Skocz do zawartości

td czy tds ?????


RENIA20K

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. jestem zainteresowana kupnem ,,5'' tak do 1994 roku, chodzi mi o ta klasyczna kanciata sylwetke. taki sentyment do starych aut. pytam wiec was co byscie mi doradzili, zalezy mi na taniej eksploatacji tego samochpodu wiec nie wiem co wybrac, czym sie rozni td od tds, czy moze powinnaw kupic wersje benzynowa i wrzucic gas??? doradzcie mi cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał zwykłe td a wiec wersje 115KM napewno mniej awaryjne,choc to juz ciezki temat do znalezienia zwłaszcza w e34 ,troche lepiej w E36 ale też szału nie ma
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesle to ciężki temat w e34. Duże przebiegi, często gęsto kręcone liczniki. Auto mało ekonomiczne ale takie lata :) Gdybym znalazł perełkę kupiłbym TDS`a (mówię o powyższym wyborze - generalnie preferuję benzynę), gdybym miał kupić z ogłoszenia z przebiegiem mniejszym niż 300tys zrezygnował bym...

Wersja benzynowa jak najbardziej, jeśli chodzi o gaz, trudny temat... można założyć i się cieszyć a można walczyć nawet rok czasu żeby chodziło. Reguły nie ma, w zasadzie problemem są monterzy a nie samochody.

Ogólnie wygodne i dość tanie w eksploatacji auto ale niestety część napraw trzeba robić we własnym zakresie. Trzeba też troszkę poczytać aby wiedzieć na co zwracać uwagę w końcu swoje lata te autka mają. Zajeżdżone egzemplarze to jak każde auto skarbonka bez dna

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalem do niedawna 520 lub 525i, kryterium bylo takie zeby znalezc auto w dobrym stanie, do 10.000 pln, rocznik byl obojetny, wyposazenie rowniez..., ale wojewodztwo tylko lubelskie, szczegolnie po tych powodziach...

Szukalem juz tak dluzszy czas i niestety wszystko co ogladalem w Pb to byly szroty (poważnie !!!) lub auta w ktorych bylo duzo do zrobienia...

TDS-y odrzucilem odrazu ze wzgledu na opinie...

Ktoregos dnia znalazlem bardzo fajne ogloszenie, stan auta juz z opisu i rozmowy telefonicznej wydawal sie ok, przejechalem sie z kumplem prawie 100km... ogladalem auto prawie 2 godz (sic!) I zdecydowalem ze biore! Znalazlem swoja perełke:) Nalepsze jest to ze auto ma silnik M51 czyli TD, ktorego wogole nie bralem pod uwage!

Reasumujac: trzeba duzo szukac, ogladac, nie patrzec na rocznik i wyposazenie, tylko na stan techniczny i wizualny:)

 

p.s. TD nie ma intecoolera, ktory ma TDS

 

ahaa.. poczatkowo szukalem Touringa, ale po pierwszych kilku sztukach przestalem sie upierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.