Skocz do zawartości

BMW 320 E30 Coś z zasilaniem pompy paliwowej


gumal85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich na forum. Mam pytanie odnośnie działania pompy paliwowej w moim BMW. Niedawno nabyłem auto i miało już popsutą pompe ale chodziło na gazie. Oczywiście postanowiłem to szybko naprawić i kupiłem nową pompe. Wszystko zrobiłem tak jak należy ale auto cięzko dopala na benzynie. Dziwne jest to że słychać pompe dopiero jak zaczynam kręcić rozrusznikiem:/. Co to może być?? Ktoś już mi powiedział że może to być wina przekażnika. Jeśli tak to gdzie on sie znajduje?? Z góry dziękuje za odpowiedż. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W tym M20 tak właśnie jest - pompa działa dopiero przy rozruchu. Możesz podmienić przekaźnik i zobaczyć, czy będzie poprawa. Znajduje się on w w grupie 3 przekaźników pomiędzy puszką filtra powietrza, a kielichem Jest to ten po prawej bodajże.

Bardziej to mi wygląda na regulator ciśnienia paliwa w Twoim przypadku. Układ zapłonowy odpada, bo na gazie chodzi...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na gazie chodzi normalnie, chociaż też ciężkawo odpala ale dużo lepiej niż na benzynie. Na benzynie musi troche pokręcić żeby odpaliła. Czasami odpali i za chwile zgasnie ale jak już odpali i pochodzi z 5sekund to już chodzi.. Ten przekaznik znajduje sie tam gdzie bezpieczniki tak???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak staniesz przy lewym przednim kole to po prawej masz całą puszke bezpieczników. a ten od pompy paliwa znajduje się obok obudowy filtra powietrza. mniej wiecej nad kołem obok filtru powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłęm. Ale nie wymieniłem. wogóle to coś dziwnego sie dzieje z tym autem. Bo jak troche pochodzi na gazie to póżniej mi łatwiej odpalić na benzynie tylko że kręci załapie i zaraz gaśnie i tak kilka razy, dopiero gdzieś za piątym razem załąpie i chodzi.... Troche dziwne.. Może silnik jest już troche zajechany bo wydaje mi sie że nie jest za mocny.. Albo po prostu za dużo chodził na gazie.. Jak ktoś mógł zaniedbać takie auto;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak silnik gasł to wymieniłem srubke która popychała ten cały mechanizm od przepustnicy. była za krótka i nie dosięgała do tego mechanizmu. wsadziłem dłuższą która dosiega do tego wszystkiego i teraz ładnie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam Wszystkich. Dość długo mnie nie było a ciepło sie zrobiło wieć postanowiłem troch zrobić moją Beatke.. Problem jest ten sam tylko że myslałem że chodzi na benzynie a jednak nie:( i też nie chodziła jak wcześniej pisałem , po prostu przełączał sei na na gaz;/ wymieniłem pompe paliwa, bo sprzedający mi mówił że chodziłą cały czas i przestałą chodzić bo pompka siadła. sprawdziłęm czypaliwo jest podawane na wtryski ... teraz tak jest taki zaworek niby banka metalowa czarna w listwie jo jest doście paliw w tryski czy też odpływ???? co można jeszcze sprawdzić ???? bo na gazie odpala wiec zapłon chyba ok... Prosze o odpowiedż na moje pytanie bo chce żeby Beatka chodziłą na benzynie:)n a wysypałem sie troche z kasy na nowe felgi opony i sprzet nagłaśniający...

 

 

Pozdrawiam Wszystkich miłośników E30 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka podaje paliwo , sprawdziłem to jak wypiołem węzyki dochądzące do listwy wtryskiwaczy, dziwi mnie tylko to że nie wraca to paliwo (bynajmniej tak mi sie wydaje) na listwie jest taki zaworek ciśnieniowy chyba(bynajmniej tak to rozgryzłęm), na gazie chodzi auto odpala i wogóle a na benzynie nic, kręci i kreći i nic tak jakby nie dostawał paliwa czy cos takiego:/ boje sie że mogą być wtryski zawalone a to już wydatek... a może być tak że jakiś przekażnik jest walniety który steruje wtryskami????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e30 316i m40 i mam to samo he musze troche pokrecic raz odpali i zgasnie a raz odpali i nie gaznie a jak juz troche pojezdze i zgasze i znow odrazu odpale to pali na dotyk tez mi sie wydaje ze te paliwo splywa spowrotem do zbiornika no i nie wiem dlaczego brzdeczy mi pompka paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.