Skocz do zawartości

318i Lag przy dodawaniu gazu


Jasonos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do tej pory borykałem ( i nadal borykam )sie z problemem losowego zamulania auta, auto ciezko sie zbiera na każdym biegu. Nie jest to jakaś masakra ale odczuwalny jest spadek mocy. Do dziś myśłałem że ma na to wpływ wysoka temperatura powietrza panująca na dworze, ale dzisiaj sie okazało że nie.

 

Dzisiaj natomiast zauważyłem pewna - istotna myślę - zależność, w momencie tego tzw braku mocy i ciezkiego zbierania sie na poszczególnych biegach jest dodatkowy objaw. Otóż pedał gazu jakby później łapał ( jakby miał laga ) wcześniej na to nie zwracałem uwagi i wiązałem to z brakiem samej mocy a teraz tak sobie to wszystko kojarze, najlepiej to widać przy zmianie biegów z niższego na wyższy. Auto zachowuje sie tak jakbym puszczał sprzęgło baz dodawania gazu - zajączki jakby takie lub szarpnięcie - jak kto woli, chyba że opóźnie puszczenie sprzegła w polowie i przytrzymam dłużej gaz wtedy przejście jest w miare płynne.

 

Reasumując zawsze ten lag na gazie i brak mocy( mułowatość przy wchodzeniu na obroty) występują jednocześnie.

Zarówno w ASO jak i innego mechanika specjalizującego się w BMW twierdza że nie widza problemu - jednakowoż ilekroć jestem u nich auto jezdzi dobrze. Przypominam że ten objaw jest losowy i od dzisaj już nie wiem od czego zalezy że akurat jest.

 

Przepływomierz odpinałem i jest troche gorzej. Na kompie żadnych błędów, obroty nie falują, silnik chodzi ładnie, problemów z odpaleniem nie mam, ekonomizer domyka sie na każdym biegu.

 

HELP Pls.....

 

Pozdro

 

PS Dodam - bo może to istotne, że auto jakis miesiąc po przyjeździe do polski na gorącym silniku po ponownym odpaleniu wywalał błąd EML i przechodził w tryb awaryjny, który nie pozwala przkroczyć 2500 obrotów i przyspieszenie miał równe 90 letniemu rowerzyście. Jak auto ostygło to po ponownym odpaleniu było juz OKi. Dodatkowo na kompie wywalało błąd serwomotoru Valvotronika. W ASO wgrali najpierw nowy soft - kontrolka przestala się zapalać i zniknął tryb awaryjny, ale błąd serwomotoru pozostał. Wymienili i od tamtej pory cisza żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.