Skocz do zawartości

Rozładowuje się akumulator 525TDS


leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio padł mi akumulator. Nic nie wskazywało na usterkę dopóki gdy po naładowaniu padł ponownie po kilku dniach.

Postanowiłem się temu przyjrzeć. Pomiary wykazały upływność na poziomie 2,32A na głównym przewodzie "+" z akumulatora podczas wyłaczonego samochodu i wyjętego kluczyka.

Idąc dalej wykryłem, że upływność jest na bezpieczniku 21 w skrzynce, gdzie jest napisane:

1. "Ladesteckdose"

2. "Bel. Innen- u. Gepackraum"

 

Z tego co tłumaczę sobie to nr 1 to jakieś gniazdo ładowania a to drugie to coś z bagażnikiem?.

Czy mógłby mi ktoś pomóc w prawidłowej identyfikacji i zlokalizowaniu tych obwodów w aucie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Hej kolego mam ten sam problem akumulator tez mi rozładowuje,z tego co wiem to będzie problem w bagażniku wiązka kabli ja to kiedyś robiłem i myślę ze teraz znów jest ten sam problem,otwieraj klapę tylną i po lewej stronie kolo zawiasu jest wiązką kabli tam lubi się to poprzecierać ja muszę w tygodniu zaglądnąć tam jeszcze raz,Ja dojdziesz do przyczyny to napisz ja tez sprawdzę.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to przerobiłem.

 

Jeśli chodzi o rozładowywanie akumulatora to może być to z kilku powodów:

1./ Rozrusznik siada - mało prawdopodobne

2./ Alternator siada - również mało prawdopodobne

3./ Czujnik komfortu pod tylnym siedzeniem - to się w BMW zdarza

4./ Tak jak kolega napisał - kable w klapie bagażnika lewa strona - już to miałem

5./ centralny zamek - też się zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak problem jak auto jest na postoju.

Ale powiem tak, że narazie mam spokój.

Zauważyłem, że któraś z krańcówek już nie działa jak powinna i migają mi często awaryjne od układu alarmu. A skąd wiem?

Ponieważ wysiadając z auta i ryglując drzwi pilotem patrzę na diodę na kokpicie w wewnątrz jeśli po ryglowaniu szybko pulsuje to wiem że alarm się nie uzbroił i będą migać awaryjne światła- i w tym czasie gdy alaram nie jest uzbrojony to następuje duży pobór pradu przez alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.