Skocz do zawartości

Lejący uszczelniacz na wale M30B35


DrifterDomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam poważny problem w swoim 735 m30... Zmieniłem skrzynie biegów z automatu na manual i od tamtej pory zaczął mi strasznie lać uszczelniacz na wale od strony skrzyni biegów. Pomyślałem... wał dostał dodatkowe obciążenie (doszło łożysko wałka sprzęgłowego + wałek który sie teraz opiera w wale korbowym) no i zaczęło lać... no to zrzucam skrzynie ponownie i wymieniam uszczelniacz. Wymieniłem (uszczelniacz niemieckiej firmy elring) zakładam skrzynie zadowolony ze bedzie ok, odpalam, a tu dalej to samo... :cry: Co Wy o tym myślicie? Bo już kompletnie nie wiem co robić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli mocno wyżłobiony jest wałek korbowy, to uszczelniacz nic nie pomoże. Ponadto jeżeli wyrobione jest łożysko na wałku korbowym, to uszczelniacz będzie pracował promieniowo i szczelny również nie będzie. Jednakże to wszystko widać jak się rozbierze. W najgorszym przypadku, trzeba rozebrać i przeszlifować wałek. Upewnij się jednak czy to uszczelniacz, mi się lało dokładnie między silnikiem, a skrzynią i okazało się, że to ciekło z pokrywy zaworów na sam dół, a nie z uszczelniacza. Jeszcze jedno mi przychodzi do głowy, kiedyś wymieniałem uszczelniacz, akurat w dyfrze i po zakupie Corteco okazało się, że się trochę różni i musiałem kupić oryginał, bo tamten nie miał identycznych wymiarów, mimo dobrego numeru.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.