Skocz do zawartości

sonda lampda 520i 24v


geko28

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z sondą. Kupiłem uniwersalną na allegro (http://moto.allegro.pl/sonda-lambda-bmw-uniw-e30-e36-e34-e32-e38-4-przew-i1201823756.html) , po odkręceniu starej okazało się że jest inna (kable czerwony,żółty,czarny,biały w nowej 2xbiały,szary i czarny) i ni cholery nie wiem jak to rozszyfrować. Jeżeli ktoś zmieniał u siebie na uniwersalną to proszę o pomoc.

Znalazłem w necie ze stara lampda jest od siemensa i ma chyba napięcie 5V ta nowa to najpopularniejsza 1V. Czy nowa po podłączeniu będzie dobrze działać?

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam vanosa

Czyli lipa, a może wie ktoś gdzie można kupić zamiennik w miarę tanio (albo używkę). U mnie chcą 7 stówek za nowy.

Jeszcze mam pytanko - gdzie jest bezpiecznik odpowiedzialny za grzałkę z sondy (taki mam błąd - coś z grzałką). Znam przypadek w seacie spalił się bezpiecznik odpowiedzialny za grzałkę w sondzie i wywalało błąd na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamietam :roll:

 

czarny - czarny (sygnał)

żółty - szary

czerwony - biały ( ma być + na kablu !!!)

biały - biały ( masowy ma byc - na kablu !!!)

 

z tym że temat sond przerabiałem... i niestety zamiennikowe lubią nie działać :duh: z racji tego że działają tylko tytanowe

ja mam sondę aktualnie z m52 ( e39 ) w silniku m50 w e34 - i dopiero ona pracuje prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie jeżeli ktoś ma na sprzedaż (w przystępnej cenie :D ) sondę pasującą do mojej buni to pisać.

dzięki wszystkim za info

pozdrawiam

 

a mieszkam w parczewie (miedzy lublinem i białą podlaską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak :( sonda wymieniona, auto na komputerze zero błędów a dalej szaleją obroty. Wcześniej skakały a teraz po odpaleniu od razu wchodzi na 1700obr/min i trzyma non stop bez względu na temp itd. Na rozgrzanym silniku to samo. Jakieś sugestie ? może ktoś miał tak w swoim aucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.