. Rozpytywałem u kilku mechaników o wyłączenie tej funkcji i twierdzą że się nie da. Grzebaliśmy z kumplem przez NCS Experta i też nie daliśmy rady. Napiszcie koledzy koniecznie jeśli jest jakiś sposób na wyłączenie tego wkurzającego komunikatu (reifen control inactive).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Można to zrobić przez inpe

Wchodzisz w moduł RDC, F6 zmieniasz F2 - deactivate, F4 - Switch off zapisujesz zmieny F8 do ECU.

Tak robiłem w E46 i już mnie kontrolka podczas jazdy nie wkurza. Zapala sie tylko po przekręceniu kluczka.

Wyłączam to jak zmieniam koła na zimę wiec i w E39 też się powinno dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Można to zrobić przez inpe

Wchodzisz w moduł RDC, F6 zmieniasz F2 - deactivate, F4 - Switch off zapisujesz zmieny F8 do ECU.

Tak robiłem w E46 i już mnie kontrolka podczas jazdy nie wkurza. Zapala sie tylko po przekręceniu kluczka.

Wyłączam to jak zmieniam koła na zimę wiec i w E39 też się powinno dać.

 

 

no i pytanie - u mnie ta opcja nie dziala ;/ tzn robie wszystko jak opisano - krok po kroku tylko ze nie chce mi zapisac - dodam ze auto to e46 328I z 2000 roku

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
tez przylonczyl bym sie potrzebuje deaktywowac ta kontrolke poniewaz bateryjki siadly w czujnikach a w letnich wogule nie posiadam a na blacie swiecaca sie kontrolka troszke mnie wkurza jak to wylaczyc

Moja Galeria

W przyszłości E60 530D + Automat

E87 Aktualnie dla żony

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=388667

Była E46

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=215281

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.