Skocz do zawartości

320D-Skryzpienie-Stuki podczas hamowania-Nie tuleje wachacza


has01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, miałem dłuższą chwilę spokoju z bunią ale musiało się coś odezwać :( Występują u mnie dziwne stuki przy hamowaniu. Nie są to stuki tulei gumowych od wahaczy, są to całkiem inne stuki. Dzieje sie to przy małych prędkościach i delikatnym hamowaniu już przed samym zatrzymaniem, jakby od strony pasażera ale można odczuć też te stuki gdzieś po środku- może się przenoszą. Sa to nieraz 2 stuki nieraz 3 stuki pod rząd i dosyc głośno je słychać na zewnątrz. Takie pu pu pu i auto stoi :D Nie wiem czy może miec to związek ale mam luz na maglownicy. Jak ktoś miał podobny problem prosze o pomoc.

Pzodrawiam

Edytowane przez has01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę zmienić tytuł wątku

viewtopic.php?f=69&t=117886

 

ja tak nie na temat trochę, ale... co w przypadku, kiedy (teoretycznie) chcę zadać pytanie na tym forum albo podzielić się jakimiś uwagami, ale:

a) nie mam jeszcze żadnego BMW (pytania typu "co wybrać?", "co lepsze?", "3xx czy 3yy?")?

b) post dotyczy ogólnie serii E46, a nie żadnego konkretnego modelu (w szczególności: nie dotyczy mojego samochodu)?

c) post dotyczy spraw które są wspólne we wszystkich E46 (felgi, opony, radia, klimatyzacja, itp, itd)?

d) chcę zachować w tajemnicy jakie BMW posiadam? :norty:

 

nie piszę tego posta ze złośliwości, po prostu wydaje mi się że są przypadki których regulamin nie przewiduje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak nie na temat trochę, ale... co w przypadku, kiedy (teoretycznie) chcę zadać pytanie na tym forum albo podzielić się jakimiś uwagami, ale:

a) nie mam jeszcze żadnego BMW (pytania typu "co wybrać?", "co lepsze?", "3xx czy 3yy?")?

b) post dotyczy ogólnie serii E46, a nie żadnego konkretnego modelu (w szczególności: nie dotyczy mojego samochodu)?

c) post dotyczy spraw które są wspólne we wszystkich E46 (felgi, opony, radia, klimatyzacja, itp, itd)?

d) chcę zachować w tajemnicy jakie BMW posiadam? :norty:

 

nie piszę tego posta ze złośliwości, po prostu wydaje mi się że są przypadki których regulamin nie przewiduje. ;)

 

Ja bym zatytułował tak:

 

3XX - krótki opis problemu.

 

Gdzie 3XX było by odnośnikiem ogólnym bez wskazania konkretnego modelu...a po myślniku to już wiadomo.

I tak by było chyba w porządku i wg. regulaminu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
ja tak nie na temat trochę, ale... co w przypadku, kiedy (teoretycznie) chcę zadać pytanie na tym forum albo podzielić się jakimiś uwagami, ale:

a) nie mam jeszcze żadnego BMW (pytania typu "co wybrać?", "co lepsze?", "3xx czy 3yy?")?

pomijając fakt, że strzelając takie pytanie zostanie temat zamknięty, to od jakiegoś modelu się zaczyna, nie ma co szukać dziury w całym

 

b) post dotyczy ogólnie serii E46, a nie żadnego konkretnego modelu (w szczególności: nie dotyczy mojego samochodu)?

jakiegoś dotyczyć musi; generalnie to wszystkie dotyczą "ogólnie" E46, ale jakąś zasadę wypracowaliśmy i się jej trzymamy

 

c) post dotyczy spraw które są wspólne we wszystkich E46 (felgi, opony, radia, klimatyzacja, itp, itd)?

jak wyżej, lub post w tematycznym dziale - felgi i opony, audio wideo itp.

 

d) chcę zachować w tajemnicy jakie BMW posiadam? :norty:

to w takim razie do wróżki po poradę

 

nie piszę tego posta ze złośliwości, po prostu wydaje mi się że są przypadki których regulamin nie przewiduje. ;)

to zapraszam na PW, albo najlepiej do działu Praca forum

 

kolejny OT kasuję

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem koledzy, ale temat nie dotyczy tego jak należy tytułować posty -tylko konkretnego problemu :? Więc nie róbmy OT bo już i tak się troszkę wszystko rozjechało.

 

A wracając do tematu, wczoraj poszarpałem bunię troszkę i stuki występują ale częściej jest to jakby skrzypienie i do tego stuki. Znalazłem sposób którym w miejscu mogę doprowadzać do tego skrzypienia/stuków, więc jak będe miał kanał dosyć wąski tak aby można było na nim troszkę poszarpać autkiem to ktoś kto bedzie pod autkiem usłyszy co to jest. Bardzo dobrze to słychać kiedy trzymam jedną nogę troszkę na hamulcu i trochę na gazie a drugą popuszczam sprzęgło autko próbuje ruszać a zarazem jest wciśnięty hamulec i wtedy to mega słychać. Z pierwszych oględzin na podnośniku, nic nie wynikło - nie widać żadnych luzów nic nie jest naderwane itp... podejrzewam że dopiero pod sporym naciskiem zaczyna się to dziać. Nie miał nikt czegoś podobnego ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.