Skocz do zawartości

Boks i poprzeczki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, powoli zbliża się zima z racji czego chciałbym zainteresować sie tematem kupna boksu i poprzeczek :) Mam relingi dachowe. Chciałbym przeznaczyc na ten cel około 4 tyś zł.... jeśli mój "budżet" na ten wydatek bedzie zbyt mały moge go powiększyć... Co polecacie?

 

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Członkowie klubu

Poczekaj na akcję promocyjną Zima bmw.pl, może będzie warto mieć "komplet" do auta ;)

W zeszłym roku tak to wyglądało

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/accessories/seasonal_campaigns/winter_2009/comfort_travel.html

 

Jak nie, to Thule, Inter Pack zaprasza ;)

330i coupe          335d xDrive
276218_2.png     1089970_2.png

Opublikowano
  • Autor
Aha czyli pozostaje mi podjechac do jakiegos sklepu Thule w warszawie i "pomacać"? Dotychczas w Volvo uzywałem boksu jak i poprzeczek Thule (jeden komplet przez 10lat!) i nigdy nic się nie zacięło ani nie sprawiało zadnych problemów...
Opublikowano
  • Członkowie klubu

Raczej ;)

I przymierzyć ;) żeby to ładnie na X6 wyglądało ;)

Sam widzisz, że thule już wybrałeś :)

 

no chyba, że poczekasz na BMW co oni zaproponują bliżej października

330i coupe          335d xDrive
276218_2.png     1089970_2.png

Opublikowano
U mnie ten temat był przerabiany 3 lata temu, co prawda w e60. Będąc w poniedziałek u Fusa poczęstowałem się katalogiem Zima 2009/2010. Pokazany tam box był oferowany już wówczas, kiedy szukałem czegoś do e60, doszła chyba jedna pojemność. Ogólnie nie jest zbyt ładny. Wybraliśmy oryginalne poprzeczki BMW oraz box Thule Spirit (bardzo ładny model, wg mnie). Na pewno polecałbym, abyś zakupił oryginalne poprzeczki dedykowane do X6, bo uniwersalne Thule będą bardzo psuły figurę x6:) zaś Box polecam wybrać z oferty Thule.
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Opublikowano

Nie powinien.

 

Z tego co pamiętam BMW oferuje boxy w trzech lub dwóch rozmiarach, w kolorze czarnym lub srebrnym, w 4 tyś się spokojnie zmieścisz.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Opublikowano

Nie ma takiej opcji.

 

Nie wiem jak było wcześniej, ale np. w Thule Spirit w środku boxu są pokrętła którymi zaciskasz "szczęki", które obejmują poprzeczki. Wszystko gra ze sobą bardzo dobrze, jeździłem naprawdę ze sporymi prędkościami w takiej konfiguracji i wszystko było ok. Oczywiście nie wiem jakiej praktyczności oczekujesz od boxu, ale do X6 myślę że Spirit bardzo dobrze by pasował (w sensie wizualnym). Ale to już oczywiście zależy tylko od Ciebie. Zresztą dla BMW też któryś z uznanych producentów robi te boxy, nawet wydaje mi się że znalazłem gdzieś taki sam, z tym że z logiem producenta a nie BMW, i zdaje się że był sporo tańszy.

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Opublikowano
  • Autor
generalnie chodzi mi o to zeby boks ten był szeroki ale niski
Opublikowano
  • Autor
chyba znalazłem - thule Excellence :) tylko cena 3,5 tys... ale poprzeczki 600 więc nie będzie tak źle :) Tylko teraz co w nim jest takiego super ze kosztuje az tyle pieniedzy?
Opublikowano
"Najbardziej ekskluzywny box dachowy Thule" :) Po prostu to jest, zdaje się najnowszy model. W zimę było na polskich stokach wielkie halo z tym boxem. Rozmawiałem z przedstawicielami Thule o tym sprzęcie, ale doprawdy, już nie pamiętam co dokładnie mówili. Prawdopodobnie jest bardzo odporny na ścieranie etc, także może dlatego...
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Opublikowano
  • Autor
chodziło by mi bardziej o jakieś sprawdzone informacje - bo tych od producenta mam/mamy duzo :)
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
ja do x6 zamontowałem thule atlantis 780 i poprzeczki thule aluminiowe. Ogólnie jest ładnie tylko powyżej 100 km/h niestety słychać szum
Opublikowano
  • Autor
Ja kupiłem Thule Excellence i do tego równiez aluminiowe poprzeczki thule, na razie nie miałem jak przetestowac, ale po feriach zimowych zdam relacje :)
Opublikowano

Dobra... to ja sie podepne pod temat.

Ja do swojego (jeszcze nie odebranego) X6 niestety nie moge dac takich poprzeczek z powodu braku relingów. Nie zamówiłem ich z powodów wizualnych. Czy orientujecie sie może... jak bedzie miała sie sytuacja z zestawem do montażu bez relingów? Czy ktoś moze ma to wypraktykowane? Czy jakieś foto.... ewentualnie na maila moge prosić?

Znalazłem takie coś na alledrogo:

 

http://moto.allegro.pl/bagaznik-bmw-x6-2008-thule-alu-i1317611271.html

"Bagażnik dachowy bazowy model RAPID SYSTEM DO AUT BEZ RYNIENEK DACHOWYCH

Bagażnik przeznaczony do samochodu BMW X6 2008"

 

Czy to ma racje bytu...?

Normalnie to zabrał bym klamora do sklepu, przymierzył i nie mącił wody, ale klamora niema jeszcze... będzie (o ile zdążą :mad2: ) pod koniec grudnia a na narty jade na sylwestra, wiec.... miło by było mieć coś juz w garażu gotowego do założenia a nie szaleć potem. Choć to nie logiczne... kupować bagaznik do auta którego niema. Ale... czy wszytsko musi być logiczne...???

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Opublikowano

Wejdź sobie na stronę http://www.thule.com/pl-PL/PL/FitGuide.aspx#

 

Tam masz konfigurator i wybór dla X6 z i bez relingów. Tak więc pudła nie będzie. Według mnie X6 z relingami wygląda zacnie. Te nowe są szerokie i dodają uroku. Ale to oczywiście kwestia gustu. Pozdrawiam

Opublikowano

Oczywiście że wygląda "zacnie" i z tym akurat nie dyskutuje, nie krytykuje i nie podważam wyboru kolegów którzy takowe posiadają. Mnie sie poprostu nie podoba i ..... tyle :mrgreen:

A co do podpowiedzi, własnie o taki prosty sposób mi chodziło. Zatem dziekuje serdecznie.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.