Skocz do zawartości

function of airbags -problem


BartoszWPR

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia z telefonu mogą być mało wyraźne ale dziś na parkingu jednego z centrum handlowych w niewyjaśnionych okolicznościach:) zapalił mi się taki komunikat http://a.imageshack.us/img10/2240/zdjcie0029fv.jpg

Po przeczytaniu kilku tematów postanowiłem zapytać co może być przyczyną? Przyciski na kierownicy działają , żadnych innych objawów oczywiście poza komunikatem i palącą się kontrolką AIRBAGU.

Auto w 100% bez wypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem sprawdzić te napinacze i wtyczki do poduszek ,ale troszkę mam obawy przy własnoręcznym naprawianiu elektroniki.

Czy warto sprawdzać wtyczki ? Jak one wyglądają? Gdzie ich szukać?

Czy można jeździć z takim błędem? Czy to niczym nie grozi?:)

Czy lepiej jeździć, a w wolnej chwili podjechać do elektryka?

Zaznaczam, iż problem dziwny bo pasy są praktycznie nie używane przeze mnie, a przez zakupem wiem że przez długi czas były sporadycznie używane bo auto było używane sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

miałem to samo, bład napinacza

odczytaj błąd przez OBD i będzie wiadomo o który fotel chodzi

nastepnie popraw kostke

i nie trzeba jechac do serwisu, kostke poprawilem sam, a bład skasowali w zwykłym zakładzie mechnicznym gdzie mieli laptopa z jakims standardowym programem do diagnostyki BMW - koszt 50 zł

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się jeszcze nad akumulatorem, ale też nie wiem w jakim jest stanie , w sumie zbliża się zima to sobie posprawdzam te napięcia wszystkie łącznie z akumulatorem u mechanika. Ja choć młody to jestem jakiś taki wrażliwy na punkcie czerwonych kontrolek , więc się zaniepokoiłem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wcześniej napisał było juz to przerabiane na forum!! :search: Miałem to samo po wymianie akumulatora - gdy kogoś zabierałem na fotel pasażera to po jakimś czasie wyskakiwał ten błąd!Byłem w serwisie i powiedzieli po diagnozie że *mata obciążeniowa pasażera*.Już miałem ją wymieniać (~1000pln) ale jak na razie jest cisza! (samo przyszło - samo poszło - jak to w Bmw :lol: ).Jechałeś sam czy z pasażerem?P.S jak widać po wpisie ToyoPaw błąd może mieć też inne podłoża!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się to coś z matą , jednak nie było czasu na rozłożenie wszystkiego i wykręcenie fotela, jak ktoś ma jakiś pomysł jak można ten fotel wyjąć i zbadać problem to będę wdzięczny.

Wtyczki pod siedzeniem posprawdzane i dobrze powpinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! A nie mówiłem :)

Tu masz bardzo obszerny wątek: viewtopic.php?f=15&t=48167

podziękował kolego, właśnie zaraz będę się zabierał za naprawę i fakt że wcześniej szukałem ale jakoś nie znalazłem , to mój błąd ,następnym razem muszę się bardziej przyłożyć do poszukiwań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.