Skocz do zawartości

olej w skrzyni automat


jacekpl12

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja wymieniłem właśnie dziś X5 2006 r przelot 190 tk ,nie w serwisie ale u gościa który ma pojęci o tym co robi,olej spuszczony był czarny jak ziemia ,koszt 900 zł olej+filtr+uszczelka(olej i części zakupione w ASO ) robocizna 150 zł i jest elegancko :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaka skrzynia?

wyczytalem w twoich postach,ze masz silnik 218PS.Jakim cudem wiec wymiana oleju w skrzyni 6HP26 miala by cie kosztowac 300 zl,skoro filtr plus uszczelka kosztuje okolo 200 zl.Do tego dochodzi olej... :duh:

 

 

Tu nie ma żadnych cudów, jeżdżę co roku do firmy specjalizującej się w naprawach i serwisem skrzyń automatycznych i płacę 300 zl za wymianę oleju. Zadzwoń i się zapytaj:

 

http://www.samko.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wlasnie to albo cuda,albo ktos cie tnie w bambuko :mrgreen:

Za takie pieniadze nie ma szans wymienic oleju w skrzyni automatycznej 6HP26,gdyz sam filtr i uszczelka kosztuja praktycznie te pieniadze.Chyba,ze olej wlewja ci rzepakowy.

Moim zdaniem placisz a wsumie nie wiesz za co? :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pewno ci wymeinili? Czy tylko powiedzieli że wymienili, lub szmatką przetarli korek spustowy...? Ja kiedys bylem w ASO BMW, zlecilem wymiane oleju w moscie tylnim szpera (M3) + skrzynia biegów i fajnie pieknie... Na drugi dzień patrze a tu nawet nakrętki nie były ruszane! A za usługe zapłaciłem! Masakra!

 

Jaki olej do skrzyni się leje? Z tego co wiem 10l wchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

Ja bym wymienil olej w skrzyni po 150000km, mialem podobny delemat z moja E38 !!!

Niby sie nie wymienia, a przy 210000km przestal pierwszy bieg chodzic :duh: :cry:

Koszt naprawy 4000zl skrzynia do kompletnej regeneracji byla :cry: ! ! ! !

Ale dowiedzialem sie z innego zrudla, ze wlasnie pomiedzy 150000 a 180000km warto olej wymienic!

Jeszcze cos ciekawego powiem wam, ze jest juz technika wymiany oleju z wyplukaniem tej skrzyni!!!

Super sprawa, bo podobno tam sie tyle osadu zbiera ze szok, oprucz tego tam sa jakies uszczelki przy czujnikach co olej przepycha i to przy tym tez wymieniaja!!! Koszt tego nie maly bo podobno okolo 1500zl, ale zapobiega takim usterka jak ja w moim aucie mialem :cry: :cry:

 

Dlatego jutro kupuje X5 3.0d z 140000km, i bede szukal zaraz wlasnie takiego fachowca co cos takiego robi !!!!

Ma moze z was ktos pojecie gdzie u nas w kraju ktos? cos takiego robi ???

 

Pozdrawiam

Carllos1970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Ja bym wymienil olej w skrzyni po 150000km, mialem podobny delemat z moja E38 !!!

Niby sie nie wymienia, a przy 210000km przestal pierwszy bieg chodzic :duh: :cry:

Koszt naprawy 4000zl skrzynia do kompletnej regeneracji byla :cry: ! ! ! !

Ale dowiedzialem sie z innego zrudla, ze wlasnie pomiedzy 150000 a 180000km warto olej wymienic!

Jeszcze cos ciekawego powiem wam, ze jest juz technika wymiany oleju z wyplukaniem tej skrzyni!!!

Super sprawa, bo podobno tam sie tyle osadu zbiera ze szok, oprucz tego tam sa jakies uszczelki przy czujnikach co olej przepycha i to przy tym tez wymieniaja!!! Koszt tego nie maly bo podobno okolo 1500zl, ale zapobiega takim usterka jak ja w moim aucie mialem :cry: :cry:

 

Dlatego jutro kupuje X5 3.0d z 140000km, i bede szukal zaraz wlasnie takiego fachowca co cos takiego robi !!!!

Ma moze z was ktos pojecie gdzie u nas w kraju ktos? cos takiego robi ???

 

Pozdrawiam

Carllos1970

140tyś km? he, to znowu igiełka :D

a tak na serio to:

olej w NOWEJ lub po naprawie skrzyni wymieniamy po 1-1,5tys km, a poźniej co 60 tyś i skrzynia chodzi nawet pół miliona km! Olej w skrzyni ma za zadanie: smarowanie, chłodzenie, przenoszenie napędu... Olej w silniku po 20tyś jest już wykończony, a co wy chcecie od oleju w skrzyni po 150tyś km???

jak się dba, tak się ma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.