Skocz do zawartości

320d - zablokowany pas - kombi


saitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Dziś postanowiłem sprawdzić jak składa się tylna kanapa w aucie, wszystko poszło gładko więc postawiłem rozłożyć ją z powrotem.

Węższa część nie stanowiła problemu. Przy składaniu szerszej zablokował się środkowy pas i teraz nie mogę jej rozłożyć.

 

Problem jest pilny jutro jadę w trasę i biorę 3 osoby, więc potrzebne jest mi to miejsce. Nie chcę ciąć pasów.

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zostało dla potomności to opiszę jak się pozbyłem się problemu.

 

Najłatwiejsza metoda to zdjąć tą część kanapy, na której się siedzi. Jest ona umocowana na zatrzaskach więc nie ma z tym najmniejszego problemu.

Po zdjęciu siedzenia, ukaże nam się blacha, do której przykręcony jest na jedną śrubę pas. Wystarczy klucz imbusowy, odkręcić, poluzować pas co spowoduje, że będzie on odblokowany. Następnie przykręcić go, założyć siedzenie i czarne widmo cięcia pas ucieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Ja miałem podobny problem... Podczas balsamowania skóry na oparciu tylnej kanapy owinąłem środkowym pasem środkowy zagłówek (ten wkomponowany w podłokietnik), żeby mi nie przeszkadzał. Potem złożyłem oparcie i... już go nie podniosłem :) Pas się zwinął i zablokował. Rozwiązaniem było odkręcenie oparcia i cofnięcie go lekko do bagażnika. Żeby to zrobić trzeba odkręcić 6 torxów. :D Mam teraz inny problem. Nie wiem czy przypadkiem podczas szarpania sie ze zblokowanym pasem czegoś nie uszkodziłem w mechanizmie ktory go zwija do oparcia bo teraz nie chce sie rozwinąć, więc pasa nie można używać ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.