Skocz do zawartości

BMW EXX - dedykowane zasłonki do szyb


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem te zasłonki do szyb na "żywo" w X3

Wykonanie - całkiem niezłe. Moje wątpliwości budził natomiast sposób montażu. Miałem je kupić ale nie przekonało mnie zamocowanie, dlatego odpuściłem. Jak koledzy sprawdzą to niech dadzą znać czy można jechać z otwartymi szybami :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te zasłonki do szyb na "żywo" w X3

Wykonanie - całkiem niezłe. Moje wątpliwości budził natomiast sposób montażu. Miałem je kupić ale nie przekonało mnie zamocowanie, dlatego odpuściłem. Jak koledzy sprawdzą to niech dadzą znać czy można jechać z otwartymi szybami :)

 

Prezioso, o których mówisz?:

 

o tych:

 

http://motoallegro.pl/bmw-roletki-oslonki-zaslonki-wszystkie-modele-i2415790484.html

 

czy o tych:

 

http://allegro.pl/zaslonki-dedykowane-solarride-bmw-e60-sedan-i2403482785.html

 

i co masz na myśli pisząc o wątpliwościach? Chodzi o stabilność mocowania czy druciarstwo?

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze chciałem kupić ale na tamten czas kosztowały .... yyy 650PLN :) chyba coś takiego.

Nie chodziło o druciarstwo ale sposób/stabilność zamocowania ich. Miałem wrażenie jak to dotykałem że za chwilę się oberwie/odpadnie ten haczyk i będzie po zawodach.

W fabrycznym rozwiązaniu te haczyki/zaczepy są zamontowane stabilnie i sprawiają wrażenie solidnych. Nawet przy mocnym szarpnięciu i zaczepieniu są sztywne - te się ruszały ... ale to tylko moje wrażenie.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update

 

dostałem odp. od obu sprzedawców:

 

http://motoallegro.pl/bmw-roletki-oslonki-zaslonki-wszystkie-modele-i2415790484.html

 

Roletki mają to do siebie , że są nakładane na okna i w związku z tym jeżeli zostaną założone na okna które się otwieraja nie ma możliwości normalnego otwierania.

 

:mad2:

 

http://allegro.pl/zaslonki-dedykowane-solarride-bmw-e60-sedan-i2403482785.html

 

Witam.Tak mozna otwierać okno po za montowaniu zasłonek.

 

:mrgreen:

 

choć ciężko mi uwierzyć, że te z pierwszego linka uniemożliwiają otwieranie szyb...

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem te z pierwszego linku do kombi-w opisie napisane jest, że pozostają na miejscu po otwarciu okien. Na instrukcji montażu są pokazane takie klipsy-wciski zakładane na dolną część rolety a góra rolety na wcisk do przyklejanego zacisku do górnej części drzwi wewnątrz przy górnej krawędzi okna, ale nie do okna. Jedyne co mnie martwi, to to czy te blaszki lub plastiki w dolnej części rolety (wkładane między szybę chyba, a boczek tapicerki drzwi) będą rysować szybę przy otwieraniu, chociaż z tej strony gdzie siedzi córka i tak nie otwieram z wiadomych przyczyn-wiatr, przewianie itp.

Czas dostawy 14 dni, gdyż sprowadzane są z UK i wyglądają identycznie jak te z linku powyżej właśnie z UK. Tak więc myślę,że pod koniec tygodnia już przyjdą i podzielę się wrażeniami:).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie-napiszę.

Powiedz tylko jeszcze-nie pomyliły się Tobie czasem odpowiedzi od sprzedających? Bo tak teraz sprawdzałem te linki i wygląda na to,że własnie te, do których link wkleiłeś jako drugi w ostatnim poście są właśnie "przyklejane" do okna i tam nie można szyby otworzyć. Pytam gdyż, te które zamówiłem z pierwszego linku Twojego ostatniego posta właśnie mają zaczepy dolne, a nie przyssawkę jak widać na tych "solar ride-ach" no i górę również przyklejaną i te wyglądają, że okna można spokojnie otwierać.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i wkleiłem OK.

 

Swoją drogą to montaż tych zaczepów na górze jest widoczny, ale na dole już nie. Wygląda jakby "na chama" była wsadzona zasłonka w ramę okna i przy otwarciu okna na maksa, można się z nią pożegnać :duh:

 

Gdzie widzisz jakąś przyssawkę?

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co-nie widzę, ale tak na zdjęciu wygląda jakby się blisko szyby trzymały no i myli mnie opis tych, które zamówiłem bo piszą,że można otwierać, Ty dostałeś odpowiedź,że nie... no i widać jakby w dolnej części trzymała się szyby a nie wnętrza auta choć im dłużej patrzę to już sam nie wiem bo te solary wygladają, że mają przeciez 4 zaczepy-dwa z boków i dwa od góry, a nie trzy jak te co zamówiłem.Też napiszę do nich i zapytam, bo jesli kłamią w opisie i nie będe mógł otwierać szyby, to się osobiście przejadę, żeby im je zwrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

*edit*

 

chyba możesz spać spokojnie:

 

Wczoraj wprowadziłam Pana w błąd.

Okna jak najbardziej otwierają się normalnie z zasłonkami.

W niczym nie przeszkadzają zasłonki.

 

*edit2*

 

Odp. z drugiego linka:

.Na dole są wsparte na tapicerce i dociskane swoją wielkością

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześc-sorki za delay, ale byłem na urlopie-wraz z zasłonkami:). Wszystkie boczne przylegają bardzo ładnie i niema problemu z otwieraniem szyb. Natomiast już jest zonk z tylnią klapą gdy chce się otworzyć samą szybkę-poprostu wypadają bo trzymaja się miedzy gumą a tapicerką-no ale przez rolety i tak nic nie włożysz do bagażnika przecież a używając samej klapy również siedzą sztywno i spasowane są idealnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wczoraj założyłem zasłonki Solar Ride szyby się otwierają wszystko ładnie pięknie poza jednym :mad2: do czarnych zasłonek (mam też czarny samochód) dodają szare mocowania :mad2:

Odpowiedź od sprzedawcy "Niestety innych kolorów mocowań nie posiadamy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem zasłonki Solar Ride szyby się otwierają wszystko ładnie pięknie poza jednym :mad2: do czarnych zasłonek (mam też czarny samochód) dodają szare mocowania :mad2:

Odpowiedź od sprzedawcy "Niestety innych kolorów mocowań nie posiadamy".

 

No te szare zaczepy są kiepskie, nie wspomnę o tym że pekają :( mi brakuje już 2szt. A jak udało ci się zasłonki dopasować ? w moim przypadku to średnio pasowany zestaw po za małymi trójkątami, duże zasłonki to tak bardziej na wcisk blokuje się o tapicerkę i górną ramkę dlatego brak dwóch uchwytów nie robi mi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.