Skocz do zawartości

320d - Wymian lamp xenon. na zwykłe - działają plug&play??


KASA

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej 320d 2003r. posiadam lampy ZKW (xenon), który słabo świeci poprzez wypalone odbłyśniki.

Czy wymiana na zwykłe lampy jest plug&play? Problemem może być ręczne poziomowanie, ale czy wpinając kostki, żarówki będą świecić czy trzeba rzeźbić z wtyczkami/przewodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, ciekawe pytanie! Wtyczki raczej pasują, ale w poliftowej wersji nie wiadomo, jak zachowa się moduł świateł. Można go przeprogramować na zwykłe lampy halogenowe, a przy okazji kwestia co z poziomowaniem? Tak czy inaczej - ja osobiście takiej zamiany bym nie robił, ksenon to jednak ksenon, chyba, że masz zwykłe lampy za free.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przecież sa tez Xenony ALL gdzie nie ma problemów z odbłyśnikami

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą problemy z wtyczkami ja u siebie zmieniałem ale odwrotnie , niestety bez kodowania ponieważ nie mam samopoziomowania i + mam zamieniony z - , ale po kodowaniu może się zmienić nie sprawdzałem ....no i nie będziesz miał regulacji ręcznej świateł , do tego musisz zmienić włącznik !

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to są całkiem inne napięcia do żarówek zwykłych i ksenonowych dlatego są przetwornice. Nie jest to prosty zabieg, ale na pewno wykonalny, moim zdaniem musisz zmienić całe lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić całe lampy na zwykłe, ale kupiłem xenony, bo stwierdziłem, że bez sensu mieć auto przygotowane pod xenon i mieć lampy na zwykłe żarówki.

 

Kolego, to są całkiem inne napięcia do żarówek zwykłych i ksenonowych dlatego są przetwornice. Nie jest to prosty zabieg, ale na pewno wykonalny, moim zdaniem musisz zmienić całe lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.