Skocz do zawartości

318i centralny nie łapie z syg, z pilota


sbk69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowy na forum ,szukalem podobnego tematu,nie znalazlem wiec zakladam.

Moj problem pojawil sie w chwili gdy ostatnio po wymianie oleju zresetowalem "licznik" od oleju.Gdy tylko to zrobilem nie pojawia mi sie juz na wyswietlaczu napis nad tymi "cegiełkami"od oleju,co gorsza centralny z pilota tez mi nie dziala,nie wiem co robic z tym.Dzieki za odp.Pzdr. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj więcej info.

Zresetowałeś licznik od oleju- tzn. skasowałeś inspekcję?

Napisz jak to zrobiłeś, komputerem czy tak jak na forum jest napisane ( kabelek i piny we wtyczce).

Czy działa centralny z kluczyka?

Czy masz moduł komfortu?

Czy dopinka jest podłączona pod moduł, czy pod wiązkę przy nogach kierowcy?

Czy sprawdzałeś baterie w pilocie?

Czy centralny działał wcześniej bez żadnego problemu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skasowalem inspekcje,tak jak jest opisane na forum-kabelkiem do pinow,z kluczyka dziala,baterie sprawdzalem,nawet wymienilem ja na nowa i widze,ze swiatelko na pilocie sie swieci kiedy naciskam otwieranie/zamykanie.Wczesniej dzialal bez problemowo.

Czy masz moduł komfortu?

Czy dopinka jest podłączona pod moduł, czy pod wiązkę przy nogach kierowcy? co do tych pytan nie mam pojecia,kupilem bmke juz z centralnym :cry:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do samochodu i naciśnij pilota, powinieneś usłyszeć jak pracuje stycznik od centralki.Będziesz wiedział czy działa centralka ,a nie działa centralny ,czy nie działa centralka.Jeśli usłyszysz klikanie to znaczy ,że centralka sprawna problem jest pomiędzy centralką ,a zamkiem.Zlokalizuj gdzie słyszysz klikanie.Możesz mieć dopinkę np. pod schowkiem ( tam właśnie jest z reguły moduł komfortu), albo przy nogach pasażera po prawej stronie (tam jest moduł od sterowania centralnym zamkiem, jeśli nie masz komfortu), albo przy nogach kierowcy ( tam jest często montowana dopinka przez elektryków którym zależy na kasie, nie na twoim zadowoleniu).

Jeśli nie słychać stycznika to musisz na piechotę szukać dopinki w tych miejscach o których napisałem.Jak znajdziesz , to zobacz bezpiecznik przy dopince ,jest często montowany na zasilaniu (może tylko on?)

Zobacz jeszcze wszystkie bezpieczniki ,może któryś upaliłeś jak kasowałeś tę inspekcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź tą centralkę, albo się spaliła, albo nie dochodzi prąd.Może tylko spalił się bezpiecznik, zazwyczaj umieszczają go bezpośrednio na kabelku doprowadzającym zasilanie do centralki.

Najpierw jednak znajdź centralkę.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.