Skocz do zawartości

318i czy mogę mieć zimówki 17"?


tom3k90

Rekomendowane odpowiedzi

witam, pytanie jak w opisie czy felgi stalowe zimowe 17 z np bmw 330 podejdą do 318? jest jakaś różnica w śrubach czy nie ma żadnej?

Garage:

f87 M2 LCI 2018r -> https://bit.ly/3BgwoE6

e92 M3 2010r -> https://bit.ly/3BgwoE6


Ex:

e46 318i 1999r

e46 330Ci 2002r

e60 535d 2006r

e92 335d 2007r @410KM/750Nm -> http://bit.ly/2NRV79i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem, że nie pchałbym się w te 17". Albo jakieś 16 czy 15 w stali, do tego ori kołpak i śmigasz, z utęsknieniem czekając na sezon letni, albo jakieś ori alu i wtedy lans cały rok. Ja miałem swego czasu 17" zimowwe założone na M-Contourach i felgi lepiej znosiły zimę, niż nieoryginalne alu, które użytkowałem w lecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O gustach się nie dyskutuje ale daj sobie spokój z tymi stalowymi 17tkami. MIałem jeden sezon, wyglądały średnio, szczególnie w coupejce, kołpaków nie mogłem znaleźć... Przed następnym sezonem kupiłem używane alu ori i jeżdzę na nich już chyba 4 lub 5 sezon zimowy, choć przyznam że nie wyglądają już najlepiej :mad2:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołpaków nie mogłem znaleźć...

 

to fakt, sam zakupiłem stalowe siedemnastki i kołpaki do nich to temat typu "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". :( a co do alu zimną - czy stalówki nie są bardziej wytrzymałe i w niskich temperaturach mniej podatne na pęknięcie albo wygięcie?

 

btw: na allegro chcąc znaleźć stalowe 17"-tki wyskakują w większości felgi do ciężarówek albo dostawczaków i gdzieś tam obok tego do 330-tek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie rozumiem co koledzy maja do zimowek na 17",ja wlasnie zamierzam zakupic alu 17" i zimowki.Letnie mam 18" i dlaczego na zime autko ma wygladac duzo gozej :?: Z drugiej strony to ze sie czeka z utesknieniem na koniec zimy jezdzac na 16" zeby zalozyc 18" to prawda :cool2: Ale ja i tak zaloze 17"na zime. :twisted:
m3GreenHell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest jeden zasadniczy minus stalówek 17. Opony 205/50 R 17 lepszej klasy są drogie, 500-600 zł za sztukę.

To fakt, rozmiar 205/50 jest mniej popularny niż 215/45. Ale jak ktoś chce/musi mieć taki rozmiar to trzeba płacić ;)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie rozumiem co koledzy maja do zimowek na 17",ja wlasnie zamierzam zakupic alu 17" i zimowki.Letnie mam 18" i dlaczego na zime autko ma wygladac duzo gozej :?:

 

komfort jazdy kolego...

Hej, ok zgadzam sie komfort :cool2: z tego wnioskuje ze latem jezdzisz na 15" gora 16" no ale rozumiem nie przywiazujesz duzej wagi do wygladu ,ale kol.tom3k90 zadal pytanie czy podejda takie bo lubi duze kola.

m3GreenHell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ok zgadzam sie komfort :cool2: z tego wnioskuje ze latem jezdzisz na 15" gora 16" no ale rozumiem nie przywiazujesz duzej wagi do wygladu ,ale kol.tom3k90 zadal pytanie czy podejda takie bo lubi duze kola.

 

nie jeżdżę, bo nie mogę. ale gdyby się dało, to pewnie miałbym 16".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.