Skocz do zawartości

Trochę pytań do nawigacje strzałkowo-głosowe w formacie 1DIN


rAd3k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

 

Od pewnego czasu interesuję się tematem nawigacji do serii e36. Pytanie jest proste, co wybrać ? Dla tych aut, BMW przewidziało dwa modele będące modelami Beckera oraz jeden "firmowy".

  1. Becker Traffic Pro 4769, z napisem BMW Traffic Pro i ekranem powitalnym BMW :)
  2. Indianapolis
  3. nawigację strzałkową z osobnym wyświetlaczem

:?: Czy model [2] Indianapolis jest w wersji na BMW ? ma napis BMW na panelu oraz bursztynowe podświetlenie ? Czy jest to po prostu Becker Indianapolis 7920 ?

 

:?: Jak to jest z kolorami Beckera, na internetowych stronach Beckera jest żółty/czerwony ? które pasują do wystroju BMW ? (czy może żółty=bursztynowy ?)

 

Becker Indianapolis ma trochę szersze możliwości od Traffic Pro, odtwarza pliki MP3, oraz posiada komendy nawigacyjne w języku polskim, tak przynajmniej napisali na stronie Beckera .. duży minus systemu Harman/Becker to brak polskiej mapy. Nadal :|

 

:?: Czy to się wkrótce zmieni ? dlaczego warto zainwestować w ten akurat sprzęt ?

 

 

Z nawigacją [3] dla E36, E46 nigdy się nie spotkałem, może znawcy tematu fabrycznych nawigacji się wypowiedzą ;) czy warto ?

 

 

Z innych firm zainteresował mnie model TravelPilot E1,E2 Blaupunkta z polską mapą. Jak się ma do konkurencji innych "strzałkowo-głosowych"

nawigacji ? Może ktoś miał możliwość bezpośredniego porównania ?

 

"Celowo" :wink: pomijam inne rozwiązania, raczej optuję za przekazem "głosowo-strzałkowym", mam wiedzieć gdzie jechać :) lewo, prosto, prawo. Oglądanie kolorowej mapki chyba za bardzo rozprasza. Nie mam zbyt wiele doświadczeń na tym polu więc jestem otwarty na wszelkie sugestie, opinie :)

 

Update:

Aha, jest jeszcze PHILIPS CARiN/VDO, czy nawigacje tych producentów odpowiadają fabrycznym z BMW ? mają identyczne mapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem navi strzałkową(radionavigacje bo to tak sie nazywa) w E46. Kolor wyswietlacza był bursztynowy wiec taki jak podswietlanie przycisków czy zegarów. Strzałki były pomarańczowe. Sprawdzała się radionavi lecz zmieniłem na monitor 4:3 BMW i teraz mam również ze strzałkami i mapą(mozesz ustawić sobie tylko strzałeczki jeśli cię rozprasza... Przynajmniej mówie jak jest w E46. Kiedyś widziałem radionavi do E36 na allegro ktoś oferował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzała się radionavi lecz zmieniłem na monitor 4:3 BMW i teraz mam również ze strzałkami i mapą(mozesz ustawić sobie tylko strzałeczki jeśli cię rozprasza... Przynajmniej mówie jak jest w E46.

Sprawdziłem, radionavi e36 i e46 to niemal to samo. Czy ustawianie trasy z punktami przelotowymi było możliwe z tym radionavi ? Jak bardzo to rozwiązanie różniło się w obsłudze od navi z ekranikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też od dłuższego czasu interesowałem się nawigacją typu Blaupunkt DX, jednak ostatnio wyszedł palmtop z bardzo czułą, wbudowaną anteną i chyba to lepsze rozwiązanie : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64290245 . Dodatkową zaletą tych nawigacji jest to, że można ją wziąść ze sobą (w ciągu dwóch lat buchneli mi 3 radia). Test tutaj : http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10553
lechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wyszedł palmtop z bardzo czułą, wbudowaną anteną i chyba to lepsze rozwiązanie

...

Dodatkową zaletą tych nawigacji jest to, że można ją wziąść ze sobą (w ciągu dwóch lat buchneli mi 3 radia). Test tutaj : http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10553

 

Przeczytałem test, muszę przyznać - systemy nawigacji GPS w oparciu o PDA dojrzewają szybko. Oprogramowanie wydaje się być jeszcze w fazie drobnych błędów. Cena jak to nowość - dość wysoka.

 

Nadal preferuję rozwiązania zintegrowane mniej lub bardziej z autem, nie jestem na razie przekonany do PDA. Ostatnio dużo czytałem ale jak się okazuje o radio-nawigacjach, więc muszę się dokształcić z tematu PDA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa koszta instalacji wymienionych przez Ciebie "zintegrowanych" systemow?

 

Spiszę tu trochę swoich przemyśleń :)

 

Dla przykładu np. ceny nawigacji Beckera

www.caraudiodiscount.com

(są tam również inne systemy nawigacji)

www.becker-trafficpro.co.uk

 

W kręgu wymiaru 1DIN mamy głównie radionawigacje, część z nich ma więcej zaawansowanych funkcji multimedialnych. Ceny różne, ok 1.5k-2k PLN za nowy markowy sprzęt. Bywają tańsze oferty, promocje następujące przy zmianie modelu. Trzeba zauważyć, że większość modeli radionawigacji, stanowią modele garstki wytwórców, np. Becker produkuje modele dla JVC, SONY, Pioneer

 

Test Auto Motor und Sport

 

Droższe modele innych producentów z wysuwanym ekranikiem :8) to już znacznie droższa zabawa.

