Skocz do zawartości

Świecący notorycznie EML


lenin2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z notorycznie świecącym eml. Używałem szukajki , ale jak zwykle[ Przepraszamy, ale nie możesz teraz użyć wyszukiwarki. Spróbuj ponownie za kilka minut.] .A było to tak, odpaliłem auto i non stop świeci się kontrolka eml, nieważne czy kluczyk jest w stacyjce , czy nie, oczywiście samochód nie chcę jechać, odpinałem wtykę od silniczka ,od komputera, robiłem reset i nic cały czas się pali, gaśnie tylko jak odłączę aku .Powoli tracę cierpliwość i chyba ją podpale;).Silnik to m30 b35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przewody były sprawdzane,ogólnie auto stało miesiąc i nie było odpalane ,po tym czasie wyszła taka buba.Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego ona świeci jak jest wyciągnięty kluczyk, przecierz kluczyk powinien chyba odciąć napięcie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napięcie, to dochodzi ono do zegarów nawet jak masz wyjęty kluczyk, np. dzienny limit kilometrów jest zachowywany w ulotnej pamięci. Jeżeli świeci ci się EML po wyjęciu kluczyka, obstawiam na padnięte zegary. Spróbuj zresetować komputer poprzez wypięcie akumulatora na kilkanaście minut, podepnij się potem i zobacz czy na komputerze centralnym pojawi ci się PPPP. Jeżeli tak to komp zresetowany, jak EMP będzie nadal to zegary padnięte, tak uważam. Ale przepustnice nie zaszkodzi pomierzyć również. Chociaż jak z nimi jest coś nie tak, to EML się nie świeci po włączeniu zapłonu. Wszelkie błędy EML są zgłaszane brakiem zapalenia się EML przy starcie, nigdy nie widziałem, żeby było odwrotnie i paliło się ciągle. Zegary w tych autach często padają z wiekem, mój też :) Pozdrawiam
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem z EML tyko u mnie nie ma elektronicznej przepustnicy gazu , na chwilę pomaga wyjęcie bezpiecznika nr20 .Problem pojawił się po mocnych ulewach ,BM-ka stoi pod chmurką ,nie odpalana przez cały tydzień i chyba przez to pomarańczowe światełko siada mi akumulator :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy to przez tę kontrolkę , ale u mnie też pada akumulator. Założyłem baterję z drugiego samochodu i też siada. Może, ten EML świeci się ,przez jakieś zwarcie? Powoli zastanawiam się nad zmianą przepustnicy na zwykłą, może będzie lepiej ? Chociaż z drugiej strony mam ją siedem lat i nigdy nie miałem z nią żadnego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej nie ma możliwości, żeby świecił się EML w sposób ciągły, czy to na włączonym silniku lub bez kluczyka. Taki stan to uszkodzenie zegarów, co może objawiać się między innymi poborem zbyt dużego prądu i rozładowywaniem akumulatora. Jeżeli to by była sama dioda świecąca, to średnio jej pobór prądu to 22mA, co dla naładowanego akumulatora 60Ah daje 2727 godzin ciągłego świecenia, to jest 113 dni, nie biorąc pod uwagę upływności akumulatora. Jeżeli akumulator rozładowuje się w przeciągu trzech dni, to obstawiam pobór rzędu 1A, co jest definitywnie uszkodzeniem któregoś elementu elektronicznego w aucie, wasz opis wskazuje na licznik. Jeżeli samochód nie chce jechać, przyjrzałbym się również sterownikowi silnika, chociaż on ma swój własny DME przekaźnik, który powinien się wyłączać po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi chodziło o to, czy przekaźnik nie utknął w pozycji zamkniętej, wtedy jest możliwość, że komputer DME pobiera prąd nawet podczas wyłączonego auta. EML w liczniku to prosty układ monitorowania, zatem nie jest on oddzielnie zasilany.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.