Skocz do zawartości

E90 320 D Czy i jaki uszlachetniacz do paliwa lejecie?


toker30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tankuję Shel V-Power Diesel i zawsze biorę paragon lub fakturę. Jak Mi auto stanie to paliwo do ekspertyzy, dowód zakupu jest i można się ze stacją sądzić. Zauważyłem też, że nie na każdej stacji Shel paliwo jest takie samo.
http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję Shel V-Power Diesel i zawsze biorę paragon lub fakturę. Jak Mi auto stanie to paliwo do ekspertyzy, dowód zakupu jest i można się ze stacją sądzić. Zauważyłem też, że nie na każdej stacji Shel paliwo jest takie samo.

 

Powodzenia w sądzeniu się z takimi stacjami.. :lol: :wink:, pewnie, że zależy od paliwa co akurat podjedzie na Shella - beczka Orlenu czy Lotosu :), stąd pewnie ta różnica.

 

No ale nie ciągnijmy wątku na temat paliw.. o tym było już 100000 razy. Temat dotyczy uszlachetniaczy.

 

A czy ktoś praktykuje dolewanie PB do zbiornika? (mowa o autach z dieslem) ??

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bratu jak mondeo przerywało i ciężko paliło to mechanik dolał mu setkę denaturatu i setkę benzyny. Pomogło.

Ale my mamy DPF czy taki zabieg nie zaszkodzi?

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

co do jakosci tego paliwa w polsce to powinni wlascicieli stacji za jaja wieszac. zatankowalem pod korek zwyklego diesla ze stacji STAR w niemczech i na autostradzie zrobilem okolo 320km i wskazowka paliwa spadla do 3/4.

zatankowalem w polsce zwyklego diesla z schella i na trasie powrotnej z lodzi, autostrada ta sama predkosc jak na trasie w niemczech. juz po przejechaniu 240 km wskaznik paliwa spadl do 3/4 paranoja. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jakosci tego paliwa w polsce to powinni wlascicieli stacji za jaja wieszac. zatankowalem pod korek zwyklego diesla ze stacji STAR w niemczech i na autostradzie zrobilem okolo 320km i wskazowka paliwa spadla do 3/4.

zatankowalem w polsce zwyklego diesla z schella i na trasie powrotnej z lodzi, autostrada ta sama predkosc jak na trasie w niemczech. juz po przejechaniu 240 km wskaznik paliwa spadl do 3/4 paranoja. :duh:

Paliwo paliwem ale mi zawsze auto pali więcej o ok 1l jak jadę z Warszawy do Berlina autostradą niż jak wracam i to niezależnie od samochodu i paliwa (przy zachowaniu tych samych warunków drogowych i prędkości).

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od czasu do czasu na bak zalewam 0.7 zwykłego mixolu, w poprzednim aucie tak samo robiłem.

 

0,7 to zawsze lepiej niż 0,5 :norty: ...no ale chyba nie dla silnika (układu wtryskowego, dpf) w takiej ilości - jeśli masz na myśli 0,7 litra (70ml to co innego).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.