Skocz do zawartości

328i zapowietrzony układ?


subway

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwny przypadek...moja bunia czasem zaskakuje mnie z rana żółtą kontrolką małej ilości cieczy chłodzącej, przez jakis czas odkrecałem korek i dolewałem(podejrzewam walnietą chłodnicę ma bardzo duże wybzuszenie na dole) do stanu...ale pewnego razu odkrecilem zanim wlalem do zbiorniczka srubke odpowietrzajaca...i slyszalem syk jak schodzi powietrze a po chwili poziom z zerowej ilosci plynu w zbiorniczku wyrownawczym skoczyl na max. o co chodzi? cos jest przytkane? jakies sugestie mial ktoś taka sytuacje??

Czy moze najzwyczajniej w swiecie mi sie bunia zapowietrza przez dziure w chlodnicy badz jakims wezu?

Auto nie grzeje sie,wskazówka nie wyszła poza pion; jezdze na test nr.7 i normalnie temperatura trzyma sie miedzy 92-97 stopni czasem w korku skoczy do 105 jak zauwazylem chyba max, a czesm zejdzie do nawet 88 co tez wydaje mi sie dziwne bo termostat z tego co widzialem przy wymianie mial napisane 97 stopni...

Proszę poradzccie mi co sie dzieje i jak można temu zaradzić zanim mechanicy angielscy zaczną mi polowe silnika wymieniac( juz sie na to nie nabiore...piekna gatka potem placi sie za to ze wyminili dobra czesc) Mam nadzieje ze uda mi sie znalezc odpowiedz i rozwiazanie z z gory dziekuje wszystkim za wytrwalosc czytania mojego posta i odpowiedzi pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam. Woda mi się "cofa" do układu, zbiorniczek jest pusty a czujnik pokazuje, że brak płynu, odkręcenie odpowietrznika załatwia sprawę. Nawet korka mi się nie chce odkręcać, bo robię to praktycznie po każdym zgaszeniu silnika i próbie ponownej jazdy.Jak zdarzyło mi się to w trasie to jechałam dalej raz gasła, potem zapalała się znowu ta kontrolka. Nie wiem o co chodzi. Zmęczona jestem tym samochodem i mechanicy też. Poprostu jeżdżę dopóki coś nie walnie i wtedy będzie wiadomo. Jak ktoś ma jakiś pomysł to chętnie poczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam właściwie identyczną sytuację z uczuciami jak i z autem! I nie wiem czy nie zmienie go jak nie znajde rozwiazania bo to zaczyna byc nudne a mechanicy rozkladaja rece i ze niby ok.... to jest nas juz dwóch z identycznym problemem co podpowiada mi ze to ta sama przyczyna...pytanie teraz co to...czekam takze na jakies rozwiazanie badz trop za ktorym uda si eznalezc rozwiazanie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele czytałem różnych postów o problemach z układem chłodzenia i chyba jest to ciężki temat do jednoznacznego zdiagnozowania.

Miałem podobną sytuację, ciągle ubywało płynu, niby nieznacznie, ale co jakiś czas musiałem uzupełniać. Przy zaworku na górnym wejściu do chłodnicy ciągle był osad, górna część chłodnicy mokra. Nie wiedziałem, którędy to wypływa, wyglądało jakby spod korka. W końcu wykręciłem ten zaworek, dałem uszczelkę i na razie jest spokój.

Być może jest jeszcze problem z korkiem chłodnicy, nie pamiętam przy jakim ciśnieniu, ale powinien się otwierać, żeby upuścić nadmiar ciśnienia z układu, gdy ciecz się rozszerzy. Trzeba poszukać w postach, ktoś o tym pisał.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam winn aokazala sie chlodnica, dolna jej czesc..rozpadla sie i w lasciwie byla jak gabka cala mokra i przepuszczala, wymienilem na nowa i teraz wody nie ubywa i nie mam z tym problemu :)

nadal jednak walcze z aitrakiem wiec jestem zadowolony ze wody nie brakuje ale nadal cos jets nie tak z zalaczaniem wentylatora ...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Subway daj mi znac na NK lub Facebooku bo mam sprawe a PW niemoge wyslac

( Tomasz Adamczyk )

z gory dzieki

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.