Skocz do zawartości

brak ładowania po odpaleniu


RUBA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem w BMW 530D 2003r. Zaraz po odpaleniu silnika nie mam ładowania. Miernik pokazuje 12V. Zauważyłem że po dojechaniu do pracy (odcinek 1Km) miernik pokazuje 14,4 V. Według mnie tak nie powinno być że dopiero po pewnym czasie zaczyna się ładowanie prądem 14,4V. Samochód jeździ i odpala bez problemu. Ale któregoś razu po przejechaniu kilku krótkich odcinków i częstym gaszeniu samochodu pokazał się komunikat słabego akumulatora. Więc sprawdziłem ładowanie i zaobserwowałem takie zjawisko jak opisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Masz zużyte szczotki w alternatorze, jak sie zagrzeje to pewnie ładuje przynajmniej u mnie tak było. Zaczynał ładować dopiero jak sie troche zagrzał. Szczotki są w jednej części z regulatorem napięcia.

Wymiana jest banalna, kilka minut, nie trzeba trzeba wykręcać alternatora.

Ja wymieniałem kilka dni temu u siebie i za regulator napięcia zapłaciłem ok 140 zł w intercarsie. Mam alternator z Valeo.

Lepiej wymień od razu, bo za krótki czas całkiem przestanie ładować.

Napięcie można fajnie obserwować przez ukryte menu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wejść do ukrytego menu trzeba przytrzymać dłużej przycisk z kasowania licznika dziennego. Następnie trzeba odblokować dodatkowe opcje, aby to zrobić trzeba przejść do pozycji 19 i tam wprowadzić wartość - sume 5 ostatnich cyfr nr VIN, po tym możemy w pozycji 9 obserwować napięcie. Dokładniejszy opis jak to zrobić jest gdzieś na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.