Skocz do zawartości

ogrzewanie wnętrza


MGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

z nawiewów nie leci ciepłe powietrze ale tylko z jednej strony (kierowcy) ustawiam temperaturę na maxa i nic dodam że wcześniej ledwo szło ciepło nawet ze strony pasażera, przyczyną był niedomknięty termostat po wymianie jest ok temperaturę łapie szybko na 92st i jeszcze jedno pokazuje temperaturę na komputerze od -15st. tak do -50st. czy to może być przyczyną i gdzie się znajduje ten czujnik temp.zewnętrznej.

proszę o pomoc bo zbliża się zima a nie chcę zamarznąć na fotelu :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że zapowietrzona lub brudna to raczej nie jest bo ciepło dociera ale tylko od strony pasażera, możliwe że to elektrozawór dojścia od strony kierowcy się zwalił tylko gdzie się on znajduje? czy w nagrzewnicy od strony wnętrza czy od strony silnika?

i czy po podłączeniu do kompa wykaże mi jego błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

już wiem :D tak jak myślałem elektrozawór zdechł od strony kierowcy, jest on od strony silnika i łatwo go zdemontować, na zimę można wyjąc z niego taki grzybek i można śmigać, dodam jeszcze że nagrzewnica w klima troniku jest dzielona, dzięki za pomoc :mrgreen:

ps czy na tym forum naprawdę niema nikogo że mógłby mi doradzić w takiej kwestii :!: :?: :!: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
elektrozawory znajduję się za silnikiem zamontowane są na ściance przegrodowej do kabiny na wysokości kolektora powietrza.Łatwo sprawdzić czy padły-wystarczy dotchnąc przewody wyjściowe z elektrozaworów i sprawdzić czy są gorące ja miałem gorący tylko jeden po rozebraniu elektrozaworów okazało się niezłe bongo syf woda w cewce rdza, na razie odkręciłem takie grzybki przeczyściłem i mam cały czas cieplutko aby do wiosny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Witam mam pytanie , mechanik mi powiedział że cieknie mi płyn z elktrozaworu , byłem w serwisie orginal 1600zl , chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś zestawy naprawcze i czy to jest możliwe naprawienie tego? Pacjent 735i z 97r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.