Skocz do zawartości

[E87] Świece zapłonowe.


tomcioxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki zapytanie chodzi mi dokładnie jakies są orginalne swiece w Bmw 1 116i z 2007 bo od kupna nie wymieniałem a dzis byłem u mechanika i powiedział ze niedługo już bedzie pora a mam nalatane 48tysi jak wy myślicie kiedy pora wymienic? I jak już to jakie polecacie do 116i.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do Twojej są dedykowane NGK. Poniżej masz link. Ja do mojej kupiłem oryginały Bosch. Jak chcesz to mogę Ci dać

kontakt do gościa z częściami do BMW, kupiłem u niego. Pisz na PW.

 

Pozdrawiam.

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E87/5-doors/Europe/116i-N45/LHD/N/2007/february/browse/engine_electrical_system/ignition_coil_spark_plug/

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Mam pytanie. Czy świece zapłonowe powinno się wymieniać co 30 tyś km. Wymieniałem przy 30 tyś teraz mam przejechane 59 tyś muszę wymienić olej , filtry i co zrobić z tymi świecami. Dotychczas awaryjności brak ale ze 3 razy zapaliła się na krótko pomarańczowa kontrolka silnika ( zawsze po tankowaniu). Sama po chwili zgasła. Jak doczytałem w instrukcji świadczy o pogorszeniu jakości spalin. Zastanawiam się czy winą było paliwo, czy już pora rozstać się przy okazji wymiany oleju ze świecami, może szwankują i spalanie mieszanki jest nierówne. Po podłączeniu do komputera błędów brak auto jeździ normalnie mechanik mówi że wymienia się co 60 tyś a kontrolka może czasami zapalić się, niby tylko sygnalizuję ze coś jest nie tak. Ale gdzieś czytałem że w jedynkach świecę są umieszczone dość głęboko pracują w wysokiej temperaturze , kiepsko się chłodzą i że trzeba częściej wymieniać . Co myślicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu dla świętego spokoju je wymienił. Koszt niewielki - latem ub. r. za 4 Denso K20TXR zapłaciłem raptem 50zł. Wymiana bezproblemowa we własnym zakresie. Więcej niż 30 tys. km nie zamierzam na nich jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie jeździj. Wymieniłem - wszystkie były do wywalenia natychmiast, mechanik się dziwił że tak wyglądają po 25 tyś a sam je poprzednio wymieniał. Zobaczę czy jeszcze zapali się ta pomarańczowa kontrolka od pogorszenia jakości spalin. Jeżeli nie to znaczyłoby że już miał nierówne spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.