Skocz do zawartości

318i rozrusznik, wymiana bendixu


Custom

Rekomendowane odpowiedzi

Od zakupu autka mam problem z rozrusznikiem. Podejrzewam bendix. Objawia się to w ten sposób, iż czasem po przekręceniu kluczyka słyszę odgłos jak z wiertarki, a silnik nie kręci. Czasem za drugim, trzecim razem już jest ok. Niby bardzo mi to nie przeszkadza, ale idzie zima i boje się, że przy mrozach będzie gorzej.

Znacie jakieś dobre warsztaty w Wawie, gdzie mógłbym to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ile może trwać taka naprawa. Załóżmy czysto teoretycznie, jeśli sprawny mechanior robi to np. w 4 godziny, a ktoś mi powie, żebym zostawił mu auto na 3 dni, no to bez przesady. A masz jakąś propozycje? Wiadomo, im szybciej tym lepiej. Mam już rozeznanie z jednego warsztatu, no ale chciałbym coś sprawdzonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ogarniam swapa mysle ze do czwartku sie zejdzie

Czas roboty maks 4 godzinki koszt 200 zl :D Jesli to bendix cena zawiera montaz calego zestawu naprawczego a nie tylko bendixu :wink:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na 80% to będzie bendix i radze go jak najszybciej wymienić prawdopodobnie są wypiłowane zęby, i nie czekaj aż któryś sie oderwie i wpadnie do koła, a temu nie odpala za każdym razem bo tak jak mówiłem prawdopodobnie zeby sie wytarły i on za każdym nie udanym rozruchem sie "układa".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek a przczyną była uszkodzona przekładnia planetarna rozrusznika, jej bieżnia zewnętrzna wykonana jest z tworzywa sztucznego. Odgłos wiertarki spowodowany jest brakiem zazębienia silnika rozrusznika z zespołem sprzęgającym, czasam załapie i uruchomi silnik jednak problem będzie narastał proponuję przed zimą usunąć usterkę, jest z nią trochę zabawy. Bieżnia kosztuje 15zł.A jeśli chodzi o zespół sprzęgający to znajduje się w nim tzw wolne koło, które może ulec zużyciu i też przpuszczać ale to jest przy bardzo dużych przebiegach i na ogół obiawia się przy ciepłym silniku wtedy zachodzi potrzeba wymiany tzw bendiksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.