 

Jeżeli szukałbym nawigacji przenośnej, to bardziej skłaniałbym się w kierunku urządzeń tylko do tego przeznaczonych, nie budowanych w oparciu o istniejący sprzęt. Cena takich rozawiązań to ok 2k PLN np.

Becker Traffic Assist 7914

 

Konkurencja na tym polu staje się coraz bardziej zażarta, co przy powolnym nasycaniu rynku, wymusza spadek średnich cen nowych rozwiązań. BTW, coraz więcej aut ma nawigację w standardzie. ABS to też był extra płatny dodatek, podnoszący bezpieczeństwo podróżowania. Tak też się stanie z ESP i z nawigacją GPS.

 

Cena nawigacji zwykle zawiera w sobie cenę mapy, w przypadku tańszych zestawów, te niezawsze są dość dokładne. Model z dokładniejszą mapą jest już sporo droższy.

 

Dla wielu milośników taniej nawigacji, pozostaje rynek wtórny, "Allegro - czyli jak nie zostać paserem" :wink: Część wystawionego tam sprzętu, pochodzi też i z naszych autek. Kod nic nie gwarantuje, można go kupić na innych aukcjach. Jednak aukcje sprzętu od wiarygodnych sprzedawców, z historią bądź gwarancją, są warte zainteresowania. BTW Jednak trzeba się mieć na baczności, nawet spotkałem się z przypadkiem fikcyjnej sprzedaży, tylko w celu zawyżenia ceny :duh:

 

Nie wspomniałem tu nic o jednostkach PC, z ekranem LCD, w zabudowie "custom" w desce rozdzielczej. Może DIY to wyjście dla E36 :8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukałbym nawigacji przenośnej, to bardziej skłaniałbym się w kierunku urządzeń tylko do tego przeznaczonych, nie budowanych w oparciu o istniejący sprzęt. Cena takich rozawiązań to ok 2k PLN np.

Becker Traffic Assist 7914

 

Ten mi sie podoba :cool2:

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Hej!

 

 

Od pewnego czasu interesuję się tematem nawigacji do serii e36. Pytanie jest proste, co wybrać ? Dla tych aut, BMW przewidziało dwa modele będące modelami Beckera oraz jeden "firmowy".

  1. Becker Traffic Pro 4769, z napisem BMW Traffic Pro i ekranem powitalnym BMW :)
  2. Indianapolis
  3. nawigację strzałkową z osobnym wyświetlaczem

:?: Czy model [2] Indianapolis jest w wersji na BMW ? ma napis BMW na panelu oraz bursztynowe podświetlenie ? Czy jest to po prostu Becker Indianapolis 7920 ?

 

:?: Jak to jest z kolorami Beckera, na internetowych stronach Beckera jest żółty/czerwony ? które pasują do wystroju BMW ? (czy może żółty=bursztynowy ?)

 

Becker Indianapolis ma trochę szersze możliwości od Traffic Pro, odtwarza pliki MP3, oraz posiada komendy nawigacyjne w języku polskim, tak przynajmniej napisali na stronie Beckera .. duży minus systemu Harman/Becker to brak polskiej mapy. Nadal :|

 

:?: Czy to się wkrótce zmieni ? dlaczego warto zainwestować w ten akurat sprzęt ?

 

 

Z nawigacją [3] dla E36, E46 nigdy się nie spotkałem, może znawcy tematu fabrycznych nawigacji się wypowiedzą ;) czy warto ?

 

 

Z innych firm zainteresował mnie model TravelPilot E1,E2 Blaupunkta z polską mapą. Jak się ma do konkurencji innych "strzałkowo-głosowych"

nawigacji ? Może ktoś miał możliwość bezpośredniego porównania ?

 

"Celowo" :wink: pomijam inne rozwiązania, raczej optuję za przekazem "głosowo-strzałkowym", mam wiedzieć gdzie jechać :) lewo, prosto, prawo. Oglądanie kolorowej mapki chyba za bardzo rozprasza. Nie mam zbyt wiele doświadczeń na tym polu więc jestem otwarty na wszelkie sugestie, opinie :)

 

Update:

Aha, jest jeszcze PHILIPS CARiN/VDO, czy nawigacje tych producentów odpowiadają fabrycznym z BMW ? mają identyczne mapy ?

 

Indianapolis wystepuje w wersji dedykowanej do bmw (napis bmw na panelu i bursztynowe podswietlenie) ale ta wersja jest duzo drozsza od uniwersalnej, ktorej mozna zmienic podswietlenie na bursztynowe. Ja jednak ze swojego doswiadczenia polecam nawigacje z kolorowym monitorem. To nie jest niepotrzebny gadzet. szczegolnie w miescie sie przydaje . Mam na mysli sytuacje w ktorych to co pokazuja nie wystarcza zeby ocenic gdzie jechac (np. rozbudowane skrzyzowania), w tym momencie mozesz spojzec na mape w skali 100m i widzisz dokladnie jak jechac.

 

LK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.