Skocz do zawartości

Problem z oświetleniem kabiny


Zielony-Z7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem nastepujący. Wymieniałem lampki z tyłu w moim BMW na lampki z jupiterkami. Niestety zwarłem jakieś kabelki przy montażu, poszedł bezpiecznik z puszeczki z nr.21 (czerwona 10) zamieniłem go na mniejszy bo 7,5 i wróciłem do montażu. Nagle po pewnym czasie przestały swiecić wszystkie lampki w samochodzie, zupełnie żadna nie działa. A co dziwne, bezpiecznik jest cały, żarówki również.

Na bezpieczniku płynie prąd. Wygłada to tak jak by gdzieś zgubiła się masa, albo plus.

Co mam robić, poradźcie Panowie co dalej robić, bo nie mam siły, zamiana zwykłych lampek nie może trwać 3 dni!!..... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie kości od bezpiecznika do żarówek, jak nie będziesz miał dalej zasilania to sprawdź miejsca gdzie kable przechodzą przez blachę - dalej nic -> Schemat instalacji elektrycznej, multimetr ->kontrola kabla od oczka do oczka. :mad2: A może jeszcze jakieś bezpieczniki pod kanapą :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod tylną kanapą są przekaźniki. Poszukaj tego od oświetlenia wnętrza. U mnie jest niebieski. Miałem podobny objaw. W momencie podania lub odcięcia prądu (otwarcie lub zamknięcie drzwi) przekaźnik "strzelał" (słychać było że w środku przekaźnika coś pyka) ale nie dawał prądu dalej. Wystarczyło mocniejsze wstrząśnięcie przekaźnikiem i się odblokował. Zadziałał od razu i działa do tej pory. Wiem, sposób siermiężny ale u mnie skuteczny :lol: jeżeli doszło u Ciebie do zwarcia mógł się uszkodzić przekaźnik (skoro prąd jest na bezpieczniku) albo tylko zawiesić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodi-zwarcie,potrzasalem wszystkimi bezpiecznikami :D

No, ale ze skutkiem miernym.... Chociaz sprawdzilem i przekonalem sie o funkcji podgrzewania zamka i tyle w tym dobrego :D

A wlasnie, kiedy oswietlenie dzialalo zauwazylem dziwna funkcje, przy zamknietych drzwiach, lapiac za klamke na pare sekund oswietlal sie caly samochod, tylko 3 razy z rzedu, juz przy 4 funkcja nie dzialala. Do czego sluzy ta funkcja?/ sluzyla... :?

Chyba oddam auto do elektryka, bo z racji pracy nie mam czasu na dluzsze grzebanie przy buni... :roll: A bezpiecznikow pod kanapa za duzo nie ma Wojtass100... radzisz cos innego oprocz sprawdzania kabli po milimetrze :D ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.