Skocz do zawartości

e39 523i m52 98r, podwyzszone spalanie, zrzuty inpa


benio83

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich! prosze o pomoc. bylem wczoraj u znajomego na kompie bo auto pali mi w miescie 18-20l gazu. myslalem ze to sondy umarly ale po podlaczeniu bylo widac ze pracuja. w sumie to nie wykazalo zadnych bledow. oto kilka zrzutow z tego co pokazalo sie po podlaczeniu do kompa

http://images50.fotosik.pl/323/1b27dfb591bee8cdmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/323/4081f209a0eefd2dmed.jpg

http://images37.fotosik.pl/318/277aa97f80f08cdamed.jpg

sa to wykresy podczas pracy auta na gazie. moje auto to e39 523i 2.5 170km 98r

nie wiem czy to wazne ale zwroccie uwage ze na pierwszym obrazku sa dwie pozycje na minusie a na trzecim obrazku przy trzech pozycjach sa minusy. moze ktos z was potrafi cos z tego odczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to lewe powietrze na co zle wplywa i czym sie objawuje?? bo u mnie silnik chodzi rowno, nie wiem jak z osiagami (czy nie jest zamulona) bo nie mam jakiejs innej 523i zeby stanac i sie "zmierzyc" ale wydaje mi sie dobrze sie zbiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kolego a jak u Ciebie z odchyleniami podczas pracy cylindrów chodzi mi o zdjęcie gdzie masz wykresy engine roughness jak masz wolne obroty to na tych cylindrach gdzie masz na rysunku wratości 0 utrzymują sie cały czas ? a te pozostałe jakie mają odchylenia w stosunku od zera ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dobrze gaz.Na małych obciążeniach masz mieszankę za bogatą a na dużym obciążeniu silnika za ubogą.

Wartości korekcji 10-15 są w normie.Jak jest więcej jak u ciebie może trochę odbijać się na pracy silnika.

Z parametrami roughness na gazie nie będzie idelanie ponieważ wtryski gazowe to nie wtryski benzynowe.

Nie są niestety tak dokładne i stabilne jak benzynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dobrze gaz.Na małych obciążeniach masz mieszankę za bogatą a na dużym obciążeniu silnika za ubogą.

Wartości korekcji 10-15 są w normie.Jak jest więcej jak u ciebie może trochę odbijać się na pracy silnika.

Z parametrami roughness na gazie nie będzie idelanie ponieważ wtryski gazowe to nie wtryski benzynowe.

Nie są niestety tak dokładne i stabilne jak benzynowe.

Aguire a te wartości roughness mogą oscylowac od wartości zera również w zależności od stanu cewek jak i świec... wiec chyba też można wziac to pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.